cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Siedmiu aniołów przed tronem Boga

2012-10-03 17:06:05, komentarzy: 0

RESURRECTION

Siedmiu aniołów przed tronem Boga
 

 
Uważa się, że tworzą wspaniałą krąg najbardziej blisko Boga Wszechmogącego. Z tej grupy uprzywilejowanych Archanioł Rafael wyraźnie opisana Tobiasza, że ​​on sam był jednym. "Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu, którzy stoją przed Panem." [Tob. 12: 15] Pięknie, Ojciec Faber odnosi się do samego faktu, kiedy śpiewa z St Raphael:

On jest wspaniały środek Angels,
Pośród najwyższych tam w Niebie,
Stały prawie pieca
Bożej wybrany Seven!

Ponownie w Apokalipsie odnajdujemy wzmiankę o siedmiu Aniołów w tych słowach: "Łaska wam i pokój od Tego, który jest i który był i który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed tronem". [Ap. 1: 4] Te siedem wydają się najwyższe Princes niebiańskiego sądu. Mimo, że ich najważniejszym zajęciem jest kontemplacja i pochwała Bożego Essence, są także przypisane do zadań specjalnych, dla Pawła wyraźnie stwierdza, że ​​wszyscy oni są duchami. Pobożny Boudon Abbe, który napisał tak dobrze od Aniołów, by nam odwołać się do tych siedmiu książąt Raju, że mogą oni otrzymać nam łaskę, aby uniknąć siedmiu grzechów głównych i że mogą nas wzbogacić siedmiu darów Ducha Świętego .

W niektórych z jego pism, Ojciec Faber cytuje starożytnych przekonaniu, że do tych siedmiu książąt uprzywilejowanych jest powierzył opiekę z siedmiu sakramentów, które On stylach "wazony Precious
Krew. "Co pocieszający obraz do oglądania tych siedmiu wspaniałych Aniołów gospodarstwa aloft te kielichy zbawienia." Sakramenty ", kontynuuje dostojny oratoryjno", podczas gdy oni wyrazić najwspanialszą część Boskiego Umysłu, także wydają się sugerować, Najświętszej Krwi . Według ekonomii odkupienia, sakramenty tworzą system, którego szlachetne przemierza krwi cały Kościół, prezenty to z jedności i informuje go nadprzyrodzonej energii i życia. . . Są fontanny szczęścia całej ziemi. Kto może powiedzieć, jakie utwory ludzkiej dobroci są śpiewane tej godziny do ucha Boga, ponieważ z radosnych inspiracji Sakramentów? Z siebie nie jest piękna jak to, ile to będzie jubileusz aniołów ".

Mówiąc o szczęściu, które Aniołowie cieszą się w niebie i w którym siedem Duchów Świętych udział prawdopodobnie w większym stopniu, to powiedział, że "wszystko we wszechświecie jest źródłem radości dla świętych aniołów. We wszystkich uznają dopełnienia to, co Bóg zatem święceń, oni wiedzą, że ze wszystkich, On wywodzi się cześć i chwałę i radość widzieć, jak On jest uwielbiony w tym wszystkim jest tajemnicą prawdziwego zadowolenia,. to dlatego, że myślimy o sobie i nie Boże, że mamy kłopoty i niezadowoleni. Gdybyśmy tylko mogli wziąć Anielski widok, nic nie przeszkadza nam i my też powinien zawsze się radować. "

Te siedem chwalebne Princes również raduje, gdy jedno z dzieci mężczyzn łączy ich szczęśliwe firmę. Witają na progu Nieba każda dusza, która wchodzi w jej wieczną nagrodę. Szczęście wszystko pochodzi świeże przystąpienia z każdego oprócz swoich chórów i ich piosenka triumfu wznosi głośniej przed Tronem Boga. Pozwól nam naśladować ich wielki sercem miłości i czerpać z Najświętszego Serca kielich Krwi Chrystusa, tej miłości, która pozwoli nam szczerze dzielić radość i sukces naszego sąsiada.

"Tak, w tym Sercu Divine
Anioły jasny
Znajdź, przez wieczne lata,
Jeszcze nowy zachwyt. "
O jasnych duchów, oto moją duszę, oczyścić go w strumieniach Krwi, który zasłużonych dla nas każdą łaskę, każdy ochrony, każda pomoc, teraz i na wieki. W tej samej Krwi Bożego, które może uzyskać cenię wszystkie swoje cenne krople oferowane mnie łask Bożych i sakramentów Kościoła Świętego.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!