cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Usługi Aniołów Stróżów ", aby nas

2012-10-03 16:22:47, komentarzy: 0

GUARDIAN ANGEL

Usługi Aniołów Stróżów ", aby nas
 

Jak wiele zawdzięczamy naszym Aniołów Stróżów! Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu! i łaskawość wykorzystuje ich pośrednictwem obdarzyć słabych i potrzebujących dzieci mężczyzn bogactwo materialne i duchowe błogosławieństwa. Anioły są pierworodni "dziećmi" Ojca Niebieskiego i jako takie są nasi starsi "bracia", tworzące z nas, ale jedną wielką rodziną Boga. Tak jak rodzice czasami powierzyć młodszych członków rodziny do opieki nad ich starszych braci i sióstr, tak nasz Ojciec Niebieski zobowiązuje nas do opieki świętych aniołów. Ale miłość aniołów swoich podopiecznych na ziemi znacznie przekracza siły i czułości miłość brata lub siostry, a nawet, że z rodzicami.

Jeśli jednak znał wszystkie łaski, które stale otrzymujemy od świętych aniołów, nasze serce będzie faktycznie mocniej niż kamień nie można sensownie naruszone. Konieczne byłoby liczyć się całe zło, które mogą zdarzać się nam ----- czy w umysłu i ciała, w naszych dóbr duchowych lub czasie, w odniesieniu do naszych interesów prywatnych lub publicznych, przez wojny, zarazy i głodu --- - aby określić wszystkie różnego rodzaju pomoc otrzymujemy od Aniołów. Ich myśli i stała opieka nieustające jest zachowanie nas od grzechu, lub do nas od niego, kiedy spadły. Uzyskują potężne łask dla nas z miłosierdzia Bożego, umiarkowanego nasze pasje, usunięcie utrudnień dla naszego użytku łaski i pomagają nam do zwycięstwa nad złego w pokusy. Odkrywają nam nasze błędy i niedoskonałości i przenieść nas do szczerej skruchy.

Ojciec Faber wzruszająco opisuje tę troskę naszych Aniołów Stróżów: "Ever po naszej stronie jest złote życie mieszkał książęcy Duch jest tam kto widzi Boga i cieszy się oszałamiające wspaniałości jego twarz, nawet tam, gdzie on jest, bliżej niż limity. naszych rozpostartymi ramionami. niewidzialna wojna toczy wokół naszych kroków, ale to piękny Duch nie pozwala tak samo jak dźwięk to Vex nasze uszy. Walczy dla nas i pyta, nie, dziękuję, ale ukrywa swe ciche zwycięstwa i nadal patrzeć na Boga. Jego czułość jest dla nas przede wszystkim słowa. Jego biuro będzie trwać poza grobem, aż wreszcie to łączy się w jeszcze słodsze więź coś niebiańskiego równości, gdy rankiem zmartwychwstania Zobowiązujemy się, w tych Pierwsze chwile, do błogosławionego nieskończonej miłości. Do tej pory nigdy nie dowiemy się, ilu z niebezpieczeństwa, że ​​uwolnił nas, ani jak wiele z naszego zbawienia jest w rzeczywistości ze względu na niego. Tymczasem on nic nie zasługuje przez solicitudes urzędem. On jest poza moc zasługującą, bo osiągnął oczach Boga. Jego praca jest dziełem miłości, bo jego słodki obecność przy nas wie, być częścią odwiecznej Bożej miłości twórczej wobec naszego konkretnego duszy ".

"Gdziekolwiek pójdziemy", pisze kardynał O'Connell w jego piękna duszpasterska na świętej Aniołów ", to nigdy nie jest Angelic partnerstwo przerwane. Duchów niebieskich uchronić nas od niebezpieczeństwa ciała i minister do nas w naszych doczesnych potrzeb ... Intent na zbawienie naszych dusz, instruują nas, chronią nas, oni powoływać się za nami u Boga. Oni odparcia pokusy, pokonanie przeszkód ----- fizycznej jak i duchowej ----- i wskazując ścieżkę cnoty, oni poprowadzi nas abyśmy nie zbłądzić na nasze modlitwy łączą ich; inspirują święte myśli lub szeptem Podróżnicy inspiracje:. czasami też zadają nam uzdrowienie i zbawienne chastisements Aby każdy chce duszy przez życie, że minister, że oni. to może pomóc dotrzeć bezpiecznie na swoją podróż na koniec wszystko to robią dla nas, jeśli tylko pozwolić im,. każda pomoc, która może dać nam to nasze, jeśli jednak ich przyjąć z wdzięcznością i współpracować z nimi.

