cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Strażnicy Dzieciństwa

2012-10-03 17:14:12, komentarzy: 0

GUARDIAN ANGEL ARTISTIC FINISH

Strażnicy Dzieciństwa
 
 

Odnosząc się do czasu, gdy po raz pierwszy jego Anioł Stróż jest mianowany na człowieka, często słyszy się, że jego służba zaczyna się wraz z narodzinami dziecka. Ale to nie musi być brane zbyt dosłownie. Możemy powiedzieć z najlepszych instytucji i doskonałych powodów, że tak naprawdę zaczyna się od pierwszego momentu ludzkiego życia. W słowach Ambrożego: "Każda dusza w tej chwili jest on podawany do organizmu, jest powierzone do prowadzenia Anioła".

Anioły są rzeczywiście nasze "od poczęcia do chwały" i został on naprawdę powiedział, że matczyna miłość jest najbliższa podejście do miłości Angel. Jak te błogosławione duchy są tak ściśle złączone z nami, nabożeństwo do nich powinny być częścią każdego chrześcijańskiego domu. Rodzice powinni pielęgnować w sobie iw swoich dzieci. Radości rodzinne będzie słodsza, jeśli wspólnie z tych chwalebnych aniołów, a z kolei oni spłacić Uczucia pokazane im niezliczone korzyści duchowych, a nawet czasowe. Co matka nie zauważyła wąską ucieczce jednego lub swoich dzieci inne z bezpośredniego zagrożenia, prawdopodobnie, nie myśląc, że może to być dzięki interwencji jego wiernego Guardian. A kiedy badania i krzyże są one, podobnie jak w życiu każdego człowieka, kiedy Bóg uzna wziąć do siebie jednego z maluczkich, aniołowie będą tam wlać balsam pocieszenia po wszystkim i pocieszyć Frasobliwego matkę.

W wierszu zatytułowanym "pocieszeni," Emma A. Lente opisuje jej wyrafinowany sposób doświadczenie w duszy dziecka, ponieważ jest zajęta przez jego anioł stróż i LED, zdumiony ulicami Niebiańskiego Jeruzalem, aż słodko spoczywa w Maryi ramiona. Pomysłowe jak wiersze są, opisują one matka-miłości Maryi dla czystej duszy dziecka:

"Anioł wziął dziecię,
I urodziła mu przeszłość szeregach lśniących
Śpiewaków i harpers, przeszłości
Złote ulice i lilied banki,
Do cichej spokojne miejsce,
Gdzie Maryja sat, z tęsknym oczy
I uśmiech przetargu i wyciągnięte ręce,
Powitać go w raju!

"Był tak mały, a matka-utracone.
Tak zaślepiony, i tak pół-bali,
Nie mógł znieść błogości nieba,
Lub przejrzeć hostów w białym ubrany,
Dopóki składając, kochający broni,
I łagodny głos rozwiał jego obawy,
I przyciemnione pamięć bólu,
I suszy ostatni słaby ślad łez.
"On położony blisko przeciwko sercu,
Matka-serce, gdzie Chrystus raz świeckich,
I czułem błogosławieństwo pokoju
Balm całe boli i smutek z dala;
A Maryja śpiewał aż uśmiechnął się,
I kołysała go, dopóki z Elate życia,
Spojrzał cudów i radości
I wspaniałości jego wysokiej osiedla!

Co za radość dla chrześcijańskiej matki, która dała się jej dziecko do Boga, wiem, że w głębi serca Maryi jest tylko czeka, aby zostać przywrócony do niej, w szczęściu millionfold bardziej żywe niż wszystkie boleści rozstania tutaj! To również jest jednym z pocieszających myśli, które Anioł Stróż mówi o żałobie matkę, aż w świetle wiary, tęcza nowych dramatów nadziei, chwalebnych przez łzy.

