cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

St. Michael's Prezentacja Page 3

2012-10-03 17:43:24, komentarzy: 0

 RAPHAEL IMAGE 1

BANNER
Prezentacja Page 3

Fragmenty
Michael, Siła Boga
Opublikowany przez Boskich Publikacji Worda
Wpisany przez ks. Lawrence Lovasik, S.V.D.
IMPRIMI POTEST, Nihil obstat, Imprimatur: 1957

i

St Michael 'Neath Tarcza
No Autor Pamphlet Publikacja książki Pawła i media, dostępny do 1,50 dolarów
z Imprimatur

St Michael: obrońca Kościoła i chrześcijan

Michael zawsze był uważany przez Kościół Boga jako swojego specjalnego Protector. Kardynał Newman chwali go w ten sposób:

"Ty mistrz wysokiej
Imperialnej Oblubienicy Niebios,
Zawsze czeka na oku,
Przed jej drodze powrotnej, a na jej stronie,
W czasie wojny jej strzec bezpieczeństwa, przez noc jej gotowy przewodnik! "

Duchowi pisarze zapewniają nas, że,'' jako naród wybrany Starego ustawy zostały cudownie chronione przez świętego Michała, tak więc nie może wątpić, że ten wielki Książę Nieba chroni Kościół Boży w sposób bardziej jeszcze sygnału. Zgodnie z nowym prawem, jak w Starym, Michael jest "Wikariusz Najwyższego i Książę Jego ludu," kiedykolwiek przygotowana do udzielenia pomocy. Z porozumieniem święci Ojcowie Kościoła uczą, że Michael jest Anioł Stróż i obrońca Kościoła katolickiego.

Po raz kolejny w minionych wiekach, Michael przyszedł na ratunek, gdy straszliwe wojny i prześladowania groził zniszczyć chrześcijaństwo. On to, który na polecenie Maryi, Królowej Aniołów, przyszedł z pomocą Konstantyna Wielkiego w IV wieku i pomógł swoje siły, aby uzyskać świetny zwycięstwo nad pogańskimi Maksencjusza cesarza. Archanioł objawił swoją tożsamość w tym przypadku. Pojawiając się do Konstantyna po zakończeniu pięknej świątyni których miał on wzniesiony na jego cześć z wdzięcznością, powiedział: Ja jestem Michael, szef anielskich zastępów Pana Zastępów, obrońcą religii chrześcijańskiej, która podczas gdy ty wast zwalczający bezbożnych tyranów, umieściła broń w twoich rękach. Ten szlachetny gmach, ogólnie znane jako Michaelion, stał się sceną wielu cudów uczynił mocą wielkiego Archanioła.

Michael nigdy nie okazał się dzielny wojownik na cześć Boga w niebie i na ziemi. Swoją mocą on płac nieustanne wojny ze szatan, szatana w wielkiej królestwa Bożego na ziemi, Kościoła. Glowing gorliwość dla czci Boga w jego charakterystyczny rys i cnoty.

Anna Katarzyna Emmerich czcigodny był często przyznawane wizji przeszłości i przyszłości walk Kościoła. Wielokrotnie widziała, Michael, w postaci wojownika, stojącego z zakrwawionym mieczem nad Kościołem, zastępująca miecz w jego pochwie, jako znak zwycięstwa. Była także pokazano, jak w dzisiejszych zmaganiach Kościoła Michael przyniosłoby zwycięstwo najwspanialszy. Ta myśl powinna być pocieszająca dla wszystkich wiernych chrześcijan, którzy oglądają z alarmem liczne wały prześladowań obecnie skierowane przeciw Kościołowi ". [Tarcza 'Neath św Michała] Jego pomoc jest potrzebna przez nas, zwłaszcza w tych kłopotliwych czasach, kiedy legiony zła są niemal widocznie za granicą całej ziemi ekscytujące umysły ludzi. widzimy ich działań, nie tylko w światowej propagandy komunistycznej przeciwko moralności i religii wszędzie, ale w innych przejawach, jak również. Naprawdę wtedy możemy wezwać Michael bronić nas w ogromnym dniu bitwy, a do silnego serca, że ​​możemy walczyć nie tylko wojnę obronną, ale agresywnej kampanii przeciwko duchowym zła pod każdym kształcie. Pod jego potężnej przywództwa i przy pomocy jego własne unvanquishable legiony światła, nie omieszkamy.