"Wiele motywów, które skłoniły taką stałą nabożeństwo do naszych interesów tych niebiańskich patronów, jak wiemy, są zbliżone do miłosiernego Serca Odkupiciela. Rozumieją, dlatego jego niestrudzoną troskę o nasze dobro, i od tego niewyczerpanego źródła miłości oni chłonąć tenderest uczucia w naszym zakresie. Wiedzą też, że my, ich krewni ----- nie przez ciało, lecz przez elementu duchowego w naszej naturze ----- są przeznaczone do dzielenia się swoją chwałę, aby być ich rodaków w niebie, i jeden dzień wejść w ich niekończącej towarzystwa. W bezinteresowności ich miłości, oni pragną na okres próbny do zamknięcia naszej triumfalnie.

"Jednak to, co szczególnie zwiększa intensywność ich uczuć, jest fakt, że mają one Boską komisji czuwa nad nami i być dla nas tu na ziemi instrumenty miłosierdzia Bożego. To jest to, że namawia do zamiatania w dół od ich złoty niebo, miga szybko i radośnie przez dim powietrzu tego niższego świata, że ​​mogą zapewnić nam ich miłości i być pod ręką w każdym strachu i kłopotów.

"A z tego, co godne podziwu, troski i nieustannej czujności nie te Anioły zabezpieczające spełniają swoją Boską Komisji w odniesieniu do nas! W każdej chwili, choć niewidzialny, są po naszej stronie. Nigdy nie opuszczaj nas od pierwszego oddechu zwracamy aż zawarliśmy . posiadanie naszego wiecznego przeznaczenia zawisają o kochanie drzemiących w jego łóżeczku, oni kierować nieśmiałe kroki i niedoświadczony, z którym dzieciństwo i młodość wejść na życiu, na początku tak dziwnie i zawsze tak pełnych niebezpieczeństw one wytrzymać. Pomocna dłoń na silne i wytrzymałe męskości,. przyprawione przez walki z siłami zła, a mając, być może, blizn, które rany grzechów dokonali A kiedy światło życia przekształca się w ciemności i mroku życia, z jego niezrealizowane marzenia i jego nadzieje pielęgnowane na próżno, Aniołów Stróżów są bliskie wsparcie wygiętą formę i kroki chwiejny, i pozbyć się cienie samotności i smutku. "

Dobre biura, które święty Guardian Angels przeprowadzić w naszym imieniu może być krótko podsumować w następujący sposób:

1. One zachować nas od wielu nieznanych zagrożeń dla duszy i ciała.
2. Oni nas bronić przed pokusami złego ducha.
3. Inspirują nas świętymi myślami i skłoni nas do uczynków cnoty w Boskiej służbie.
4. Ostrzegają nas duchowych niebezpieczeństw i upominają nas, kiedy grzeszymy.
5. Łączą się z nami w modlitwie i ofiarować nasze modlitwy do Boga.
6. Bronią nas w godzinę śmierci wobec ostatnich ataków naszych duchowych wrogów.
7. Pocieszają dusze w czyśćcu marnieje i prowadzenia ich do nieba, gdy ich błędy zostały całkowicie odpokutowania.

 
1. Oni chronią nas w niebezpieczeństwach

Niezliczone przypadki ochrony Aniołów fizycznych niebezpieczeństw mogą być cytowane z Pisma Świętego, z życia świętych i od codziennego doświadczenia zwykłych osób. Wśród wymienionych w Piśmie Świętym są ratowania Lota i jego rodzinę z miasta Sodoma, ochrona trzech hebrajskich młodzieńców w piecu ognistym Babilonu, assistance świadczonych na Judasz Machabee i jego armii, a ratowanie św . Peter w więzieniu.

W życiu świętego Grzegorza z Tours jest to związane, że gdy był jeszcze chłopcem, jego ojciec został niebezpiecznie chory. Oddany syn modlił się szczerze za dobrego ojca. Tej nocy jego Anioł Stróż ukazał mu się we śnie, mówiąc: ". Wstań, napisać Imię Jezusa na małym chipie drewnianych i położyć go na twojego ojca poduszkę" Rano Gregory związane wizję swojej matki, która kazał mu robić, co mu powiedziano. Przestrzegał, a ojciec natychmiast odzyskał zdrowie. Dwa lata później, ojciec ponownie zachorował. Gregory raz skorzystał z modlitwą, i znowu jego Anioł Stróż ukazał mu się we śnie, pouczając go używać wątrobę ryby, jak to miało miejsce w przypadku Tobiasza. To napomnienie nastąpiło, a ojciec został wyleczony po raz drugi.

