cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Część 7: Angelic wiedzy i miłości

2012-10-03 16:33:54, komentarzy: 0

BANNER

Część 7: Angelic wiedzy i miłości
 

Marzenie mężczyzn naturalny dar od Aniołów:
doskonała znajomość w sposób doskonały

Nawet w tym bardzo wczesnym etapie współczesnym zmartwychwstanie człowieka ulubionym śnie, istnieją pewne nasiona katastrofy. Oczywiście odmowa procesów rozumowania i kontakt rozumu ze światem materialnym, izoluje i wypacza umysł człowieka. Dzieci Kartezjusza prowadzi na swojej tradycji hałaśliwie, rabując poziom intelektualny w życiu człowieka jak wielu wygiętych wandali, nie tyle na łup, jak na zniszczenia. Niszczą oni: najpierw sam intelekt i wreszcie, osiągając nieuniknionym wynikiem snu wykonana chodzić, człowieczeństwo człowieka. Racjonalizm stąpał swoją samobójczą drogę przez Locke, Berkeley i Hume, Kant następnie ruszył na ratunek rozumu, ale jego celem było złe i powód zmarł strzałem strzelił. Od tej osieroconej domu, gdzie filozofia była bita podrzutek, wypłynęła idealizm i naturalizm: pierwszy, łącząc stary sen z neoplatonizmu i filozofii hinduizmu, co pogrąża człowieka w nienaturalnych głąb świata czystej ducha; sekund, nasz ulubiony amerykański, rozbijając do tysiąca i jednej z odmian pragmatyzmu naiwnym ewolucjonizmu, z których wszystkie powodem jest przeszłością i człowiekiem stworzeniem bez przyszłości.

Sen pozostał niezmieniony od zarania ludzkości, to pojawił się w stroju filozoficznego ponownie i ponownie od pierwszych puzzlings pierwszych filozofów. Jej wyniki pozostawały jednolicie tragiczne, teraz, jak zawsze, marzenie wywala w unsounded głębi pesymizmu. A lekcja sen uczy nadal unlearnt. Nadal nie zgadzam się, że to nie oddając od kości mamy, że będziemy znaleźć jedzenie, nie starając się coś innego niż siebie, że możemy osiągnąć wszystko, ale nasze własne zniszczenie. To jest tak samo prawdziwe, jak było na początku, że nie poprawić naturę, niszcząc go, że oryginalność nie polega na bycie innym, ale w pokornej odwagi zadziwiająco się sami. Nie osiągamy doskonałość pretensjami do Angelic ale będąc najdokładniej ludzkie.

W doskonały sposób, czyli z natury, intuicyjnie, niezależnie

Przez wieki, obietnica tego snu, który straszy ludzi była doskonała znajomość w sposób doskonały. Co człowiek starała, nawet kosztem swego człowieczeństwa, aniołowie mają z natury. Ich wiedza miała w doskonały sposób. Wiedza przychodzi do Angel w pierwszej chwili swojego istnienia, bez straty czasu i energii, bez pracy i całkowicie wolne od jakiegokolwiek uzależnienia od świata istot znajdujących się pod Angelic świecie. Mówiąc o zwięzłość tak ekstremalne do żądania dodatkowych wyjaśnień, moglibyśmy powiedzieć, że wiedza aniołów 'jest wrodzona, intuicyjna i niezależna.

Ta wiedza jest wrodzona: Względem Angelic istocie

Wrodzona wiedza Aniołów oznacza dokładnie to, co można by podejrzewać: że Anioły są tworzone z ich wiedzy, jak ludzie rodzą się z ich zdolności intelektu i woli. Nie ma martwić na części Angel, znajomość jest integralną częścią anielskich natury. Jednak to nie oznacza, że ​​Angelic wiedza jest Angelic substancja, Angelic istota. Aniołowie nie są wielkie masy wiedzy wędrówki o sądy Nieba; nie są też dającej intelekty. Intelektów aniołów, jak intelekty ludzi, są wydziały, potencjalności: ich wiedza jest aktem tego intelektu. Jeśli rzeczywiście, ich intelekty były identyczne z ich treścią, a następnie aniołowie byłby identyczny z Bogiem, oni mu dającej intelekty i inteligencja jest jednym z tych doskonałości, które same w sobie są nieskończone, absolutnie Perfect. Dającej inteligencja, jak widzieliśmy, jest własnością Boga.