Papież Leon XIII, rozumiejąc przez Boskiego oświecenia obecnych i przyszłych walk Kościoła z siłami piekła, czuł przekonany, że dzięki interwencji świętego Michała, Hell będzie zdobyty i Kościół przywrócony do pokoju i wolności. On zatem składa modlitwę na cześć wojowników Archanioła i nakazał jej być recytowane codziennie po niskiej masy we wszystkich kościołach w całym chrześcijańskim świecie, które praktyki zostały zachowane do dziś w Roman lub obrządku Mszy trydenckiej [ . Ta modlitwa będzie można znaleźć w tym katalogu] Okoliczności, które doprowadziły do ​​tego kierunku działań ze strony świętego Biskupa nazywane są następująco: Pewnego dnia, po obchodzony po Najświętszej Ofierze Mszy, sędziwy Papież był w konferencji z kardynałów. Nagle osunęła się na podłogę w głębokim omdleniu. Lekarze, którzy pośpieszyli do siebie obawiać, że już minął, do mogli znaleźć żadnego śladu jego puls. Jednak po krótkim czasie Ojciec Święty zebrał, i tak się do siebie, zawołał z wielkim wzruszeniem: "Och, co za straszny obraz I zostały dopuszczone do zobaczenia" Został pokazany w duchu ogromnych działalności złych duchów i ich walkę z Kościołem. Ale w środku tej wizji horroru miał oglądaliśmy pocieszającą wizję wspaniałego Archanioła Michała, który pojawił się i rzucił się szatana i jego legiony z powrotem w otchłań piekła. Wkrótce potem skomponował znaną modlitwę: St Michael, Archanioł broń nas w walce. Bądź naszym zabezpieczeniem przeciw złości i zasadzkom złego ducha. . . Itp. Codzienny ten potężny petycja wznosi ku niebu z tysięcy katolickich sanktuariów na całym świecie i możemy sądzić, że w odpowiedzi na to żarliwej zarzutu wielki Archanioł spieszy na pomoc Oblubienicy Chrystusa, którym jest Kościół, w jej wielu cierpień. "

Wypowiadając się na temat wspaniałości naszej świętej Matki Kościoła, Ojciec Walz ma ten piękny fragment:

"Kościół Boży podjął emblematy Jej Oblubieńca" zwycięstwa z wysokości Kalwarii i przeprowadzono je na całym świecie, bo w ten sposób mogę zobaczyć Kościół wyruszyło na ziemi, a waleczne kobiety ----- w lewej ręce trzyma wysoki Cross i jej prawa pobożnie niosąc kielich, dwa symbole wykupu, prawdy i łaski. Jej twarz jest taka jak zwycięzcy, którzy mogą mówić o wielkich sukcesach, ale obraz swego Oblubieńca, z którym była forsowane na Krzyżu, jest zawsze widoczne na jej twarzy ... piękna, jakie są tajemnice, które nosi w swoim sercu, są one zawarte w krzyżu i Kielicha Krwi, a przez to rozumie się, że wszystkie te tajemnice były kupić w super cenie, cena Najdroższej Krwi ". On nabył Kościół własną krwią." "[Dz 20, 28]

Jak już wspomniano, Kościół bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje specjalnej ochrony potężnego Michała w naszych niebezpiecznych czasach. Na wszystkie strony ona jest atakowany przez wrogów silnych i gorzki. W jednym kraju po drugim widzimy smutne widowisko prześladowań religijnych rośnie w coraz wyższym boisku nienawiści i bezczelnością. Zaprawdę straszliwe zbrodnie, które zostały popełnione w ostatnich czasach i nadal są popełniane wobec Kościoła, zarówno w jej świątyń i jej członków, są wywoływane przez diabła, żaden ludzki umysł może być baza wystarczy wyobrazić oraz dopuszczone do realizacji takie ohydne zamachy. Kościół patrzy na świętego Michała na pomoc, że ona może zatriumfować nad jej prześladowców, a bramy piekielne go nie przemogą jej.

Zaprawdę, Michael nie omieszka przyjść z pomocą Kościoła Świętego w naszych czasach, jak to zrobił w dawnych czasach, jeśli żarliwie i ufnie błagać go, aby to zrobić. Wiemy wprawdzie, że bramy piekła nie przemogą Kościoła do Chrystusa, Pana naszego obiecał być z nią aż do końca czasów.

