cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Upadłe Anioły

2012-02-06 13:33:41, komentarzy: 0

Upadłe Anioły

Anioł StróżKiedy Bóg stworzył człowieka nakazał Aniołom, aby pokłoniły się ludziom. Boski nakaz wywołał sprzeciw u jednego z najznamienitszych Aniołów, Anioł Oskarżyciel - Satanael. Ten przepiękny Duch Jasności popadł w pychę i stwierdził, że nie będzie oddawał hołdów ludziom, bo są oni istotami niższymi i mniej doskonałymi od Aniołów. W swej złości Satanael doprowadził do wielkiego buntu 1/3 Aniołów, sam stając na czele zbuntowanych. Prawą ręką Szatana, stał się Niosący Światło -Luciferos, najdoskonalszy Anioł z Chóru Potęg. Występując przeciwko Bogu, przywódca buntu stracił przyrostek El w swym imieniu (z aramejskiego El oznacza Bóg) odtąd stając się Szatanem. Warto dodać, że drugie imię Satanaela to Diaviolos (czyli Ten Który Rozdziela). Bóg strącił upadłe Anioły w otchłań Szaolu, gdzie stworzyły piekło. Głównym doradcą Szatana został Asztarot. Znaczne funkcje pełnili także Moloh (później wojownik piekielny) oraz Belzebub - mianowany Wielkim Premierem Piekła.

Upadłe Anioły nawiedzały Ziemię obcując z ziemskimi kobietami. Z ich związków rodziły się dzieci olbrzymy, których zadaniem było tworzenie niepokoju i chaosu. Asztarot wpadł na iście diabelski pomysł i postanowił podpalić niebo. Spaleniu nieba zapobiegł pośredniczący między niebem a piekłem Zadkiel. Doniósł on o wszystkim Archaniołowi Michaelowi, który stanął na czele zastępów Anielskich. Na skraju Nieba doszło do wielkiej bitwy. Bitwę wygrali Aniołowie Światła mimo, że reprezentowani byli głównie przez Serafiny i Cherubiny. A te były znacznie bardziej subtelne od upadłych wojowniczych Aniołów z chórów Potęg i Tronów.

Mimo tego, że Szatan został pokonany, ma on jeszcze czasami dostęp do Boga i może z nim grać o ludzkie dusze. Tak stało się w przypadku starotestamentowego Hioba. Szatan poprosił Boga o to, by wystawić na próbę wiarę Hioba. Bóg udzielił mu na to zgody, a ten nękał go wiele lat. Na ostateczne zniweczenie Szatana trzeba będzie zaczekać do dnia sądu ostatecznego. Jak mówi Apokalipsa stanie się to wtedy, kiedy ludzkość podda się całkowicie Bestii. Wówczas na czele sił niebiańskich stanie Zachariel, który pokona Pseudo Zbawiciela 666 i wrzuci go do odchłani. Miejscem bitwy będzie Mefido w Izraelu.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!