Względem Angelic istnienia

Nie taki wrodzony charakter Angelic inteligencji oznacza, że ​​Angelic natura otrzymuje życie przez Angelic wiedzy anioła wiedza nie jest jego istnienie. Nie powinno być niejasne. Po tym wszystkim, jest oczywiste, że nie istniej pies nie gryzie, nie jest ugryzienie istniejącego psa pies sam. Tak więc istniejące Angel zakładała do Angel, wiedząc, że nie wie, dopóki nie istnieje, ani nie istnieje fakt wiedzy. W rzeczywistości, Angelic istnienie, cudownie doskonałe, jak to musi być odpowiednio do natury anielskiej, wciąż daleki od szerokiego zakresu Angelic wiedzy. Angelic istnienie jest ograniczone do tego jednym gatunku Angelic, że jeden anioł, podczas Angelic wiedza swobodnie wędrować od Boga do robaków iz powrotem.

Względem Angelic intelektu

W obu ludzi i aniołów, intelekt jest moc, wydział, wypadek doskonalenie charakteru. Ale Anioła intelekt nie o grub wśród rzeczy materialnych gromadzących swoją wiedzę ma, zatem jej intelekt jest pojedynczy wydział, całkowicie wolne od uzależnienia od urojeniu wyobraźni lub innej rzeczy materialnej. W nas, musi być zarówno aktywne i możliwe intelekt, jak zobaczymy dokładniej w dalszej części książki. Pierwszy znajdzie potencjalnie zrozumiały materiał produktów wyobraźni i sprawia, że ​​rzeczywiście zrozumiały możliwego intelektu, wypełnia lukę pomiędzy materiał i duchowej; sekund, właściwie rozumie. W ten sposób nieco samej podczerwieni kamera ray i ludzkie oko współpracy; aparat, na filmie, co rzeczywiście widać, co dawniej było tylko potencjalnie widoczne, to jest oko, które widzi.

W Anielskiej, intelekt nigdy nie jest tylko pusty arkusz czeka Wiedza nabazgrał na niej, nigdy nie jest jedynie potencjalnie inteligentny. Nie są przedmiotem wiedzy aniołów "owinięty wokół z bandażami materii, które ukrywają ich twarze, tylko potencjalnie zrozumiałe. Ich wiedza jest wrodzona, więc obiekty wiedzy, od samego początku, istnieją w nich immaterially, w sposób naprawdę zrozumiały.

To, być może, pomóc nam zrozumieć nieistotność Aniołów i ich wiedzy, jeśli będziemy pamiętać, że całe pole wyobraźni, która tak wzbogaca życie człowieka, jest całkowicie brakuje w Angelic świecie. Anioły nie mają wyobraźni. Z mieli wyobraźnię nie byliby Angels. Dla wyobraźni jest funkcją narządu cielesnego, część naszego sprzętu wrażliwego lub zwierząt, jest to jedno z ogniw, które wiążą nas do świata zwierząt, jak kręgosłup, głodu i śmierci. Bez ciała, wyobraźnia jest zupełnie niemożliwe.

Anioły, to nigdy nie czułem sleekness aksamitu lub dysk wesołość jedwabiu, pęd wiatru na dzień wiosny lub miękkość bogatej murawy. Oni nigdy nie miał się czyste ubrania, agonii ciasnych butów lub kołnierz obdarty. W rzeczywistości mogą one wiedzieć, jak to wszystko czuć, ale ich wiedza o nich jest czysto intelektualną, nie mają wrażliwą wiedzę, z tego prostego powodu, że nie mają one zmysły, z którym się znamy. To jest dość oczywiste dlatego ich wiedza musi być wrodzona, nie ma sposobu, w jaki mogą być zbierane od świata materialnego. Na tej samej podstawie ich absolutnej duchowości, musimy wykluczyć wszystkie pasje od Aniołów. Niektóre z wczesnych Ojców wyjaśnił podstępów i chytrości kobiet ze względu na dość nagannego znajomości cielesnego z upadłych aniołów: ale to było bardzo złe Domyślam się przyczyny raczej mgliście. Aniołowie nie drżeć ze strachu, chodzić podłogi z lęku lub gotować ze złości. Takie rzeczy należy w naszym świecie, nie w świecie Aniołów.

