cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Ochrona Dobrych Aniołów na śmierć

2012-10-03 17:13:11, komentarzy: 0

THE PASSAGE OF SOULS

Ochrona Dobrych Aniołów na śmierć

1. Oni pomagają nam w godzinę śmierci

A szczególnie w godzinę śmierci, gdy źli wrogowie zdwojenia ataki, aby wygrać decydującą bitwę o wieczności, nasz Anioł Stróż pomoże nam, jeśli zostały mu wierny w ciągu życia. Czytamy w życiu wielu świętych, że ich Guardian Angels były wyraźnie obecne w ich ostatniej godziny, pocieszając ich w ostatecznej walce, wzmacniając je przed atakami zdwojone piekła, zapowiadając im godzina ich śmierci i daje im pewność, że byliby dziedzicami królestwa niebieskiego. Niemało świętych w ich śmierci były postrzegane przewożonych drogą radosnego Aniołów do niebieskiego raju. Często też, aniołowie Kurator nie zaopatrzono ich protegowanych łaskę szczęśliwej śmierci wzywając księdza administrować ostatnie sakramenty.

W aktach Jana z Avila w Hiszpanii, możemy znaleźć następujące zdarzenie, Saint sam vouching swojej prawdy:

W roku 1585 r. Centenares Rev Ojciec, członek wspólnoty Świętego Jana, został obudzony jeden burzliwej nocy i wniosek o przyjęcie Świętego wiatyk do umierającego. Początkowo ksiądz zawahał i myślałem poczekać do rana, jak nie znasz drogi i noc była bardzo ciemna. Ale miłość Boga zatriumfował nad strachem, a on zaczął się, zabierając ze sobą dwóch hostów konsekrowane. Ale Ledwie opuścił kościół, kiedy dwa dzieciaki niebiańskiego wyglądu umieszcza się na jego prawej i lewej strony. Trzymali płonące świece, które nie zostały ugaszone z deszczem, a towarzyszy kapłanowi chorego iz powrotem do kościoła.

Kiedy umieścił Świętą Hostię w tabernakulum, zniknęli tak nagle, jak się pojawiły. Chociaż dobry ksiądz zastanawiał zdumiony w tym wystąpieniu, że otrzymał wiadomość od świętego Jana, który zawierał słowa:. "Nie bądź zdziwiony, co stało się tej nocy To jest całkiem pewne, że te dwa dzieciaki, których obejrzałeś Anioły były wysłane przez Boga, aby nagrodzić swój zapał ... "

2. Oni pocieszać duszom

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej pocieszające cech nauczania Kościoła w sprawie Aniołów Stróżów, jest fakt, że misja świętych aniołów nie kończy się z ziemskim życiu swoich podopiecznych, ale dopiero po wejściu do raju dusze popełnianych na ich opieki. Gdyby tak się stało, że w chwili śmierci dusza w stanie łaski, nie jest jeszcze godny ujrzę oblicze Najwyższego, Guardian Angel prowadzi go do Purgatory ----- miejscu jego oczyszczenia i pokuty - --- a następnie najbardziej gorliwi w zamawianiu dla niego wszelką pomoc i pociechę w jego mocy.

Wzruszające zdarzenie jest związane w kronikach zakonu jezuitów w sprawie gorliwości aniołowie w zbieraniu suffrages za dusze w czyśćcu. Święty ksiądz tego porządku było

w zwyczaju odmawiania różańca co dzień dla dusz czyśćcowych. Pewnego dnia, przez roztargnienie, odszedł bez recytowane po to, ale ledwie gdyby zasnęła, kiedy został obudzony przez swego Anioła Stróża, który powiedział: "Mój synu, dusze w czyśćcu oczekują zwykłej wydajności miłości".

W pismach świętych Ojców okazuje się, że niebiańskie zwiastunami miłosierdzia pójść jeszcze dalej. Schodzą na ołtarze ziemi i rysunek Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa, od złotych kielichów podczas tysięcy Mszy Świętych odprawianych codziennie, ale prysznic to jak chłodne rosę po czyśćcu.

St Margaret Mary Alacoque był jeden dzień transportowane w ducha w czyśćcu. Tam zobaczył, między innymi ogromną przestrzeń wypełnioną płomieni i żarzących się węglach i wśród nich, duża liczba biednych dusz w ludzkiej postaci, podnosząc ręce do nieba i błagając litości. Ale przez cały czas ich Aniołów Stróżów były po ich stronie, inspirując je z odwagą i pocieszając ich w sposób najbardziej przetargowej.

Guardian Angels pomocy ze szczególnym zapałem te dusze w czyśćcu, które zostały najbardziej oddaną im w życiu.

To jest nauczanie niektórych duchowych pisarzy, że Anioły informuje cierpiących dusz wydarzeniach w tym świecie, o których dusze byłyby zainteresowane. Augustyn mówi, że "Infiltracja może zostać powiadomiony przez aniołów, co dzieje się na świecie, o ile jest to dozwolone przez Niego wszystko, którego orzeczenie jest przedmiotem". Jest również przekonany, że Anioły ujawnić dla biednych dusz dobroczyńców, którzy pomagają im poprzez ich modlitwy, a jednocześnie zachęcam dusze cierpiącym modlić się o tych dobrych przyjaciół.

Jak tylko godziny uwalniania uderzył jednego z dusz cierpiących, Anioł Stróż tej szczęśliwej duszy jest zlecone przez Boga, aby zejść do czyśćca, aby otworzyć drzwi jego więzienia i prowadzić duszę dostarczony bezzwłocznie do wiecznego przybytków raju. Dobry anioł zstępuje z szybkością błyskawicy w ponurym więzieniu bólu do przeprowadzenia prac uwalniania ponieważ jego miłość do swojej ukochanej oddziale wzywa go, by wyzwolić biednej duszy i prowadzić ją do oczu i posiadania Boga. Anioł Stróż towarzyszy często innych aniołów lub przez całe mnóstwo aniołów, a następnie wejście uwolnionej duszy prawdziwie triumfalny jeden.

Choć pomoc, której aniołowie oddać dusze w czyśćcu jest bardzo pocieszające, ale to należy się obawiać, że niektóre osoby, wysyłanych do płomieni oczyszczających może być pozbawiony pomocy aniołów, ponieważ za życia nie byli oddani swojej Guardianie Anioł czy dlatego, że zaniedbane do pomocy duszom.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!