cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Elohimy i 7 promieni

2012-03-26 15:24:33, komentarzy: 0

Elohimy i 7 promieni

 

Elohimy

 

Słowo „Elohim” jest słowem w liczbie mnogiej i pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza bogów; Formą pojedyncza „Elohae” oznacza boga. W kabale przedstawiają siedmiokrotna postać boskości. Elohimy są istotami w zaawansowanym stadium rozwoju i występują jako duch planetarne, jako uduchowione istoty gwiezdnych systemów. Maja za zadania kierować ruchem Układu Słonecznego. Są czystym źródłem siły Boga, są strażnikami boskiego światła. To Elohimy wysyłają do wszechświata światło miłości, harmonii, mądrości, uzdrowienia, rozumienia. Potężne Elohimy stoją u źródła „pierwotnego światła promieni”, stamtąd promienie są kierowane do Archaniołów, które z kolei kierują je do niebiański zastępów, świetlistych aniołów, które dopiero przetransformują je na wibracje, które jest w stanie pojąć i przyswoić człowiek.

Istnieje wiele szkół ezoterycznych, które reprezentują jasnowidzowie, wizjonerzy i media otrzymują przesłania Elohimów wraz z ich imionami dlatego istnieją różnice, jednakże sens i zakres działania jest zgodny. Właściwości promieni którą prezentują jest w każdym przypadku jednakowa.Promieniowanie fioletowe związane jest z transformacją, wolnością, wybaczeniem i rozwojem duchowym. Wypływa z Królestwa Elohim Arkturusa i Diany. Współpracują z Archaniołem Zadkielem i Archaii Przemiany (Lady Amethyst).


Promieniowanie czerwone (purpurowe) dotyczy prawdziwej głębokiej miłości do całego stworzenia oraz radości. Strzegą go Elohim Tranquilius i Pacifika. Wspólpracują z Archaniołem Urielem i Archaii Łaski (Dona Grazia).


Promieniowanie zielone związane jest z uzdrawianiem poprzez najwyższe błogosławieństwo. Strzeżone jest i zasilane przez Elohim Vista i Kristall. Współpracują z Archaniołem Rafałem i Archaii Zaufania.


Promieniowanie białe jest światłem odnowienia, nadziei i przede wszystkim harmonii. Elohim Clair i Astrea zasilają je swoją mocą i przesyłają do Archanioła Gabriela i Archaii Nadziei.


Promieniowanie różowe związane z miłosierdziem, dobroczynnością, troska i oddaniem wypływa z Królestwa Elohim Oriona i Angeliki. Jest przesyłane do Archanioła Chamuela i Archaii Dobroczynności (Lady Charity).


Promieniowanieżółtedotyczy mądrości, wiedzy i wrażliwości w dążeniu do rozwoju i poznania. Strzegą go Elohim Kasjopeja i Minerwa i przesyłają do Archanioła Jofiela i Archaii Wytrwałości (Lady Konstantia).


Promieniowanie niebieskie to światło wiary, siły i ochrony przed wszystkim, co przeszkadza rozwojowi i sięganiu do głębi własnej duszy. Wysyłają go Elohim Herkules i Amazonia do Archanioła Michała i Archaii Wiary.

 


Dalsze źródła promieniowania, które objawiły się ostatnio obok tych siedmiu poznanych to:


 

 

Pierwsze promieniowanie szafirowo-niebieskie

Boża wola

 

Elohimy: Herkule i Amazonia

Archanioł + Archaii: Michał i Faith(archaii wiary)

Działająca siła: ochrona, moc, władza, wiara, siła, wizja

Symbol: płonący niebieski miecz światła, płaszcz ochronny

Planeta/Dzień/Metal: słońce/niedziela/złoto

Zapachy: werbena, patchouli, szałwia

Minerały: Lapis, niebieski szafir, akwamaryna, niebieski topaz, kamień księżycowy

Mistrzowie: El Morya, Miriam

Aniołowie: Aniołowie niebieskiego promienia

Osobiste siły anielskie: Anioł Stróż

 