Jest intuicyjny

Intuicyjny charakter Angelic wiedzy jest znacznie łatwiej zrozumiane przez naszych umysłach niż innateness; sami jakieś trochę smak tego tajemniczego działania intelektualnej intuicji. Jest w nas, całkiem normalnie, jako pierwszy z naszych aktów wiedzy, wiemy takie rzeczy, jak drzewa, psa, człowieka antecedently naszego wyroku, że "to jest drzewo, pies czy człowiek." Innymi słowy, mamy te pojęcia, a nie powolnego kontrolą sądu i rozumowania, ale przed tymi procesami, by na pierwszy rzut oka intuicji. W jego wyższych form jest genialny flash, które oświeca umysły ludzi genialnych, mistyk penetracji świętych i głębokim zrozumieniem prostego stosunku wiernych do tajemnic wiary.

Jest to niezależne

Intelekt aniołów 'jest puchar stanie utrzymać brzegi wiedzy wszystkich rzeczy stworzonych, ale puchar nie wypełnia się. Że intelekt jest wydział lub potencjalność, musi być spełnione przez niektóre ustawy, przez jakąś formę. Z pewnością nie jest wypełniony przez własny aniołów 'substancji, doskonały jak to może być, na Anielskiego substancji jest tylko jedna kropla w stałym przepływie istot od Stwórcy, obraz z jednego nastroju Boga, który nie może reprezentować cedząc splendor wszystkie jego inne obrazy w świecie stworzeń. Ten puchar musi być wypełniony przez coś innego niż samego Anioła, jeśli aniołowie "wiedza o nich stworzony świat ma być idealne, niektóre średnie inne niż Anioła sama, inna forma musi spełniać potencjalność aniołów" intelektu. To inna forma, to inne medium, nie może być inne niż zrozumiałych gatunku, pomysłów, przypowiesci psychiczną, celowe istnienie rzeczy stworzonych. Nie ma innej możliwości: Bóg może dać nadprzyrodzoną wiedzę właściwą do siebie, jak czyni to w wizji Jego istoty, ale to nadal będzie to dar, a nie naturalny wiedzy dla Anioła, Anioł sam w sobie jest wystarczające do reprezentowania całości stworzony świat, co gorsza istota nie jest tylko nieodpowiednie, jest fizycznie w stanie wpłynąć na Angelic intelekt. Anioły muszą wiedzieć, jak wiemy, poprzez pomysły; gdzie te zrozumiałe gatunki pochodzą?

Źródło Anielskiego pomysłów

Oczywiście nie mogą one pochodzić z rzeczy stworzonych. Moglibyśmy równie łatwo malować matematycznego punktu lub owinąć znaczne formę róży w celofan jak dać anioła pomysł flagę machając na sklepieniu nieba. Rzeczy materialne nie może działać bezpośrednio, ale tylko za pośrednictwem medium na sprawy duchowe, w świadomości, że medium jest fantazmat wyobraźni. Nie jest, to nie ma wyjścia, w którym Anioł może nabyć pomysłów stworzonych rzeczy, bo to nie ma wyobraźni.

