cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Guardian Angel na śmierć

2012-10-03 17:12:08, komentarzy: 0

GUARDIAN ANGEL

Guardian Angel na śmierć

Bóg o powierzone opieka naszych dusz do naszych Aniołów Stróżów, te Niebiańskie przyjaciele animowana z szczerej chęci przysporzyć nam szczęśliwej śmierci. Nie ma możliwości, że nie zatrudnia się nas zachęcić i przygotować nas na to, zwłaszcza, oni wzywają nas do prowadzić dobre życie. Gdy widzą, że moment śmierci zbliża ich podwojenia ich opieki i uwagi. Budzą czujność tych, którzy nas otaczają. Nasz Pan pozwolił św Filipa Neri kilka razy, aby zobaczyć Anioły sugerujące do tych, którzy byli wokół chory słowa powinni skierować do nich. W porządku, że nic nie oszczędził, że możemy odejść to życie dopiero po "myte nasze szaty i wybielili je we krwi Baranka".

"Czytamy w życiu wielu świętych, że ich świętym Guardian Angels były wyraźnie obecne w ich ostatniej godziny, pocieszając ich w ostatecznej walce, wzmacniając je przed atakami zdwojone piekła, zapowiadając im godzina ich śmierci, dając im pewność, że będą dziedzicami królestwa niebieskiego Not. kilku Świętych w ich śmierci były postrzegane przewożonych drogą radosnego aniołów do Raju. [Zobacz Galerię dla obrazu św Marii Magdaleny i aniołowie.] Często Również aniołowie Kurator nie zaopatrzono ich protegowanych łaskę szczęśliwej śmierci wzywając księdza administrować ostatnich sakramentów.

"W aktach błogosławionego Jana Avila w Hiszpanii, możemy znaleźć następujące zdarzenie, Saint sam vouching prawdzie to. W roku 1575 r. Centenares Rev Ojciec, członek Wspólnoty Błogosławionego Jana, został obudzony jeden burzowa noc i wezwała do podjęcia Świętego wiatyk do umierającego. Początkowo ksiądz zawahał i myślałem poczekać do rana, jak nie znasz drogi i noc była bardzo ciemna. Ale miłość Boga zwyciężył strach i zaczął się, biorąc Nim dwóch konsekrowane Hostie. Ale Ledwie opuścił kościoła, gdy dwóch młodych niebieskich wygląd umieszcza się na jego prawej i lewej strony. Trzymali płonące świece, które nie zostały zgaszone przez deszczem i towarzyszy ksiądz do chorego i .. powrotem do kościoła Kiedy umieścił świętą Hostię w Tabernakulum, zniknęli tak nagle, jak się pojawiły Chociaż dobry ksiądz zastanawiał zdumiony w tym wystąpieniu, że otrzymał wiadomość od błogosławionego Jana, który zawierał słowa: " Nie bądź zdziwiony, co stało się tej nocy. Jest całkiem pewne, że te dwa dzieciaki kogo widziałem były Anioły posłany przez Boga, aby nagrodzić swój zapał ... "."

Oni również inspirować chorych z dobrymi uczuciami i ich posługi nadal nawet po śmierci. "Jeden z najpiękniejszych i najbardziej pocieszające cech nauczania Kościoła w sprawie Aniołów Stróżów, jest fakt, że misja świętych aniołów nie kończy się z ziemskim życiu swoich podopiecznych, ale dopiero po wejściu do Raju tych dusz zaangażowanych ich opieką. " "Pomóż mu, wy Święci Boży," Kościół modli się za duszę jest oddzielona od ciała ", wyjdzie mu na spotkanie, Anioły pąki Pana, otrzymują duszę i przedstawić go w oczach Najwyższego." Zaprawdę, Anioł Stróż musi odgrywać ważną rolę. Towarzyszy zatem, jeszcze innych Anielskich duchów, Anioł Stróż nosi do Boga duszę tylko na jego odejścia z tego życia, a on śpiewa:

"Mój Ojciec dał
Za do mnie
To dziecko z ziemi
E'en od urodzenia.
Służyć i zapisać, Alleluja,
I zapisywany on jest.