Niemniej jednak, że Bóg chce nam zrobić z naszej strony w obronie jej przyczynę. . . Mógłby zawstydzić wrogów Kościoła, tylko chce zrobić. Ale On chce raczej, że powinniśmy współpracować w jej obronie, pod wodzą wielkiego Wodza Niebiańskich Zastępów. Niech nas zatem najbardziej żarliwie błagam Michael do zaprzestania prześladowań, które są assailing Kościołowi w wielu krajach i do działalności złych duchów, które niszczą tak wiele dusz.

Kościół widoczny jest pomnik Najdroższej Krwi wobec którego bramy piekielne go nie przemogą. Pozwól nam wtedy kochać Kościół, największy dar Przenajświętszej Krwi, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie. . . aby mógł przedstawić go do siebie Kościół chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. [Ef. 5: 25-27]

Michael pojawił się w różnym czasie dla tych, którzy potrzebują pomocy i wzywał jego pomocy. Dobrze uwierzytelnione przykładem jest jego Wspomaganie St Joan of Arc w niezwykłej misji Bożego, dał jej do pomocy król francuski przywrócić pokój i dobrobyt do swego królestwa i wypędzić wrogów z jej brzegów. Ponownie, w Francji, pojawiła się na Mont Michel, gdzie nadal istnieją słynne Sanktuarium konsekrowanego do Archangielska.

We Włoszech jest to związane, że święty Archanioł ukazał się biskupowi Siponto na Monte Gargano w królestwie Neapolu, gdzie piękny kościół poświęcony był do niego. W tym objawieniu, "St Michael zrozumienia, do biskupa, że ​​miejsce było pod jego opieką i że to była jego wola, że ​​Bóg powinien być czczony tam, na cześć jego i aniołów". To stało się miejscem wielkiej pobożności i przyciąga wielu pielgrzymów.

Ale oprócz tych wyjątkowych przypadkach, w których wielki Archanioł za konieczne wydaje widocznie w oczach ludzi, on jest zawsze niewidoczny aktywnie pomaga każdy chrześcijanin i wszystkich narodów chrześcijańskich. Jesteśmy rzeczywiście szczęście mając tak potężnego orędownika! Bóg dał mu współczującą miłość do ludzi, a nie jest pojedynczą dusza umyka jego uwadze. Bardziej niż kiedykolwiek, w naszych czasów, czy katolicy potrzebują pomocy Świętego Michała, aby pozostać wytrwali w wierze. Niewiara przeprowadziła swoją bezczelność do granic i odważnie głosi, że nie ma Boga. To jest nasz obowiązek, aby być wiernymi katolikami, aby wyznać naszą wiarę otwarcie i energicznie i zachowanie świecące, niezłomną miłość do Jezusa Chrystusa.

Nie zapominajmy, że szatan robi co w jego mocy, aby zniszczyć ludzkość. Na tysiąc sposobów, że działki i wojny przeciwko Bogu i próbuje uzurpować tron. W tej sprawie następujące wskazówki udzielane przez Matkę Boską do Czcigodnego Ágreda Marii d 'jest warte zacytowania: "Moja córko," mówi, "by bez mocy ludzkich słowach Dasz w tym śmiertelnym życiu kiedykolwiek uda opisując zło Lucyfera i jego demonów wobec mężczyzn, lub złośliwość, przebiegłość, oszustw i sztuczek, za pomocą którego, w swoim gniewie, on stara się doprowadzić ich do grzechu, a później do wiecznej udręki. Próbuje utrudniać wszystkie dobre uczynki ... Wszystkie złośliwość, które jego umysł jest w stanie, próbuje wprowadzić do dusz. przed tymi atakami, Bóg zapewnia ochronę podziwu jeśli ludzie tylko współpracować i odpowiadać na ich strony. "