Ponadto, jest to zwykły od samego sposobu Anioł istnieje. Chcemy być racjonalnie zdumiony znaleźć kapustę skradałbyś za nami z łaską lampart; move kapusta, ale nie dokładnie w ten sposób, do ruchu następuje sposobu istnienia. Jeśli to jest istnienie istnienia roślin, to jest ruch ruch roślin, gdy istnienie jest zwierząt, to jest ruch zwierząt. Tak więc nasze myśli nie przychodzą razem z nawet tak niewielki słoik jak czułem przez zęby spełniających dobrze ugotowane szparagi. Sposób istnienia aniołów jest całkiem niezależne od materiału, ich działanie lub ruch zrozumienia, a następnie, jest płynnie intelektualny rzeczą. Spójrzmy na cały obraz. Człowiek ma potencjał intelektualny niespełnione przez naturę, Bóg nie ma potencjał, ale idealne intelektualne spełnienie, doskonały akt, w środku, aniołowie, w połowie drogi między Bogiem i człowiekiem, posiada intelektualny potencjał doskonale spełnione z natury, i tak, oczywiście nie od materialnego świata poza ich charakter.

Jedynym źródłem tych Anielskich pomysłów jest sam Bóg dając im do aniołów bezpośrednio zaszczepienie ich w umysłach aniołów. Nie wyższej Anioł zrobi dla tej pierwszej wiedzę, co jest oczywiste z późniejszym rozdziale mowie Aniołów. Tu jest mało, w drodze wyjaśnienia niezdolności wyższych aniołów, aby wskazać, że Angelic rozum i wola, jak ludzkiego intelektu i woli, są wewnętrzne wypadki Anielskiego natury, są całkowicie nienaruszalne, albowiem ich jest święte terytorium, z którego wszyscy, wszystko jest zakazane brutalne wpis. To jest ogród, w którym tylko Bóg i indywidualny posiadacz tego rozumu i woli może chodzić swobodnie.

Angel, potem ma zrozumiałych gatunki od Boga o ile? Nie, nie chodzi o to prawie tak absurdalne, jak się wydaje, w rzeczywistości jego odpowiedź jest zdecydowanie pouczające. W naszym przypadku nie będziemy opierać naszą ocenę intelektualnej przenikliwości na liczbę gatunków, ilość wiedzy człowiek nabył, ale raczej o tym, jak wiele człowiek może zobaczyć w tym lub poszczególnych gatunków, to nie jest wiedza, ale ilościowy przenikliwy mądrość, która jest znakiem doskonałości. Zatem, robotnik, który wie, że może dostać cegłę z dachu przez rzucanie go i nie widzi nic o możliwości jego uderzenie kogoś w głowę, jest głupi. Thomas, w stosunkowo niewielu zasad teologicznych, widział całe pole teologii, matematyk, w kilku zasad można zobaczyć rozkładanie całego obszaru skomplikowanej matematyki, podczas gdy student, siedzi pod każdym Thomas lub matematyk, musi zadowalać się małymi kęsami od krawędzi tortu wiedzy.

Nasza ocena jest w tym przypadku całkowicie uzasadnione. Im bliżej do Boga jest stworzenie w naturalny porządek, tym bardziej uczestniczy bożej doskonałości, bardziej doskonale, że obrazy Boga. Ci bliżej Boga w porządku intelektualnym będzie więc bliższe uczestnictwo Boski tryb wiedzy, a Bóg rozumie wszystko w jednym gatunku, który jest Jego Boska istota. Aniołowie, jako klasa, mają mniejsze i bardziej uniwersalne gatunki niż mężczyźni, jest tak wiele lepszy do nich nadrzędnych Anioły będą miały mniej i bardziej uniwersalne niż gatunków niższych aniołów, właśnie ze względu na ich wyższości.

Intelektualny aniołów jest zatem treść postrzegana jako wlanych zrozumiałych gatunków, które są mniej i bardziej uniwersalne wyższa idziemy w Angelic porządku doskonałości. Jak to wykorzystać te pomysły? Co to jest intuicja, która jest normalny sposób wiedząc do Aniołów?