"To dziecko z gliny
Mi zostało wydane,
Do tyłu i pociągiem
Przez smutek i ból
Na wąskiej drodze, Alleluja,
Z ziemi do nieba. "

----- Kardynał Newman

"Gdyby tak się stało, że w chwili śmierci dusza w stanie łaski, nie jest jeszcze godny ujrzę oblicze Najwyższego, Guardian Angel prowadzi go do czyśćca ----- miejscu jej oczyszczania --- - a potem jest najbardziej gorliwi w pozyskiwaniu dla niego wszelką pomoc i pociechę w jego mocy ". Najbardziej wzruszająco Kardynał Newman opisuje wejście duszy do swojej nowej siedziby:

"Teraz złoty więzienie OPE swoje podwoje,
Dokonywanie słodką muzykę, jak każdy kręci fold
Po jego gotowy zawias. A wy, wielkie mocarstwa,
Aniołowie czyśćcu, otrzymasz ode mnie
Moja opłata, cenna dusza, aż do dnia,
Kiedy ze wszystkich obligacji i przepadek zwolniony,
Ja ją odzyskam dla sądów światła. "

I jak, zabiera swojego urlopu, Anioł słodko pociesza swojego protegowanego:

"Cicho i spokojnie, drogo-ransom'd dusza,
W moich ramionach najbardziej kochających teraz otulać cię,
A tam nad wodami karnych, jak toczą,
I ciebie opanowanie, i obniżyć cię i trzymaj cię.

"Aniołowie, do którego chętni zadaniem jest podana,
Powinny zmierzać i pielęgniarki, a tobą Lull, jak się kładziesz;
Msze i na ziemi, i modlitwy w niebie,
Powinien pomóc ci z Tronu Most Najwyższy.

"Żegnaj, ale nie na zawsze, drogi bracie,
Bądź odważny i cierpliwy, na twym łożu smutku;
Szybko przechodzi twoje nocy procesu tutaj,
I przyjdę i obudzę cię na jutro. "

Tymczasem jednak w trakcie jego krótszym lub dłuższym pobycie w czyśćcu, Anioł Stróż będzie często odwiedzać duszę, aby ją ulgę i komfort. W pismach Ojców Kościoła, okazuje się, że Anioły schodzą na ołtarzach ziemi i rysunek Najdroższej Krwi Jezusa od złotych kielichów podczas tysięcy codziennie odprawianych Mszach świętych, ale prysznic to jak rosa po charytatywny płomienie czyśćca. "Co niewypowiedziane szczęście", woła Ojciec Walz, "to codzienna ofiara Krwi Chrystusa przez Aniołów jest w stanie wyprodukować w czyśćcu. Cierpienia dusz, jakie poczyniliśmy błogosławione dusze w ten sposób, naprawdę stać się" kapłani "w Niebie, a "panowanie na ziemi" według słów Apokalipsy, by posługi do naszych potrzeb przez ich wstawiennictwa u tronu Bożego. "
Kiedy w końcu dusza jest wolna od wszelkiej zmazy i długu grzechu, w "licytacji Maryi, Królowej Aniołów i Świętych, Anioł Stróż będzie latać z nim do niebieskiego Jeruzalem, odstawieni jak Kościół tak pięknie śpiewa, przez jubilant spółka Męczenników i chóry aniołów, wszystko exulting z nim, do korony jest wygrana, "Precious Krew ostatecznie zatriumfował. Szczęśliwy i błogosławiony będziemy, jeśli przez nasze oddanie i miłość naszej Niebieskiej towarzysza zasługujemy być szczególnie wspierana przez niego w naszej ostatniej godziny. Może on zaoferować nam wtedy do Boga miłosierdzia, krew Bożego, naszego okupu i naszym paszportem do wiecznego Nieba radości.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!