Uderzające incydent z niedawnym wystąpieniu w jednym z południowych stanów było ratowanie chłopca przed utonięciem. W jasny, słoneczny dzień w maju, Siostra M. zabrała uczniów do lasu zbierać jagody. Po grupa wesołych spędził szczęśliwy dzień i wypełnił wszystkie swoje kosze z owocami, zaczęli do domu. Na ich drodze powrotnej, trzeba było przejść przez niewielki strumień, i kilku starszych chłopców poprosił o pozwolenie, aby przebrnąć przez zamiast przejść na moście. Jak strumień miał wszelkie pozory płytkie, Siostra M. łatwo przyznane uprawnienia.

Jeden z chłopców najbardziej wytrzymałych poszedł do przodu, ale to, co było zaskoczeniem i horror wszystkim, gdy nagle zniknął z pola widzenia pod wodą! On wszedł w głęboką dziurę, a jak nie był w stanie pływać, on bezradnie o upadło, nie mogąc odzyskać równowagę. Siostra M. zarządził wszystkich innych chłopców z powrotem do brzegu strumienia, a także z gorącym wezwaniem do swojego Anioła Stróża, którego pomoc ----- miała często doświadczają ----- sama przygotowywała iść na ratunek o chłopcu, który właśnie zszedł na drugi raz.

Nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dwa Stalwart młodzież wyszła z samochodzie, który wymyślił niezauważony, i poszedł spiesznie do banku. Jeden z nich stanął obok siostry, podczas gdy inne, bez słowa, zstąpił do wody do jego głowy, wziął chłopca w ramiona i zaniósł
go bezpiecznie z powrotem do swojego nauczyciela.

Siostra podziękował młodzieńca serdecznie i zapytał jego imię. On tylko uśmiechnął się i powiedział:

"Jakie to ma znaczenie ----- chłopiec jest bezpieczny." Zdumiewające, dotyczą jego ubranie wydawało się idealnie suche, kiedy on i jego towarzysz wrócił do samochodu. Potem odeszli tak szybko, że nie widać było śladu z nich na drodze. Siostra M. tchnął modlitwę dziękczynną do jej dobrego Anioła Stróża, bo był przekonany, że to właśnie on po raz kolejny przyszedł do jej pomocy.

Chociaż aniołowie są najbardziej zatroskany o dobro naszego ciała, ale jeszcze większa jest ich troska o dobro dusz nieśmiertelnych. Jest to szczególnie, gdy cnota świętej czystości jest atakowany, że Guardian Angels udzielić potężną ochronę do swoich podopiecznych, o czym świadczy w życiu St Agnes, św Agaty, św Cecylii, św Lucy, St Theophila i innych świętych.

Wzruszająca historia ochrony opiekuna Anioła z niewinnej młodości związana jest przez znanego jezuity, księdza Coret. Pewnego dnia w 1638 roku pojawił się młody szlachcic w klasztorze w południe i poprosiliśmy jakiegoś księdza. Ksiądz przyszedł i natychmiast widząc nieznajomego, otrzymane wrażenie, że to był Anioł. Niebiański wygląd, majestatyczny łożyska i Angelic postawa młodego człowieka było najbardziej uderzające. Jego oblicze było fair, oczy nadzwyczaj miły, jego blond włosy, rysy łagodne i delikatne. Szlachetny gość przeprosił za przybycie w tak niedogodnym czasie, ale dodał, że "zapał, z którym praca dla chwały Bożej i zbawienia młodzieży wzywa mnie do opuszczenia nic cofnąć, gdy niewinność i być może wieczne zbawienie Jedna z twoich uczniów jest w niebezpieczeństwie. Jesteś zaznajomiony z młodości, N.? " Młody człowiek w pytaniu był szlachcic, o szesnastu lat, bardzo przystojny, posiadał wielkie cnoty i ukochany przez wszystkich. "Oh, jak by go kochasz, jeśli znał go tak jak ja!" kontynuował nieznajomy. "On jest aniołem, ale niestety, na jakie niebezpieczeństwo pokusy on będzie prowadził dziś Został zaproszony na bankiet Jeśli pójdzie, to będzie w cenie jego niewinności!. Będzie cierpieć to niepowetowana strata!"