Oczywiście Anioł ma okres niemowlęctwa gruchanie i burczenie gdy czeka wiek gdy pomysły są możliwe do niego; ulega nie kręta dni szkolne, w którym idee są zgromadzone pojedynczo. Anioł jest w żaden sposób w możności, co do nabycia swoich pomysłów, te pomysły są mieliśmy od początku. Niemniej jednak, Angels, jak my, nie może uznać więcej niż jeden gatunek na raz. Gatunki te są formy uruchamiania intelektu mieć umysłu rozważyć dwa z nich istnieje w tym samym czasie, jak to jest człowiek o działać w różnych kierunkach w tym samym czasie, i taki sam rezultat. W szkolnego języka, Anioły są zawsze w akcie kwestii posiadania tych gatunków: są w potencjalności dotyczących faktycznego uwzględnienia tej lub gatunków. Innymi słowy, ich wiedza, jak wiedza o Bogu, zawsze faktycznie opętany, ale, podobnie jak z wiedzą o człowieku, to ma jego potencjalny element, to jest tylko sukcesywnie wykorzystywane. Dla człowieka, nie ważne jak bardzo miłość może on mieć dla tabeli mnożenia, nie spędza cały swój czas myśląc o tym.

Chociaż Anioł nie może uznać więcej niż jeden z tych gatunków, w jednym czasie, ale może poznać wiele rzeczy w jednym czasie w zależności jak wiele rzeczy są zawarte w tym lub poszczególnych gatunków, podobnie jak człowiek, patrząc w jedno lustro, widzi wszystko wiele rzeczy odbicie w lustrze. Jednego gatunku Anioł widzi wszystko, że zawiera on tylko w jednej pigułce przenikliwym, jak oko kamery w samolocie łapie szczegół miasta Nowy Jork, jak ona niespokojnie między jej kroków ograniczających rzek daleko w dole.

Anioł może to zrobić, bo Angel to krok wyżej w intelektualnej kolejności niż mężczyzn. Precyzyjne niedoskonałość ludzkiego intelektu jest jego krótkowzroczność. Może wyświetlić tylko jeden róg obrazu w czasie, na świecie jest zbyt duża, aby mapę widać od razu przez człowieka, które musi pamiętać, Zamiast tego, powoli, w ciągu całego cal powierzchniowej przez cal, ze względu na osłabienie nasze umysły, musimy zejść od zasad do wniosków jak starzec ostrożnie, czując swoją drogę w dół do schodów, tylko wtedy, gdy docieramy na dno, wnioski, mamy jasne pojęcie to wszystko mogło być widoczne z top przez silniejszego oka. Podobnie jak dzieci z pakietu Narodzenia, musimy otworzyć rzeczy, oderwać je od siebie i umieścić je razem ponownie przed wiemy, co jest w nich. Który składa się z pakietu lub ma informacje z tego pierwotnego źródła, zna całą historię jedynie poprzez określenie pakietu.

Źródło wiedzy aniołów Boga

Aniołowie nie rozumowi drogę w dół od zasady do zawarcia, nie dlatego, że nie może, ale dlatego, że nie muszą. Ich pozycja między Bogiem i człowiekiem wymaga braku zasadniczej niedoskonałości ludzkiego intelektu, co sprawia, że ​​niedoskonałości uzasadnienia wyroku, kawałek po kawałku, koniecznym. To jest, rzeczywiście, tylko ten brak konieczności uzasadnienia i orzeczenie, że mężczyźni niemożliwym Anioła do pomyłki w naturalnej wiedzy. Nie ma nic dziwnego w tym, jest to sposób, w jaki działa intuicja. W rzeczywistości, my nie pomyłka w naszym pierwszym aktem intelektu, nasza intuicja drzewa, psa, człowieka, nasze błędy są w naszych wyroków i rozumowań, w naszym podpinania niewłaściwych rzeczy. "John" i "Korba" może być zarówno przedstawiciel obiektywnej prawdy, ale kiedy podłączyć dwa razem powiedzieć: "John jest korba" ryzykujemy błędu i wyroku wysypka. Obiektywnie, kroki w dół od zasady do wniosku, może być ostro cięte i na tyle szerokie, ale jeśli brakuje nam jednego z nich, padają do błędnych wniosków z panierowane głowy.