Wśród środków przewidzianych przez Boga dla naszej ochrony, jest gotów odwołać możemy mieć cały czas na wzmocnienie Krwi Chrystusa. "Ta Krew" deklaruje Jan Chryzostom, "ma prawo do odpędzać złe duchy i zwrócić na naszą stronę dobrych aniołów, aye, King of Angels, i blazen drogę do nieba." Wzmacniane przez Krwi Chrystusa, daj nam stanąć pod kierownictwem Michała i rozwinąć wszędzie sztandar naszej wiary, bez obawy bezbożności. Jeśli szatan próbuje skłonić nas do grzechu, i obiecuje zaszczytów, bogactwa, szczęścia na warunkach, które pomijamy dobrą pracę, lub popełnić złego uczynku, daj nam zawsze sprzeciwiać się kusiciel z energicznych słowach: Któż jest podobny do Boga? Bóg jest jedyny mój skarb, moje najwyższe dobro, Jego Krew jest na mnie i "choć idę doliną cienia śmierci, jest zła się nie ulęknę ..." Jeżeli w chwili pokusy, mamy odwagę upomnieć Złego i wezwać pomocy naszego przywódcy, St Michael, wróg być ukarany lotu. Ale jeśli chcemy cieszyć się doskonałą ochronę Archanioła, musimy również naśladować jego cnoty, zwłaszcza jego pokory i gorliwości dla chwały Bożej.
"O wielki Michael, zabierz nas 'Neath twego tarczę,
Twa potężna moc w naszej dzierżyć za! "

Michael: Guardian of Purgatory

Jest popularna koncepcja, która łączy St Michael wyroku z mężczyzn. "On jest pokazany z Księgi Życia, lub trzymając w ręku parę łusek czymże ważyć dusze ludzi. Są to graficzne przejawy pobożności częściowej popularnej zlecone mu w wielkiej cena urzędowa. Była to koncepcja, która inspirowała James Russell Lowell, aby napisać swój poemat, "Michael Wagi. Stojąc w oślepiającym zbroi, wielki Archanioł jest na zdjęciu przez niego uplifting równowagi w ręku i wadze:

"All mans sny, robi, mówiąc
Wszystkie uszkodzenia i ból.
Wszystkie triumf i zysk. "

Nie tylko on jest teraz ochrona Anioł jednego ludu, ani nawet wszystkich wiernych, ale jego biurze jak tutaj przedstawione, to rozciąga się na całą ludzkość. Chodzi o to, w sposób zaproponowany przez samego Kościoła, o ile ona odnosi się do niego jako przynosząc dusze z ziemi do tronu Bożego. Kapłan modli się na ofiarowanie Mszy za zmarłych: "Niech chorąży, St Michael, prowadzić ich do świętego światła.

Ale poeta widzi go jako artysta z przeszłości już reprezentował go, waży wszystkie myśli i słowa i czyny wszystkich ludzi, od dnia, gdy Adam po raz ostatni rzucić okiem fond wsteczną na utraconym raju, a zamiast oglądaliśmy Cherubinów i nieubłagany Ostrze ognia. I tak, w okazałych słowy bard kontynuuje:

"W śnie zaznaczył go tam,
Z jego ogień złota włosami migotania,
W jego oślepiającym stoisku pancerza,
A waga była w ręku;
Mighty one były, i bardzo dobrze,
Mogli opanowanie zarówno niebo i piekło. . .
W jednej skali widziałem go umieścić
Wszystkie chwały naszej rasy,
Puchary, że zapalił ucztę Baltazara,
Gems cud Wschodzie
Kublai to berło, miecz Cezara,
Wiele poety złote słowa,
Wiele umiejętności nauki próżno
Aby uczynić ludzi jak bogów ponownie.

W drugiej skali rzucił
Rzeczy niezależnie, wyrzutkiem, kilka,
Martyr-ash, arena-piasek,
Przewodu Świętego Franciszka nici,
Rozczarowań. i rozpacza
Młodych Świętych z włoskami pogrążony nieaktywne,
Złamane serca, które rozkładają na człowieka.
Podziwiać w moich impulsów zabrakło
Widząc to belka Divine
Szybko o tym spadku ręcznego.
Chociaż ziemia splendor i sława
Zamontowane światła jako oset dół.
Taki jest wyrok Boga, jak różni się od orzeczenia mężczyzn. Więc aniołowie Boży zobaczyć i ocenić nasze uczynki. "[The World Spirit]

W jej pięknych modlitw w Mszy martwy, z macierzyńską troską Kościół stawia dusze swoich zmarłych dzieci w ręce świętego Michała, że ​​może doprowadzić ich do królestwa wiecznego światła. Jeśli Michael jest tak zatroskany o dobro dusz, w okresie ich życia iw godzinę śmierci, możemy być pewni, że będzie on także zaprzyjaźnić się je w czasie ich pobytu w czyśćcu, i przyspieszy przynieść im pocieszenie. "Michael, mój Archanioła" śpiewa Kościół, "Ja cię książę ustanowiony nad wszystkimi duszami, które mają być przyjęte do mojego królestwa". "Pożegnanie z rękami w dół i umieszczone przystąpiły na ołtarzu zaraz po elewacji, celebrans Mszy mówi:" Jesteśmy najbardziej pokornie błagamy Cię, Boże, dowodzić te rzeczy, które mają być prowadzone przez ręce Twego świętego Anioła Ołtarz na wysokościach, w oczach Twego Boskiego Majestatu, że aż musi spożywać najświętsze Ciało i Krew Twego Syna w tym ołtarzu można wypełnić każdym niebiańskiej łaski i błogosławieństwa. "

