cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Poznaj swojego anioła stróża

2012-02-10 17:38:48, komentarzy: 0

Poznaj swojego anioła stróża    
 Każdy z nas ma opiekuna, którego obecność czuje zwłaszcza w trudniejszych momentach życia. Gdy mówimy albo myślimy o aniołach, od razu stają nam przed oczami świetliste postacie ze skrzydłami - wizerunki powielane przez artystów na religijnych obrazach.

Część osób traktuje je wyłącznie jako symbole pojawiające się w sztuce sakralnej. Niektórzy reprezentują pogląd, że uskrzydlona postać w białej szacie jest ucieleśnieniem tego, o czym człowiek zawsze marzył i za czym tęsknił. Skrzydła bowiem symbolizują oderwanie się od ziemi. Wielu ludzi natomiast wierzy w niemal namacalne istnienie aniołów; w to, że towarzyszą nam bez przerwy zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy i, co więcej, że mogą wpływać na nasze życie. Według nich, każdy ma swojego duchowego opiekuna, który służy pomocą w codziennym życiu. Jedni nawiązują z nim kontakt w czasie modlitwy, innym udaje się to dzięki medytacji. Jego obecność wyczuwają zwłaszcza w trudnych chwilach - to właśnie anioł stróż, jako ich wewnętrzny głos, podpowiada im, jak mają postąpić w danej sytuacji. Sygnałami pochodzącymi od niego są również przeczucia, które tak często pozwala- ją uniknąć niebezpieczeństwa. Dlaczego w takim razie niektórzy z nas często czują się osamotnieni w nieszczęściu? I na to osoby wierzące w istnienie niewidzialnego opiekuna znajdują proste wytłumaczenie - ponieważ nie chcą usłyszeć jego głosu lub po prostu już dawno się od niego odwrócili.

 Czy wobec tego istoty te są postaciami rzeczywistymi czy mitycznymi? Czy naprawdę możemy korzystać z ich pomocy?
Słowo ,anioł" wywodzi się z greki i oznacza, posłaniec, przewodnik". Teologia chrześcijańska klasyfikuje go jako istotę duchową, będącą pośrednikiem w kontaktach między Bogiem a ludźmi. W Biblii odnotowano bardzo wiele przykładów anielskiej ingerencji w materialnym świecie. Istoty te objawiają się ludziom zarówno w snach i wizjach, jak też w najbardziej realnych okolicznościach, przybierając konkretną postać. To anioł podczas Zwiastowania przekazał Maryi informację o tym, że zostanie matką Zbawiciela, a potem ukazał się pasterzom w dniu Bożego Narodzenia, obwieszczając nowinę, że Jezus przyszedł na świat. Postaci te wielokrotnie pojawiają się również w Starym Testamencie.
Abstrahując od biblijnych przekazów, obecnie wśród nas żyją ludzie, którzy twierdzą, że mają kontakt z tymi istotami. Najczęściej ich wyznania są traktowane ze sceptycyzmem i niedowierzaniem albo otoczenie kwituje je pobłażliwym uśmiechem. Tymczasem istnieją dowody na to, że niektóre osoby nawiązują łączność z aniołami. Takim przykładem są choćby małe dzieci, które w zupełnie inny, ,nieskażony rozumem" sposób postrzegają świat i dzięki temu dociera do nich znacznie więcej informacji. One widują swoich duchowych opiekunów, co więcej rozmawiają z nimi i potrafią ich słuchać. Wraz z wiekiem, gdy dorastają, tracą tę zdolność i najczęściej zapominają o istnieniu anioła stróża. Przywołują go najwyżej w chwilach, kiedy jest im ciężko i zawiodły wszystkie inne próby wyjścia z trudnej sytuacji. Kontakt z nim ludzie ,odnawiają" dopiero w ostatnich chwilach życia. Chorzy stojący na progu śmierci ponownie spotykają się ze swoim aniołem stróżem, który przychodzi, by przeprowadzić ich, na drugą stronę".

Bliscy i lekarze towarzyszący umierającemu są często świadkami tych spotkań i rozmów.
Andrzej Kaczorowski, hipnoterapeuta, twierdzi, że opisane zjawiska mają charakter rzeczywisty i nie są jedynie dziełem ludzkiej wyobraźni. Często spotyka się z tym, że osoby wprowadzone w stan hipnozy nawiązują kontakt ze swoim opiekunem. ,Pacjenci opisują go w różny sposób", opowiada terapeuta. ,Niektórzy widzą go jako postać duchową, najczęściej dużych rozmiarów. Inni wyraźnie dostrzegają skrzydła lub coś do nich podobnego - promieniste języki światła, jakby aurę otaczającą ciało duchowe."
Andrzej Kaczorowski skłania się ku poglądowi, że anioł stróż jest w rzeczywistości energią, naszym ,Wyższym Ja"; to podświadomość i nad świadomość kierujące naszym życiem. Na co dzień nie mamy do nich dostępu, dopiero hipnoza ułatwia kontakt z ,Wyższym Ja". Podczas seansu człowiek nieświadomie może spojrzeć na swoje życie z zupełnie innego, wyższego poziomu. Co ciekawe, w stanie hipnozy świetliste, skrzydlate istoty widzą ludzie czasem zdecydowanie różniący się religią, kulturą oraz światopoglądem. Po zakończeniu seansu te doświadczenia u niektórych zostają w pamięci - tak jak obrazy senne, które przyśniły im się w nocy - inni o nich po prostu zapominają.
Osoby bardzo religijne doświadczają natomiast tego stanu w czasie głębokiej modlitwy.
Widzenie aniołów może być też wynikiem silnej sugestii, gdyż niektórym ludziom znacznie łatwiej żyje się ze świadomością, że dniem i nocą czuwa nad nimi niewidzialny opiekun.
Bez względu na to, jak go sobie wyobrażamy, nauczmy się rozpoznawać i czytać znaki pochodzące od anioła stróża. Zwłaszcza teraz, w okresie, który bardzo sprzyja wyciszeniu i życiu duchowemu, postarajmy się na nowo nawiązać z nim kontakt.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!