Źródło wiedzy aniołów "z siebie

Jej własne genialne, czysto duchowy, całkowicie istota niematerialna jest bezpośrednio obecne na Angelic intelektu i jest sam w sobie, całkowicie zrozumiałe. W związku z tym znany jest natychmiast Angel bez konieczności podłoże, takie jak musimy. Muszą być jasne dla każdego człowieka, który zna swoją duszę tylko przez objawieniowej charakteru jego duchowych aktów przenikających Materiał opakowaniowy jego ciała. W tym kameralnym, wiedzy natychmiastowej sobie, Angel ma naturalne poznanie Boga, jak również posiada w swojej wiedzy o wszystkich innych stworzeń, bo nic nie jest w pełni znane do strony Boga, częścią przyczyny oraz wzorem, jest znany . Gatunków w sposób zrozumiały, w którym aniołowie znają wszystkie inne rzeczy pochodzić tylko od Boga, są pierwszy egzemplarz z idei Boga, pierwsze uczestnictwo tej najwyższej prawdy, plan powstaje bezpośrednio z umysłu Boskiego Architekta.

Augustyn umieścić to pięknie, kiedy twierdził, że rzeczy na świecie wylał od Boga w dwojaki sposób: intelektualnie w umysłach aniołów, i fizycznie do świata rzeczy. W tym koncie, Anioły są patrząc, od skrzydeł na dramat rozgrywający się na scenie świata. On, który pochłonięty ten wielki pakiet, który jest świat fizyczny, wydał swoją własną wiedzę z pierwszej ręki o tym do Aniołów.

Doskonała znajomość

Naturalne poznanie aniołów jest ogromna morze, które dotyka brzegu każdej stworzonej rzeczy ----- z jednym wyjątkiem. Brak naturalnych sekrety ukryte przed okiem przebijającego intelektualnej anioła ----- wyjątkiem jednego; duchowe i materialne, wszystkie zawarte są otwarte i nagi przed ich oczami ----- wyjątkiem jednego.

Przedmiotem wiedzy Anielskiego

Duchowe obiektów: Inne Anioły

Na duchowej strony, wiedzą sami, bezpośrednio, przez ich własne treści. Więcej, oni wiedzą, co drugi anioł w niebie lub w piekle, pomimo przerażającej liczby aniołów, każdego, każdy anioł może powiedzieć z całą pewnością "Znałem go, kiedy." Te inne anioły też nie wyjdzie z twórczej ręki Boga z nich istnieje również doskonały model w Boskiego umysłu, a ponieważ pochodzi od Boga w ich fizycznych naturami istnieje we wszechświecie, więc przyszli od Boga intelektualnie istnieć w umyśle najniższym Angel.

Myśli i pragnienia ludzi

Wszystkie rzeczy materialne są znane Aniołów dokładnie tego samego powodu, to znaczy, bo te rzeczy materialne też są stworzeniami Boga, skutki pierwszej przyczyny, szczegółowa relacja z nich istnieje w Boskiego umysłu i jest przekazywane do umysłów Aniołów. Tajemnice łaski całkowicie poza kompetencjami Aniołów. Te nadprzyrodzone tajemnice życia Bożego i udziału w tym życiu on zaplanował dla mężczyzn i Anioły są całkowicie poza całych sił naturalnego porządku, który, oczywiście, zawiera aniołów. Jaka wiedza Anioły mają z tych rzeczy jest darem Boga przez specjalne objawienie do poszczególnych Anioła, lub, w przypadku dobrych aniołów, w wizji uszczęśliwiającej, widok z istoty Boga.

Tajemnice łaski

Ale jest jedna naturalne zjawisko, które jest bez zakresu "wiedzy, która wymyka się inaczej uniwersalny omiecenie Angels 'aniołów intelektu. Jest jedna rzecz, zbyt święte dla oka żadnych ale Boga, jeden prywatny pokój, gdzie diabeł człowiek lub anioł nie może wejść w, to jest sfera myśli i pragnień intelektualnych istot, ludzi i aniołów. Tylko Bóg może wejść do domu naszej duszy, a nawet Bóg nie może naruszać naszej suwerenności tam, jeśli nie ma być profanacją tam musimy być winni, jeśli ma być woń świętości przenika duszę, Boga i jaźnie należy wlać olej pachnący konsekracji

