cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Elohim

2012-02-06 15:23:12, komentarzy: 0


Elohim

Chociaż w naszym języku spotykamyczasem określenie „Elohimy”, warto wiedzieć, że liczba mnoga w językuhebrajskim to właśnie Elohim, a liczba pojedyncza: Elohae. W tlumaczeniuoznacza boga. W kabale: siedmiokrotną postać boskości. Czym są zatem oweElohim, o których usłyszeć można w literaturze religijnej czy dotyczącejAniołów?

Nie bez powodu pisze o Elohim wdziale dotyczącym Aniołów, ponieważ są to Energie w naszym pojęciu anielskie.Energie te znajdują się bardzo wysoko – w sensie rozwoju – niektórzy określająje jako stwórcze właściwości boskiego umysłu. W różnych kulturach spotykamysię z określeniami „bogowie”, czyli niebiańskie istoty, które opiekują się ipatronują całym krainom, planetom, rasom i gatunkom. Oddaje to bardzo trafniemoc i poziom działania Elohim, jednakże bliższe nam jest chyba określenieAniołowie, choć rzecz jasna Aniołowie Najwyższego Rzędu.

To one wysyłają do Wszechświataświatło miłości, mądrości, uzdrowienia, rozumienia, harmonii. To światłopochodzące z Najwyższego Źródła musi najpierw przejść przez Królestwo Elohim.Stamtąd dociera do Archaniołów, które dopiero przetransformowują je nawibracje, które jest w stanie pojąć i przyswoić istota ludzka, a też zapewneinne istoty żyjące we Wszechświecie i pozostające na poziomie zbliżonym dopoziomu człowieka.

Pomiędzy Archaniołami i ludźmi sąjeszcze całe zastępy Aniołów, które sprawiają, ze poszczególne energie stająsię dla nas zrozumiałe. Wystarczy zajrzeć do przekazów Isabelle Padovani, abypoczytać o przekazach poszczególnych Aniołów, opiekujących się ludźmi. Aniołyte mówią do nas o wibracjach, z jakimi pracują i w jaki sposób starają się namje przybliżyć. Zazwyczaj symbolicznie określa się te światła, jakopromieniowanie określonego koloru.

Promieniowaniefioletowe związane jest z transformacją,wolnością, wybaczeniem i rozwojem duchowym. Wypływa z Królestwa ElohimArkturusa i Diany. Współpracują z Archaniołem Zadkielem i Archaii Przemiany(Lady Amethyst).

Promieniowanieczerwone (purpurowe) dotyczy prawdziwej głębokiejmiłości do całego stworzenia oraz radości. Strzegą go Elohim Tranquilius iPacifika. Wspólpracują z Archaniołem Urielem i Archaii Łaski (Dona Grazia).

Promieniowaniezielone związane jest z uzdrawianiem poprzeznajwyższe błogosławieństwo. Strzeżone jest i zasilane przez Elohim Vista iKristall. Współpracują z Archaniołem Rafałem i Archaii Zaufania.

Promieniowanie białe jest światłemodnowienia, nadziei i przede wszystkim harmonii. Elohim Clair i Astreazasilają je swoją mocą i przesyłają do Archanioła Gabriela i Archaii Nadziei.

Promieniowanieróżowe związane z miłosierdziem, dobroczynnością,troska i oddaniem wypływa z Królestwa Elohim Oriona i Angeliki. Jestprzesyłane do Archanioła Chamuela i Archaii Dobroczynności (Lady Charity).

Promieniowanieżółte dotyczy mądrości, wiedzy i wrażliwości wdążeniu do rozwoju i poznania. Strzegą go Elohim Kasjopeja i Minerwa iprzesyłają do Archanioła Jofiela i Archaii Wytrwałości (Lady Konstantia).

Promieniowanieniebieskie to światło wiary, siły i ochrony przedwszystkim, co przeszkadza rozwojowi i sięganiu do głębi własnej duszy.Wysyłają go Elohim Herkules i Amazonia do Archanioła Michała i Archaii Wiary.

W różnych źródłach znaleźć możnaróżne imiona, jednakże sens i zakres działania jest zgodny u wszystkichmediów, które otrzymują takie przekazy.


 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!