"Szacuje się, że istnieją tysiące Mszy powiedział codziennie, w każdej Mszy są obecne Anioły. Teraz pozwól nam naśladować księdza i zaprosić tych aniołów na całym świecie do podjęcia wszystkich tych kielichy ze Świętej Krwi z ołtarza i dostosowania ich św Michała, opiekuna czyśćcu, że może on przedstawić ten bezcenny skarb do Ojca niebieskiego do zwolnienia i uwolnienie dusz cierpiących. Są to kiedy wyzwolony z ich więzienia, będzie reprezentować nas w Niebie, aby tam wielkie dzieło kochać, chwaląc i wielbiąc "Baranek zabity" i przywitać nam naszej Niebieskiej Matki, która jest w szczególny sposób Królowa dusze czyśćcowe. Co wielki orszak aniołów z Graala na przyspieszenie nasza komenda z ziemi do czyśćca, aby przyjść z pomocą dla biednych dusz, podczas gdy nasz Zbawiciel ofiarowuje się na ołtarzu Co aklamacje zachwytu, kiedy ta fala Boskich przepełnienia krwi ziemi i orzeźwiający powódź dociera płomienie prawdziwie wygnańcy Ewy Co wielka tablica oczyszcza dusze opuszczające kraj biada i w towarzystwie swoich Aniołów Stróżów latające do królestwa wiecznego szczęścia! " [Ojciec Walz C.PP.S.]

Jest pobożnie twierdził, że Cystersi mnich, po jego śmierci ukazał się jeden z jego przyjaciół, kapłan, i powiedział mu, że będzie wydana z czyśćca, jeśli podczas Mszy świętej kapłan o wstawiennictwo św Michała. Ksiądz przestrzegane tego pragnienia, a on wraz z innymi, którzy byli obecni, mieli pociechę widząc duszę swojego przyjaciela wzięty do nieba przez Archanioła.

Jest to również związane, że pewien kapłan, natomiast jeden dzień oferując Najświętszą Ofiarę za zmarłych, polecił kilka dusz w szczególny sposób przez słowa: "Niech książę aniołów, St Michael, prowadzić ich do chwały Nieba . " W tej samej chwili ujrzał chwalebny Archanioł zstąpi z nieba do czyśćca, aby dostarczyć te dusze i prowadzić je do Raju.
Pozwól nam być zachęcani przez te przykłady często powoływać się o pomoc świętego Michała w imieniu naszych bliskich zmarłych, w szczególności polecam je swoim potężnym wstawiennictwem podczas celebracji Mszy Świętej

Pocieszycielko biednych dusz

Jeśli Michael jest tak zatroskany o dobro dusz, w okresie ich życia iw godzinę śmierci, możemy być pewni, że będzie on także zaprzyjaźnić się je w czasie ich pobytu w czyśćcu, i przyspieszy przynieść im pocieszenie.

Cysterski mnich się do księdza-znajomego wkrótce po jego śmierci i powiedział mu, że będzie wydana z czyśćca, jeśli podczas Mszy Świętej kapłan polecam duszę świętego Michała. Ksiądz przestrzegane tego pragnienia, a on wraz z innymi, którzy byli obecni, mieli pociechę widząc duszę swojego przyjaciela wzięty do nieba przez Archanioła.

Pozwól nam być zachęcane do powoływania Michael często w imieniu naszych bliskich zmarłych, w szczególności w celu ich polecam jego potężnym wstawiennictwem podczas celebracji Mszy Świętej

"Prince of Heavenly milicji", mówi św Anzelm, "jest wszechmocny w czyśćcu, a może on wspierać biedne dusze, których sprawiedliwość i świętość Wszechmogącego utrzymać w tym miejscu kary."

"To jest bezsprzecznie uznany od powstania chrześcijaństwa" Roberta Bellarmine oświadcza, "że dusze wiernych zmarłych są dostarczane z czyśćca za wstawiennictwem św Michała Archanioła".