Dzieci ponoszą bliskie podobieństwo do aniołów ze względu na ich niewinności. Ale nie musimy zazdrościć im zbyt wiele, ponieważ Precious Blood jest zawsze do naszej dyspozycji, aby przywrócić nam naszą pierwotną czystość należy nadszarpnięta uchybień lub nawet przez grzech. W świętym sakramencie pokuty, Jezus Chrystus przygotował dla nas kadź własnej krwi, do których mamy swobodny dostęp, aby oczyścić duszę z wszelkich brudów. . . i do której Kościół zachęca nas w tych słowach zaczerpniętych z jej Boskiego Urzędu:

Odtąd, kto w tej drogiej Krwi
Washeth, traci jego wszelkiej zmazy,
A w nieśmiertelnego piękna Roseate odziany,
Anioła zysk podobieństwo.

"Jak to jest", pisze autor pobożny ", że Aniołowie są tak mało znany i kochany? Po prostu dlatego, że wiele, których obowiązkiem jest nauczyć tej najważniejszej doktryny są poważne zaniedbania w wypełnianiu ich obowiązków."

Przede wszystkim chrześcijańskich matek powinny zaszczepić się głęboko w umysłach ich dzieci jasne, żywe i trwałe poczucie obecności swoich bliskich Aniołów. Nie wystarczy dać im niejasne, mglisty, niewystarczające pojęć tych Błogosławionych Duchów, nie jest to na tyle, by im wytłumaczyć powiedzieć krótką modlitwę w rano i wieczorem do swoich Strażników Angel. Powinni poświęcić dużo czasu i dużo uwagi do tego tematu wszystko ważne. Dzieci muszą być nauczane stale z ich tenderest roku mieć prawdziwą miłość i przyjaźń dla swoich aniołów, aby mieć bezgraniczne zaufanie do nich. Muszą być przyzwyczajeni do poczuć i zrozumieć osobistą obecność swoich aniołów, aby zadzwonić na nich we wszystkich swoich obaw i kłopotów. O ileż lepiej byłoby to, że dzieci nie powinny mieć ich głowy wypełnione głupich obaw duchów i goblinów, jak tak często się zdarza.

Matki, które zadziwią na ich dzieci to wspaniała lekcja przyznają im błogosławieństwa nieocenione podczas wszystkich długich lat życia. Z drugiej strony, w przypadku zaniedbania tego obowiązku, lub lekceważyć, robią wielkie zło ich bliskich bo pozbawia ich najlepszych i najbardziej wpływowych przyjaciół.

Wreszcie Urząd Angel-Guardian w jakiś sposób również przyznane rodziców chrześcijańskich, a rajskie Guardians powinien znaleźć w nich swoje najbardziej potężnych i wiernych sojuszników. Mogą naśladować wierność Anielskiej w wypełnianiu świętego zadanie wychowywania swoich dzieci, za których nieśmiertelne dusze będą pewnego dnia zdać sprawę. Untold łask będzie ich nagroda, tak jak pamięć o niebieskiej towarzyszki również zachęcić dzieci do większej miłości i szacunku dla swoich rodziców. "Nigdy nie pozwól nam sobie wyobrazić", mówi Ojciec Husslein, SJ, "możemy wyrosnąć postury lub latach, naszą potrzebę codziennego i częstsze motywie tej doskonałej modlitwy trochę do Anioła Stróża, który poznaliśmy w naszej matki kolana:

"Aniele Boży, mój drogi Guardian,
Jego miłość do których zobowiązuje mnie tutaj,
Nigdy tego dnia być na mojej stronie,
Na światło i straży, by rządzić i kierować. "

A to inny słodki błaganie na zakończenie dnia:
"Dobranoc, mój Anioł Stróż dni działo odjechał;
Dobrze wydane lub chory, swoją historię
Jest zapisane na wieki.
I teraz, z Opatrzności Bożej naturze
Thou obraz czysty i jasny,
Oglądaj rozwiną mnie, a ja śpię,
Mój kochany Anioł, dobra noc! "

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!