Pierwszy promień boskiej woli jest wysyłany we wszechświat i do królestwa archaniołów ze źródła królestwa Elochimów Herkulesa i Amazonii. To źródło utrzymuje w harmonii i rytmie wszystkie ruch we wszechświecie. Tryska z niego stabilizująca, władcza siła, która z kolei wysyłana jest przez archanioła Michała i archaii wiary (Faith) w świat ludzi. Podlegają im zastępy aniołów, które służą światu i przynoszą je ludziom. Archanioł Michał jest pośrednikiem boskiej woli, władzy i siły. Może zostać przywołany kiedy wyswobodzimy się z więzów ziemskości i doczesności i będziemy chcieli wznieść się na wyżyny duchowe, Archaii wiary (Faith), która mu w tym dopomaga, jest siłą, która poprzedza czyn. Jest ukierunkowaniem na swoje wnętrze, otrzymywaniem wizji lub przesłaniem z duchowego świata oraz wiarą i ufnością w to przesłanie. Archanioł Michał jest siłą, która pomaga wcielić w życie otrzymane wiadomości i zadania. Jego działanie rozpoznamy, kiedy powiemy: „niech dzieje się przeze mnie wola Boga. Opowiadam się po stronie światła i uwalniam się z cienie”. Michał przesyła również ochronę i pomoc potrzebną do czynów, które zachodzą w świetle boskości. Do zastępów anielskich niebieskiego promienia należą; anioł ufności i nadziei, anioł ostrzegania, anioł czynu i uwolnienia, anioł wiary i zaufania i wiele innych.

 

 

Drugie promieniowanie złocistożółte

Boża mądrość

 

 

Elohimy: Kasjopeja(Apollo) Minerwa(Lumina)

Archanioł + Archaii: Jofiel i Konstancja (Christine/archaii wytrwałości)

Działająca siła: mądrość, radość, oświecenie, kontemplacja, odczuwanie, wrażliwość

Symbol: księga mądrości i płonący kielich

Planeta/Dzień/Metal: Jowisz/poniedziałek/cyna

Zapachy: wanilia, miód, bergamot, trawa cytrynowa, cyprys, melisa

Minerały:cytryn, złoty topaz, bursztyn

Mistrzowie: konfucjusz, Kuthumi, Budda

Aniołowie: Aniołowie złotego promienia

Osobiste siły anielskie: nauczyciel

Świątynia Światła: góry Teton i Skaliste, Wyoming, Ameryka Północna

 

Drugi złocistożółty promień mądrości pochodzi ze źródła królestwa Elochimów Kasjopei i Minerwy. Tutaj strzeżone jest boskie Objawienie, uniwersalna mądrość i prawda, które następnie wysyłane są do królestw anielskich. Stamtąd archanioł Jofiel i archaii wytrwałości (Konstantia) wprowadzają je z kolei w świat ludzi. Achanioł Jofiel jest dawcą radości. Przynosi na świat boską prawdę we wszystkich aspektach i na najróżniejszych drogach. Kto ma uszy niechaj słucha. Bóg objawia się we wszystkim co istnieje. Podczas gdy Jofiel objawia światło prawdy, archaii wytrwałości pielęgnuje i chroni nasiona w sercach ludzkich – tak aby, człowiek powoli wkroczył w boską prawdę i umiał powrócić na swoją drogę. Pomaga mu rozwijać boską cnotę miłosierdzia, cierpliwości i stopniowego samodoskonalenia, aż jego świadomość nie wstąpi w sfery boskości. Energia Jofiela i archaii wytrwałości promieniują, są potężne, pobudzające, zachęcające i rozszerzone w świetle. Zachęcają ludzi, aby szeroko otwarli swoje serca, otrzymali boską prawdę i wcielili ją w życie. Do anielskich zastępów złocistożółtego promienia należą: anioł nauki i prawdy, anioł służby Chrystusowej, anioł Bożego ognia, anioł cierpliwości, radości, połączenia, oświecenia, natchnienia, intuicji i wiele innych.

 

 

Trzecie promieniowanie perłoworóżowe

Aktywna inteligencja/Boża miłość

 

 

Elohimy: Orion(Heros) i Angelika(Amora)

Archanioł + Archaii: Chamuel i Charity (archaii dobroczynności)

Działająca siła: uwielbienie, dobroczynność, poświęcenie, miłosierdzie, współczucie

Symbol: serce, różowa róża

Planeta/Dzień/Metal: Wenus/wtorek/miedź

Zapachy: magnolia, kwiat wiśni, drzewo różane, piżmo, hyzop

Minerały: kwarc różany, rubin

Mistrzowie: Rowena

Aniołowie: Aniołowie różowego promienia

Osobiste siły anielskie: Anioł troski pełnej miłości

Świątynia Światła: Chateau de Liberte, Rhonetal, południowa Francja

 

