cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Ezoteryka: Anioły są wśród nasMiłość to wielka tajemnica.

2012-02-10 17:30:40, komentarzy: 0

Autor: Agnieszka Wdowczyk Ezoteryka: Anioły są wśród nasMiłość to wielka tajemnica. Co zrobić, by ją odkryć? Mogą ci w tym pomóc Istoty Opiekuńcze. Musisz tylko nauczyć się z nimi komunikować...

Od najdawniejszych czasów ludzie wierzyli, że w Innym Wymiarze przebywają energie, których zadaniem jest opiekowanie się istotami ludzkimi. Mają one postać: Opiekunów Duchowych, Aniołów (słowo Anioł oznacza posłańca między Niebem a Ziemią), Przewodników Duchowych, Strażników czy też Egregorów. Strzegą nas przed niebezpieczeństwami, gdy chorujemy, czy mamy złamane serce. Bronią nas też przed atakami złych ludzi – zawiścią, zazdrością, manipulacją. Uczą, jak żyć na Ziemi. Czuwają przy nas nieustannie.
Od dnia narodzin opiekuje się nami Anioł Stróż. Jest naszym przewodnikiem i ochroniarzem. Pozostaje z nami do dnia śmierci. Nigdy nas nie opuszcza. Zawsze stara się, abyśmy nie zeszli z dobrej drogi, dodaje sił, podsuwa pozytywne myśli. Za jego pośrednictwem możemy kontaktować się z innymi Aniołami i Archaniołami. To on wie, kiedy trzeba zaprosić wyższego rangą Anioła do pomocy w naszej sprawie. Musimy jednak pamiętać, że Anioł Stróż pomoże nam tylko wtedy, kiedy poprosimy go o pomoc. Sam nigdy nie ingeruje w nasze życie. Może jedynie dawać nam sygnały, wskazówki. Pytanie tylko, czy potrafimy je odczytać.
Najlepszym sposobem na kontakt z Istotą Opiekuńczą jest modlitwa lub medytacja.
Jak odróżnić pozytywną energię od negatywnej?

Dobra energia (Anioł świetlisty) zawsze będzie nas zachęcała do szlachetnych uczynków: uczciwości, prawdy, miłości. Zła energia to nienawiść, kłamstwo, zdrada czy też nałóg. Tylko od naszej drogi życiowej, myśli i uczynków zależy, którą energię do siebie przyciągniemy.

Hierarchia anielska została ustalona dawno temu. Zwana jest chórami, w skład których wchodzą:
Serafiny – anioły światła, ognia i miłości – najwyższa klasa anielska
Cherubiny – strażnicy gwiazd, dawcy wiedzy
Trony (Koła) – przynoszą sprawiedliwość Boga
Panowania – przez anioły z tego chóru manifestuje się majestat Boga
Cnoty – anioły, które czynią cuda na ziemi
Moce (Władze) – powstrzymują wysiłki demonów, które chcą zniszczyć energię ziemi
Zwierzchnictwa – chronią religie
Archanioły i Anioły – są opiekunami ludzi i wszystkich rzeczy materialnych.
O co prosić Archanioły?
Archanioł Haniel – patron miłości, można go prosić o pomoc w znalezieniu partnera. Najlepiej własnymi słowami. Warto zdobyć jego podobiznę, ustawić w przygotowanym miejscu, tworząc „ołtarzyk miłości”, zapalić świecę i kadzidło sandałowe. Anioł ten pomoże jednak tylko wtedy, gdy partner, o którego prosimy, nie ma innych zobowiązań np. żony i jest odpowiedni dla nas. Anioł doskonale będzie wiedział, czy wasze dusze są sobie pisane.
Archanioł Michał – opiekuje się i chroni przed negatywną energią i pokusami. Pomaga zwalczyć nałogi. Swoim mieczem odcina negatywną energię. Chroni przed wpływem czarnej magii. Jest to Anioł przymierza, sprawiedliwości i miłosierdzia. Możemy prosić go o pomoc, kiedy mamy do załatwienia trudne sprawy urzędowe, a także kiedy problem ze snem. Patronuje on policjantom i żołnierzom.
Archanioł Rafał – jego imię oznacza „Bóg uzdrawia”. Jest Archaniołem, który leczy naszą duszę i ciało. Ofiaruje pomoc każdemu, kto go o to prosi. To Anioł zdrowia, miłości, wiedzy i podróży, może pomóc w odzyskaniu długu, a także odpędzić negatywne energie, które zadomowimy się w naszym sercu. Archanioł ten opiekuje się uzdrowicielami, nauczycielami a także niewidomymi. Jest patronem lekarzy, pielęgniarek, naturoterapeutów.
Archanioł Gabriel – imię to oznacza „Boży bohater”. Gabriel odpowiada za cud narodzenia. Jest przychylny dzieciom. Pomaga im poznać misję, jaką mają spełnić podczas ziemskiej wędrówki. Możemy go prosić o narodziny dziecka lub powierzać nasze potomstwo jego opiece. To anioł narodzin, wiary, radości, marzeń. Patronuje pracownikom poczty i telekomunikacji, posłańcom.
Archanioł Uriel – jego imię oznacza „Boży ogień”. Wewnętrznym żarem spala gniew i nienawiść, oczyszcza złe intencje. Łagodzi namiętność, gdy ktoś chce popełnić zdradę w chwili zauroczenia i tym samym burzy dobro rodziny. Archanioł ten oczyszcza z negatywnej energii. Jest aniołem poezji, muzyki, światła i erotyzmu. Patronuje strażakom, harcerzom i hutnikom.
Jak przywołać energię Nieziemskich Istot?
1. Przede wszystkim musisz dokładnie wiedzieć, o co chcesz poprosić. Pamiętaj też, że Aniołowie wysłuchują tylko tych próśb, które nie będą czynić krzywdy innym ludziom.
2. Teraz wybierz odpowiedniego Opiekuna Duchowego, który zajmuje się danym problemem. Jeżeli twój problem jest bardzo skomplikowany i nie wiesz, do kogo się zwrócić, poproś swojego Anioła Stróża, aby pomógł ci znaleźć odpowiedniego Przewodnika.
3. Włącz odpowiednią muzykę (medytacyjną), zapal świecę, kadzidło, wycisz się i skup na problemie.
4. Nigdy nie rozmawiaj z Aniołami, kiedy jesteś zły czy agresywny. Musisz wytwarzać taką energię, aby Istoty te wiedziały, że naprawdę potrzebujesz pomocy. Rozmawiaj z nimi własnymi słowami.
5. Nie denerwuj się, jeśli twoje prośby nie zostaną wysłuchane. Czasami nie wszystko jest zgodne z twoim przeznaczeniem. Opiekunowie zawsze znajdą jednak inne wyjście, stawiając na twojej drodze np. pomocnych ludzi, odpowiednie książki, czy też dodadzą ci siły, abyś łagodniej przeszedł przez trudne chwilę.6. Pamiętaj, aby zawsze podziękować Aniołom za pomoc. Kochają ciebie i nigdy nie zrobią ci krzywdy. Czasami bywają jednak bardzo zmęczone, a podziękowanie płynące z twojego serca dodaje im sił.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!