cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Cztery wielkie siły Ziemi

2012-09-03 15:45:42, komentarzy: 0

Cztery wielkie siły Ziemi

 

 

W wielu starożytnych tradycjach, na przestrzeni wieków czczono cztery główne kierunki geograficzne- północ, południe, wschód zachód.

Te kierunki reprezentują równowagę i pełnię. Oś przebiegająca ze wschodu na zachód reprezentuje zasadę żeńską, natomiast oś północ- południe, zasadę męską.
Bardzo wiele kultur postrzegało kierunki świata jako Cztery Wielkie Siły, i łączono ich z bóstwami, aniołami i istotami duchowymi. Zrozumienie tych sił i ich symboliki jest kluczowe dla praktykowania magii natury.
 
Istnieje wiele sposobów by zrozumieć 4 kierunki świata. W tradycji północnoamerykańskich Indian, Święty Krąg wydaje się bogatym źródłem symboliki i koncepcji magicznych. Indianie postrzegali rzeczywistość jako podlegająca nieustannym, wiecznie powtarzającym się cyklom. Symbolizował ją Święty Krąg. Taki Krąg wykonywano kamieni i zaznaczano na nim 4 kierunki świata.
 
Należy zrozumieć znaczenie 4 stron świata by uwrażliwić nas na więź między istniejącymi cyklami natury i przejawami życia.
 
Wschód
 
Słońce pojawia się na początku dnia na wschodzie. Potęgą Wschodu jest światłość, nadejście nadziei, wiosny. Wschód powiązany jest z przebudzeniem i oświeceniem. W kościołach chrześcijańskich i buddyjskich świątyniach ołtarz zawsze wystawiony jest na Wschodzie.
Wschód od zawsze był triumfem nad śmiercią, był nowym początkiem dla każdego stworzenia.
Barwą reprezentującą Wschód jest kolor żółty. Jego żywioł to powietrze i totem orła. Orzeł to symbol czystości. Lata wysoko, ku Słońcu. Tradycja Indiańska ceni sobie orle pióra, których używano do ozdabiania fryzur i wyrobu pióropuszy.
Orzeł był ściśle powiązany z Wielkim Duchem. Magiczny Krąg otwierano od Wschodu. Kierunek ten wiąże się z dążeniem do oświecenia, iluminacją, rozpoczęciem nowych projektów.
Porą rokujesz wiosna.
Aniołem reprezentującym Wschód jest Rafael.
 
 
Południe
 
Południe symbolizuje ruch Słońca po niebie. Siłą południa jest eksploracja, poszukiwanie i doświadczenie. To symbol rozkwitu, dojrzałości, zaufania intuicji.
Żywiołem południa jest ogień, a barwą czerwień.
Aniołem reprezentującym Południe jest Michale.
Zwierzęciem przypisanym Południu jest mysz.
Porą roku jest lato
 
 
Zachód
 
Zachód symbolizuje zmierzch Słońca i jesienną równonoc. Mocą zachodu jest siła. Zachód mówi o zbieraniu plonów. Tam dokonuje się przemiana doświadczenia w wiedzę lub też materii w ducha.
Zwierzęciem totemicznym zachodu jest niedźwiedź grizzly. Największą aktywność wykazuje w jesieni.
Żywiołem zachodu jest woda, barwą – czerwień, granat i purpura.
To kierunek podsumowania i samooceny, a także przygotowania się do dalszych działań.
Aniołem reprezentującym Zachód jest Gabriel.
 
 
Północ
 
Ostatni punkt na kręgu to Północ. Symbolizuje odpoczynek i regenerację. Wyraża potęgę mroźnej zimy. Ziemia w tym czasie gromadzi energię, by mogło zaistnieć na wiosnę nowe życie.
Północ wiąże się z potęga ciemnej nocy. Symbolizuje sny, intuicję, marzenia senne, klarowność, wiedzę i poznanie.
Żywiołem północy jest ziemia, barwą-biel. Zwierzę które reprezentuje Północ to bizon. Północ jest ścieżką zdobywania siły i wioli czystości intencji.

Aniołem reprezentującym jest Uriel.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!