Oczywiście, ksiądz był bardzo zaskoczony jego oświadczenia. Zapytał z nieznajomym, kim był i jak się dowiedział z sideł, które zostały określone dla młodzieży, ale nie otrzymał innej odpowiedzi niż ta młodzież była czysta jak anioł, bardzo drodzy Bogu, a jego opiekunem Anioł był bardzo zatroskany, aby zachować jego niewinności. Wtedy nieznajomy dodał: "Często jestem pośród tych, którzy prowadzą go na manowce. Przybywam w imię Boga i wyczarować ci zapobiec tak wielkie zło. Bądź przekonany, że jako demony wywierać swoją potęgę do skorumpowanego młodzieży , Guardian Angels również wszelkich starań w celu ich ochrony. "

Nieznajomy wyszedł, a ksiądz pospieszył poinformować matkę i syna, co się stało. Potem zrobił poszukiwania jego dobrej gość, ale nigdy nie widziano, a ksiądz nigdy nie wątpił, że to była młodzież w Anioł Stróż.

2. Oni nas bronić przed demonami

W godzinie próby, gdy wrogowie z przerwą w piekle na nas, święci aniołowie interweniować w naszym imieniu i nam pomóc podbić przebiegłości przeciwnika. Wzmacniają one nas w walce, ostrzegają nas przed sugestii kusiciela, ujawnia nam swoje sidła i uczynić nas bać zła. Fallen Angels, zachowując chętni i przenikliwy znajomość prawidłowego ich duchowej natury, płac zacięte i stały walkach tych istot, których Bóg nakazał im służyć. W ich chorobliwej rozpaczy i zazdrości, o niezrównanej wytrzymałości największą potęgę człowieka, mają one na celu naszego zniszczenia. "Nasze zapasy", mówi Paweł, "nie jest przeciw krwi i ciału, lecz przeciw i kompetencji, przeciwko władcom świata tych ciemności, przeciw duchom zła na wyżynach." [Ef. 6: 12]. Ale ojcowska troska Boga osłonami nas z ich złowrogich ataków otacza nas z ochroną naszych dobrych Aniołów. "Bóg", mówi święty Augustyn, "poddał złych aniołów dobra;. Nie mogą zrobić, jak wiele szkód, jak chcą, ale tylko tyle, ile są one dozwolone w naszym badaniu i kary"

3. Inspirują święte myśli

"Twój święty Anioł jest czuły, delikatny i łagodny," mówi pobożny duchowy pisarz, Hermas. "Kiedy bierze w posiadanie twoim sercu, mówi o sprawiedliwości, skromności i łaskawość, prawdziwej miłości i pobożności. Jeżeli takie rzeczy sprawiają, odczuwalne w swoim sercu, że Twój święty Anioł jest z tobą".

Jest to charakterystyczne dla dobrych aniołów, aby oświecić i polecić duszę człowieka, inspirować go siła i wytrzymałość, a także, przez duchowych pociech, przez łagodnych perswazji, by spokoju spokoju i orzeźwiający, aby rozjaśnić spełnienie każdej służbie i usunąć wszelkie przeszkody w rozwoju w cnocie. "Wróć do twej pani i pod ręką pokornego siebie samego" [Rdz 16: 9], powiedział Anioł do Agar służebnica Abrahama i Sary, co przypomina jej o obowiązku. Raphael nauczył młodego Tobiasza jak powinien wprowadzić stan małżeński w świętej bojaźni Bożej i jak, wraz z rodzicami, powinien wielbić i chwalić Boga. [Zob. Tob. 11-12]. Podobnie było anioła, który nawoływał rzymskiego setnika Korneliusza szukać świętym Piotrem, aby otrzymać od niego w prawdziwej wierze. [Zob. Dz 10, 30].