Elohim Orion i Angelika są najbardziej władczymi strażnikami źródła magnetycznej, boskiej miłości. Rozprzestrzeniają ją we wszystkich sferach wszechświata. Ta miłości jest siłą, która spaja ze sobą wszystkie atomy. W królestwie anielskim jest ona przesyłana na Ziemię przez potężne miejsca światła, które są centrami energetycznymi siły olbrzymich słońc, a dzieje się to za pośrednictwem archanioła Chamuela i archaii dobroczynności (Charity). Archanioł Chamuel pomaga w rozwijaniu i pozyskiwaniu zaufania i zdolności miłości, otwieraniu serca, aby człowiek mógł cieszyć się obecnością Boga i wiecznym źródłem miłości. Jest to bezgraniczna dal, rozprzestrzenianie się w szczęśliwości, podniesieniu drgań i rozszerzanie bytu na wyższe królestwa. Archaii dobroczynności (Charity)sprzyja boskim właściwością i cnotom poświęcenia i ofiary, wdzięczności, bezwarunkowej miłości oraz wpływaniu tej siły w świat. Do anielskich zastępów archanioła Chamuela należą: anioł ofiary i uwielbienia, anioł troski i współczucia, anioł miłości i wzajemnego przyciągania, anioł rozwoju i wiele innych.

 

 

Czwarte promieniowanie kryształowobiałe

Boża czystość, światło postępu

 

 

Elohimy: Clair (Purity) i Astrea

Archanioł + Archaii: Gabriel i Hope (archaii nadziei)

Działająca siła: odrodzenie, zmartwychwstanie, postęp, zrównoważenie, nadzieje, harmonia

Symbol: biała lilia, woda czystości

Planeta/Dzień/Metal: Księżyc/środa/srebro

Zapachy: jaśmin, sól morska, mirra,nerola

Minerały: diament, herkimer, kryształ górski, wszystkie kwarce

Mistrzowie: Serapis Bey

Aniołowie: Aniołowie białego promienia

Osobiste siły anielskie: Anioł komunikacji

Świątynia Światła: Luksor, Egipt

 

Z potężnego źródła stwórczego, które jest strzeżone i zasilane przez Elochimy Clair i Astreę, tryska światło zmartwychwstania i odnowienia, rozwoju i nadziei. To światło jest tym, co pozwala zarówno makro-, jaki i mikrokosmosowi rozbrzmiewać w boskiej harmonii i symfonii. Tutaj powstają jednakowe rytmy orbit planetarnych, obrotów, powrotów, cykli i są wysyłane do swojego celu. To boskie światło harmonii, czystości i piękna przynoszone jest przez archanioła Gabriela i archaii nadziei Hope w świat ludzi. Oczyszcza z minionych, niecnych uczynków, rozpuszcza zanieczyszczenia duszy, pobudza do nieustannego odnowienia przemian aż cały kosmos i wszystkie rządzące w nim siły będą drgały w takt boskiej orkiestry, a ciemne i błędne tony zostaną usunięte. Jest to światło zmartwychwstania i życia. Człowiek nieustannie i na nowo szanse poznania, wzrostu i przemian. Poprzez ten promień oświetla nas światło nadziei. Do zastępów anielskich Hope i Gabriela należą: anioły piękna i harmonii, anioły symfonii, oczyszczenia, nadziei, odnowienia, muzyki, anioły śmierci i odrodzenia i wiele innych.

 

 

 

Piąte promieniowanie szmaragdowozielone

Boże uzdrowienie

 

 

Elohimy: Vista (Cyclopia) i Kristall (Virginia)

Archanioł + Archaii: Rafał + Matka Maryja (archaii ufności)

Działająca siła: poświecenie , koncentracja, uzdrawianie, ufność, błogosławieństwo

Symbol: laska eskulapa i biała róża

Planeta/Dzień/Metal: merkury/czwartek/rtęć

Zapachy: dzrewo herbaciane, eukaliptus, mięta, tymianek, kosodrzewina

Minerały: jadeit, nefryt, malachit, werdelit, prehnit

Mistrzowie: Hilarion

Aniołowie: aniołowie zielonego promienia

Osobiste siły anielskie: anioł uzdrawiania

Świątynia Światła: Kreta Grecja

 

 

Elohimy Vista i Virginia strzegą boskiego źródła zielonego promieniowania, które obdarza błogosławieństwem, poświęceniem, koncentracją, uzdrowieniem, święta nauką i obfitością. Jest to źródło które objawia bogactwo i różnorodność stworzenia ze wszystkimi jego aspektami w barwie, tonie, dźwięku. Tutaj strzeżona jest święta nauka, która zna wszystkie prawa i wciela je w życie. Archanioł Rafał i Matka Maryja są najsilniejszymi istotami świetlnymi, które udostępniają ludziom światło praźródła. Ten kto łączy się z tą siłą promieniowania, ten rozpozna bogactwo i pełnię stworzenia, otworzy się również na uzdrowienie i przez to na świętość stworzenia. Temu przypadnie w udziale błogosławieństwo, a archanioł Rafał uzdrowienie i świętą wiedzę uzdrowienia. Tutaj rozwijają się boskie cnoty koncentracji, wytrwałości, uleczenia i błogosławieństwa życia z tym wszystkim, co nas otacza. Oddaj swój byt w wyższą służbę. Do zastępów anielskich archanioła Rafała i Maryi Matki należą: anioły poświecenia, uzdrawiania, pomocy, błogosławieństwa, ufności i nauki, anioł medytacji i kontemplacji, poznania i regeneracji i wiele innych.