Dodajmy do tych organów słowa św Alfonsa Liguori: "Michael otrzymał opiekę i pomoc pocieszenia dusz w czyśćcu".

St Michael i ostatecznego triumfu

A ty w końcu,
Gdy czas sama musi umrzeć,
Dźwięk będziesz że strach i wielkich piercing,
Aby obudzić umarłych i rozdzierają niebo sklepieniem,
I wezwania do spełnienia wszystkich
Wszechmocny Sędzia wysoka.

----- Kardynał Newman

Wspomniano już o straszliwej walce przewidywanej przez ostatnie dni. "Możemy zrozumieć gorycz lidera gospodarzy zła i zapalczywości walkach, przez które sami chrześcijanie minie. Szatan zostanie zwolniony z więzienia, jesteśmy powiedział. Jest to rozumieć w ten sposób, że w krótkim czasie przed end będzie osłabienie tego środka przymusu, które zostały umieszczone na nim wraz z nadejściem Chrystusa. "I przyjdzie dalej prowadzić na manowce narody, które są na czterech krańcach ziemi." [Ap 20:. 7, 8] liczba jego zwolenników będzie jak piasek w morzu, i Jan ujrzał w wizji ich dzieje się na szerokość ziemi, i obejmując "obóz świętych i umiłowany miasto. " To jest ten moment Boży powinien był wylądować. " [Świat Spirit]

Myśl na dzień sądu słusznie wypełnia każdą duszę myślenia od zdrowego strachu. . "Bóg łaskawie ukrył przed nami dni i godziny, kiedy to zdarzenie dread następuje Nasz Pan sam po opisaniu okropności koniec świata powiedział do swoich uczniów:" Ale tego dnia i godziny nikt nie wie, nie, nie nawet aniołowie w niebie, ale tylko Ojciec. " [Matt. 24: 36] Niemniej jednak, nasz Pan przepowiedział pewne znaki, które poprzedzają skończenia świata i które będzie służyć jako ostrzeżenie dla ludzkości jej podejścia. Znaki te są opisane w Ewangelii świętego Mateusza, w następujący sposób:. "Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i będą prowadzić ludzi na manowce albowiem usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych podjąć. obchodzi, że nie przejmuj się, bo te rzeczy musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, i będzie głód i zarazy i trzęsienia ziemi w różnych miejscach ... A potem wiele odpadną i będą zdradzać się nawzajem i nienawidzą się nawzajem. I wielu fałszywych proroków powstanie, i będzie prowadzić wiele manowce. A ponieważ bezprawie będzie obfitował w miłości wielu oziębnie. "
[Matt. 24: 5-7, 10-12]

"Mimo, że widzimy w naszych czasach warunków, takich jak są tu opisane, nie musi to oznaczać, że koniec świata jest bliski. Jednak powinniśmy brać poważnie do serca stan krytyczny naszego obecnego życia i codziennego błagać łasce i pomocy Bożej. A ponieważ Bóg sam ustanowił Michael jako specjalny obrońcę i adwokata chrześcijan przeciwko szatańskiej władzy, powinniśmy stawiać sobie z całą pewnością pod jego opieką i codziennie przywołujemy jego pomoc Kościoła i dla dusz nieśmiertelnych. " [Tarcza 'Neath św Michała]

Kiedy koniec świata się zbliża, St Michael będzie stoczyć ostateczną walkę z Antychrystem, który przez fałszywe cuda, będzie starała się uwieść nawet wybranych Boga. Michael będzie bronić Kościół przed straszliwych prześladowań. We wszystkich krańcach ziemi, że w zeszłym wystąpienie przeciw Kościołowi złamie się pod namową szatana. Cała walka sumuje się przez Jana pod jednym potężnym obrazu, w którym możemy zobaczyć dzieci światłości uczynienie ich odważny i ostateczne stanowisko do Kościoła Bożego i ich chrześcijańskich praw wobec dzieci ciemności, które zostały uwiedziony przez szatana. To jest czas Bożego działania i do końca roli Szatana. On będzie wrzucony do piekła na wieki.