4. Ostrzegają i napominania nami

Przed Jerozolima została zdobyta przez Rzymian, słychać było głosy powyżej świątyni, mówiąc: "Niech nam wycofać się z stąd!" Podobnie, nasz święty Anioł Stróż często zachęca nas do opuszczenia tych miejsc, tych companionships, tych rozmów, książki i rozrywek, gdzie niebezpieczeństwo grozi naszej duszy i gdy, z powodu jego Angelic czystości i delikatności, nie może ponosić z nami firmę. Jego głos woła do nas na różne sposoby, poprzez ----- rady przyjaciela, poprzez lekturę dobrej książki, przez głos sumienia, itp. Jak często, jak pięknie, jak łagodnie naucza, ostrzega, entreats i zaprasza nas! On jest najbardziej pragnie być naszym orędownikiem u tronu Boga, ale jeśli nie będziemy słuchać jego głosu będzie on zmuszony będzie nasz oskarżyciel, bo może on tylko spełnić swoje wzniosłe zadanie, jeśli współpracujemy z niego z gotowym woli. Jeśli nasze serce twardnieje i odmawiają słuchać Jego ostrzeżenia, on pewnego dnia zmuszony ujawnić nasze grzechy przed całym światem.

Nieposłuszeństwo z naszej strony byłoby więc nie tylko basest niewdzięczność, ale największą głupotą, jak również, bo to tylko dla naszego własnego dobra wiecznego, że nasz Anioł co nas ostrzega.

Nasz Anioł Stróż jest również naszym kochającym admonitor. Do napominania jest aktem bardzo właściwą miłości, bo od miłości pielęgnuje się głębokie pragnienie dobra osoby ukochanej i pokazuje się także w czynach, więc stara się zażegnać zło od tej ukochanej. Administrowanie napomnienia jest środkiem ku z tym, a to Anioł realizuje zadając ukłucie wyrzutów sumienia. W chwili, gdy popełnił grzech, nasz święty Anioł wycofa swoich pociech i przenika naszą duszę z bólu. On stara się wzbudzić w naszym sercu skrupułów gwałtownych sumienia i przenieść nas do prawdziwej skruchy i pokuty. Jak wielkie są nasze zobowiązania wobec tego prawdziwego przyjaciela, który w ten sposób ostrzega nas zła, karci nas i napawa lękiem, kiedy zrobiliśmy źle!

5. Modlą się z nami i dla nas

Pismo Święte wyraźnie uczy, że aniołowie modlą się w naszym imieniu. Prorok Zachariasz, mówiąc Aniołów błaganie, którzy oglądając w Jerozolimie, mówi: "Anioł Pański odpowiedział, i rzekł:" O Panie Zastępów, jak długo będziesz ty nie zlituje się nad Jeruzalem i miasta Judy? " "[Zach. 1: 12]. I Archanioł Rafael powiedział do Tobiasza: "Gdy żeś Ty módl się łzami ... I oferowane twoją modlitwę do Pana." [Tob. 12, 12]. Święty Augustyn mówi: "Aniołowie módlcie się za nas, nie tak, jak gdyby Bóg nie zna naszych potrzeb, ale wcześniej w celu uzyskania dla nas dar Jego miłosierdzia i zapewnić nam błogosławieństw Jego łaski."

W jednym przypadku, gdy pomoc na Mszach ze szczególnym zapałem, św Gertruda była pogrążona w ekstazie. W tym stanie, że widziała jej Anioł Stróż mając jej modlitwy do tronu Boskiego Majestatu, przedstawiając je do trzech Osób Boskich i błaga je usłyszeć jej prośby. Modlitwa Anioła Stróża został przyjęty i Gertruda została pobłogosławiona przez każdego Osobie Boga.

Bernard często napominał swoich uczniów zachowuje się w sposób, w budującą wykonywaniu swoich pobożnych ćwiczeń, bo ich Guardian Angels, którzy brali w nich udział, należy się wycofać. "Jak chcesz być szczęśliwy," zawołał, "jeśli można zobaczyć, jak przyśpieszyć dołączyć do tych, którzy śpiewają Psalmy i z tego, co czci łożysko one pozostać wśród nich! One pomóc tym, którzy modlą się i medytować. Z wielką troską wracają się pomiędzy Bogiem a nami, mając nasze westchnienia do tronu Boga. Miejmy zatem dążyć usilnie, aby ich radość zakończona. "

Związane jest to, że Święty Grzegorz z Tours i innych, którzy spali w czasie modlitwy otrzymał cios od swojego Anioła Stróża. W historii zakonów opowiadać wiele przykładów świętych duszach jest przebudzonych przez swoich aniołów do modlitwy rano i zostały ukarane przez nich dla małych wad, takich jak ta rośnie natychmiast lub nie daje się do medytacji z wystarczającym zapałem.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!