 

 

Szóste promieniowanie runinowoczerwone-złociste

Aktywnie działająca Bożą miłość

 

Elohimy: Tranquilius (Peace) i Pazifika (Aloha)

Archanioł + Archaii: Uriel + Dona Grazia (archaii łaski)

Działająca siła: radość, sprawiedliwość, czyny, dawanie, łaska

Symbol: ognisty miecz i krzyż Jezusowy

Planeta/Dzień/Metal: mars/piątek/żelazo

Zapachy: imbir, ziele porzeczki, pieprz, rozmaryn, anyżek, cynamon

Minerały: rubin, karneol, granat, jaspis, koral

Mistrzowie: Nada, Jezus Chrystus

Aniołowie: aniołowie czerwonego promienia

Osobiste siły anielskie: anioł troski pełnej miłości

Świątynia Światła: Jeruzalem, Izrael

 

 

Elohimy Tranquilius i Pazifika strzegą potężnego źródła siły runinowoczerwone-złociste światła. Jest to potężne źródło budującej siły, która wypływa stąd do wszechświata. Archanioł Uriel i archaii łaski Donna Grazia przemieniają światło i przesyłają je na Ziemię przez potężne centra energi. Ich przesłanie brzmi: „Oddaj swoją siłę w służbie boskości. Działaj w imieniu miłości, w imieniu bliźniego i radości na Ziemi”. To promieniowanie kryje w sobie potężne światło, ogień Boga, który działa w każdym człowieku. Sprzyja on boskiej cnocie łaski i wdzięczności. Najsilniejszym człowiekiem jest ten, który potrafi mieć w swoim sercu uczucie sprawiedliwości, radości i miłości, niezależnie od tego, co niosą ze sobą zewnętrzne warunki życia. Jego spojrzenie jest skierowane na duchowe, wewnętrzne państwo, a nie na zewnętrzny świat złudzeń i iluzji. Do zastępów anielskich Uriela i dony Grazia należą: anioł służby i oddania, anioł wyższych zadań, anioł czynów popełnionych w imię miłości bliźniego, posłańcy Chrystusa, strażnicy Bożego ognia, anioły pokory, odwagi i wiele innych.

 

 

Siódme promieniowanie purpurowofioletowe

Boża transformacja

 

 

Elohimy: Arkturus i Diana (Victoria)

Archanioł + Archaii: Zadkiel + Ametyst (archaii przemiany)

Działająca siła: przemiana, wolność, wybaczenie, intuicja, rozwój

Symbol: fioletowy płomień, trzecie oko

Planeta/Dzień/Metal: Saturn/sobota/ołów

Zapachy: lawenda, owoce jałowca, dym kadzidłowy

Minerały: ametyst, purpuryt, charonit

Mistrzowie: Saint Germain, Portia, Kuan Yin

Aniołowie: aniołowie fioletowego promienia

Osobiste siły anielskie: mistrz

Świątynia Światła: Kuba, Wyspy Kanaryjskie, Transylwania, Karpaty

 

Elohimy Arkturus i Diana przesyłają potężne, fioletowe światło z twórczego źródła przemiany, transformacji i wiecznej wolności. Strzegą pamięci świata, kroniki Akasha, obracają kołem losu i strzegą uniwersalnych praw boskości. Archanioł Zadkiel i Ametyst przynoszą to światło ponownie do ludzi. Umożliwia ono wgląd w wyższe królestwa; przynosi zrozumienie, które obejmuje dalekosiężne oddziaływanie prawa przyczyny i skutku. Archanioł Zadkiel przesyła teraz boski płomień przemiany, wybaczenia i porzucenia negatywnych stanów a przez to zbawienie boskiej siły. Jego przesłanie brzmi: „Powołaj do działania światło. Ani opór ani walka nie wybawią cię od negatywnych energii, potrafi to tylko i wyłącznie przemiana. Przebacz aby i tobie było przebaczone”. Lady Ametyst przesyła boskie cnoty wybaczenia, miłosierdzia, łaski i współczucia.

Do anielskich zastępów archanioła Zadkiela i archaii przemiany należą: anioły przemiany, przebaczenia, rozwiązania, współczucia, transformacji, wolności, rytuałów, sprawiedliwości, łaski, anioły radości, szczęśliwości, wiecznej wolności i wiele innych.

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!