Po tym najdzielniejszych Archanioła po raz kolejny zwyciężył księcia ciemności i rzuca go w otchłań piekła, będzie on brzmieć na trąbce władania którego rezonans wezwie umarłych do życia wszystkich ludzi i wezwania do stawienia się przed Wiecznym Sędzią, aby otrzymać Ostatnie zdanie nagrody lub kary. Jest to ogólne Wyrok, i to jest tutaj, że Michael będzie musiał spełniać posługę okropnym importu w imię Suwerennej Sędziego. Się z resztą Aniołów będą dobre oddzielenie od źle, z których następnie wznowiły ciała w ogólnym zmartwychwstania. Będzie to ich obowiązek, aby oddzielić kąkol od pszenicy, ". Bezbożnych rzucili w piec ognia, ale tylko będą świecić jak słońce w królestwie Ojca swego"

"Dzień Sądu", pisze Ojciec Walz "ujrzy obfite żniwo Krwi Kalwarii. Nasz Zbawiciel pojawi Swoimi promienników pięciu ran, a ciała po prostu odzwierciedla chwałę swego Odkupiciela. Przemieniając z wszystkich uwielbiony ciała na podobieństwo ciała Jezusa jest ze względu na zasługi Najdroższej Krwi. Och, co honor, co chwała, co ekstaza radości należące do tego niekończący tablicy, że niezliczone falanga patriarchów i proroków, apostołów i męczennic, dziewic i wyznawców, świętych dusz i ciał uwielbiony, po ostatecznym wyroku, pozostawiając tę ​​ziemię na zawsze, miejsce ich prób i zmagań, śpiewając pieśni uwielbienia i po naszego Pana i Jego Matkę i aniołów do wiecznego szczęścia! Święty Jan widział ten ostateczny triumf Najdroższej Krwi, gdy pisał: "Tyś nas odkupił, Panie, w Twojej krwi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, a Tyś się nam stać się królestwo Bogu naszemu '".
[Ap. 5, 9]

Będziemy szczęśliwi, jeśli w tej ostatniej godzinie znaleźć adwokata w chwalebnej Archanioła Michała! Jeśli chcemy zapewnić dla siebie wstawiennictwa tego potężnego mistrza przed trybunałem Boga, bądźmy wierni powołując go często w ciągu życia. Wtedy będzie mógł mówić w naszym imieniu, te słowa pocieszające: "To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje i uczyniły je we krwi Baranka". [Ap. 7, 14]
Fragmenty
St Michael 'Neath Tarcza
No Autor Pamphlet Publikacja książki Pawła i media, dostępny do 1,50 dolarów
z Imprimatur

Nabożeństwo do świętego Michała najbardziej odpowiedni dla naszych czasów

Lucyfer umieścił swoją pieczęć na tl obecnego wieku. Otwórz i tajne bunt przeciwko Bogu i Jego Kościoła, duch krytyki, niewiary i niemoralności rozprzestrzenia. Aroganckie przechwałki Lucyfera, "będę jak Najwyższego!" rozbrzmiewa wszędzie. Nadęci odkryć i postępów w nauce materiałów, mężczyźni głośno głoszą swoją samowystarczalność i zaprzeczają istnienie Istoty Najwyższej. Rządy i tajnych stowarzyszeń, spiskuje przeciwko Bogu i dążenie do wymazania z domów i szkoły z biur i fabryk, wszystkie ślady chrześcijaństwa, pokazują wyraźnie, którego średnia podążają.

Te straszliwe zło musi nas przekonać, że musimy zwrócić się do św Michała Archanioła, chwalebnego Książę Nieba, którzy wykonali wszystkie chwałę Bogu, Lucyfer podbiciu i odlewania go do otchłani.

Już trzy wieki temu, święty Franciszek Salezy pisał: "Kult świętego Michała jest świetny środek przeciw pogardzie prawa Boga przeciwko niesubordynację, sceptycyzmu i niewierność" wady, które są być może ---- bardziej powszechne niż kiedykolwiek.

Zaprawdę, to jest czas dla chrześcijan, aby "powstali ze snu", a do zaoferowania energiczny opór wrogom zbawienia. Broń w tym konflikcie nie są ramiona wojny domowej, ale duchową bronią modlitwy i pokuty, wzrosła wierności przykazaniom Bożym i częste przyjmowanie sakramentów. I z pewnością nie możemy wybrać lepszego lidera w tym konflikcie niż potężnego kapitana, który poprowadził wiernych aniołów do zwycięstwa.

Niech nam więc, ufną zaufania, powoływać się na pomoc i ochronę tego potężnego Archanioła, którego ekran ma napis: "Michael ---- Quis ut Deus ---- Któż jest podobny do Boga"

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!