cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Kochająca Składanie Aniołów

2012-10-03 17:07:12, komentarzy: 0

MADONNA WITH ANGELS

Kochająca Składanie Aniołów
 

"W ich liczbie Anioły są myśli zdecydowanie przekracza w wielu wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek byli lub którzy są jeszcze być. Tomasz dochodzi do wniosku, że występują one w powyżej wielką liczbę, daleko poza wszelkie Pismo mnóstwo materiału. . również często odnoszą się do ogromnej liczby, mówiąc o nich tak w wizji proroka Daniela dowiadujemy się: "Tysiące tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy razy sto tysięcy stało przed Nim." Te wyrażenia jedynie oznaczać, że ich liczba jest poza obliczeń.

Teraz nie może być pomyłki w niebie, były to nieograniczone rzesza bez porządku. Ale jak widzieliśmy zastępów anielskich są podzielone na różne hierarchie i chóry, każdy ma swoje wyposażone obowiązków, "nie wszyscy równi w godności, ale wszystkie podporządkowane należycie. Wszechmogący Bóg Kto utrzymuje tak wspaniałą harmonię pomiędzy tysięcy słońc zawieszonych nad naszymi Szefowie i tarzanie się w przestrzeni, utrzymuje również wśród tych niebieskich duchów, godną podziwu porządku i wspaniały podporządkowania. "

Ich sława jest realizacja Bożych rozkazów szybko i radośnie i tracą żadnej okazji udowodnienia ich wierność i oddanie bardzo łaskawy i najdoskonalszym Mistrzów. Są to na przykład do ludzi służby miłości i posłuszeństwa. Katechizm Soboru Trydenckiego komentowania tej klauzuli z Ojcze nasz: Bądź wola Twoja na ziemi jak w niebie, mówi następująco: "Modlimy się także za formę i sposób tego posłuszeństwa, a mianowicie to, że jest skierowany według tego przepisu, który pobłogosławił Anioły obserwować na niebie i chóry innych niebiańskich duchów postępować, to one spontanicznie i z rozkoszą najwyższego posłuszeństwa Boskiego Majestatu, więc możemy przynieść najbardziej radosnego posłuszeństwa woli Bożej, w sposób najbardziej do zaakceptowania przez Niego. "

Czy rzeczywiście, więcej było podobieństwo między mieszkańcami nieba i tych z ziemi. Ten biedny nasz świat byłby o wiele szczęśliwszy dla niego. Myśl o tych jasnych Inteligencji, tak wiele lepsze dla ludzi, stając się naszymi niewolnikami, by tak rzec, w odpowiedzi na wolę Bożą, powinien stymulować nas do bardziej gotowy i kochającym posłuszeństwie wzorów Opatrzności w naszym zakresie. Powinno być, jak Ojciec Faber pisze, "nieskończona radość nam, że służyć Bogu tak dobrze, a my służąc Mu tak źle i że sami tak obfitują w miłości, że radość w miłości mężczyzn ... drogiego Anioły hang i brood i float na tym morzu ludzkich radości i cierpienia, nigdy nie jest za wysoko nad nami jest poza naszym zasięgiem i częściej mieszając; jak Raphael, ich nieskalaną światła z naszą ciemność, jak gdyby były jednak najlepsze, najmilszy i najszlachetniejszym z nas ... "

Naprawdę wspaniały jest dobroć Aniołów w nie odmawiając obdarzyć swoją opiekę, nawet na tych, którzy dopuszczają się przestępstw przeciwko powszednie tylko ich, twórca, biorąc pod uwagę wiedzę, jakie posiadają nieskończonej wielkości Boskiego Majestatu, który obraził w ten sposób. Jak niesamowite wtedy zobaczyć, że nie porzucają nawet te nędzne osób, które żyją w grzechu śmiertelnego, który rozdeptać Najdroższej Krwi Boga-Człowieka i są winni jego śmierci! Z niesamowitą życzliwością nadal pilnować te nieszczęsne dusze i nie szczędzić wysiłków w doprowadzeniu ich do pokuty i pojednania z Bogiem. Miejmy następnie wrócić do swoich usług przez naszą Angelic serdecznej wdzięczności i zaufania.

Ktoś może zapytać: "Czy te wielkie Anioły naprawdę nagroda nasz biedny miłość i przyjaźń?" Z pewnością. Gertrudy mówi nam, że kiedyś była inspiracją do zaoferowania jej Komunię świętą na cześć dziewięciu chórów anielskich. Bóg pozwolił, żeby zobaczyć, jak promiennie szczęśliwi i wdzięczni, że były do ​​tego aktu miłości. Ona nigdy nie marzył, że może dać im takiego szczęścia. Ten przykład powinien zachęcić nas do tego samego, szczególnie poprzez oferowanie Boskiej Krwi w dziękczynieniu Bogu za całe piękno i świętości i chwały, którą dał im. Jeśli robimy tak będą spłacać nam tysiąc razy.

Następujące linie przypisane Thomas Kempis A. mówić pięknie o miłości aniołów składania i szczęścia w niebie:

Chóry anielskie na wysokich śpiewają,
Panu chwali ich wniesienia,
Plonowanie Go w królewskiej urody
Serce i głos w miłości i podatku;
Brak że grieveth lub complaineth
W tym Heavenly gruntów zostawałaby -----
Każdy głos w zgodzie łączenia
Chwała Bogu Święty łączącej.
Cherubini ich prezentowania czcią
Kłaniając się nisko, ich pinions składane -----
Majestatyczny Patrzeniem Bożym tronem.
Och, co sprawiedliwe i Heavenly region!
Och, co jasne i wspaniałe legion!

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!