Anioł może znać przyszłe rzeczy, które przychodzą o niekoniecznie, jak astronom może wiedzieć z zaćmienia księżyca lata wcześniej; Anioł może odgadnąć bardzo dokładnie co do przyszłych warunkowych rzeczy, jak wróżka pogoda może przewidzieć drogę burzy z rozsądną dokładność; Anioł może wiedzieć pojedynczych rzeczy w ich osobliwości najbardziej precyzyjny, jak gospodyni domowa zna cenę chleba lub mleka. Ale jak się do ruchów naszych intelektów i testamentów, Anioły nie mają podstawy do więcej niż przypuszczenie bardzo złym dopóki nie objawia się takie ruchy naszych działań zewnętrznych. Nawet wtedy, z działaniami zewnętrznymi tam dla wszystkich do czytania, ale i ktoś jeszcze brakuje Boga, nie może być absolutnie pewni motywów, które inspirowały działania Really diabeł ma najbardziej niewygodne czas to w ramach swojej diabelskiej zawodu Podchodzi do okna, nieustannie kładąc zakłady na nie więcej niż przeczucie, jego mieszanka optymizm i rozpaczy musi znosić aż wyścig na i sędziowie wydał swoje decyzje.

Istnieje oczywista trudność w tej Angelic znajomości spraw ludzkich. Jeśli anioł nie wie, co Jim Jones ma zamiar zrobić w godzina trzecia w środę po południu, jak to sprawdzić w czwartek, co faktycznie miało miejsce? Mamy podkreślał wielokrotnie, że Anioły mają wszystkie ich gatunki zrozumiałe od samego początku ich istnienia, nie otrzymają żadnych naturalnych wiedzy, zarówno ze świata lub od Boga. Jednak te ostatnie rzeczy są z pewnością znane, choć jak przyszłość nie były znane. Trudność nie do pokonania jest tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wszakże idee Boga są wieczne ale są one skuteczne, jak Divine dekrety tylko w czasie, nie było kilka miesięcy temu, że Bóg postanowił tworzenie duszy noworodka przez Smitha, ale dekret ten był z całą wieczność. Nawet aniołowie posiadał wszystkie swoje zrozumiałych gatunki od pierwszej chwili swojego istnienia, gatunki te spowodowane wiedzę dopiero po istnieniu tych przyszłych rzeczy w świecie materialnym. Innymi słowy, biorąc pod uwagę gatunek od początku, Angel, dekretem Boga, został wykluczony z użycia tych poszczególnych gatunków do zdarzenia doszło.

Nieomylność Angelic wiedzy

Wszystko to Angelic poznania miał bez możliwości dezinformacji, gdyż Bóg jest informatorem. Nie istnieje możliwość błędnej oceny sytuacji, bo nie ma wyroku udział w tym wiedzy, ani nie ma żadnych szans na błędne rozumowanie, gdzie nie ma uzasadnienia. Wrodzone, intuicyjny, niezależny, nieomylnie pewne i doskonała znajomość; widok wszechświata sekund tylko do Boga, doskonały wgląd w piękno, różnorodność, doskonalenie ogromnej lustro, które obrazy wieczny blask nieskończenie ---- taka jest wizja aniołów.

Wnioski: dream mężczyzn nie jest bez usprawiedliwienia

Jak można łatwo zauważyć, że wiek długi sen mężczyzn nie jest bez wymówki. Jest takie idealne wiedzy było w taki sposób doskonały. Te chwilowe przebłyski niesamowitego blasku i prostoty przenikliwym nie były złudzenia. Opowieści snutych przez odkrywców świata intelektualnego, wysokie historie ludzi z geniuszem, ciemne iluminacje mistyków, które dawały takie smaczki nawet żółci i octu, te chwile uroczyste, gdy nasze umysły są to piorun uderzył z góry ----- to wszystko może brzmieć jak przesadzone majaczenia zwrócony Marco Polo intelektualnego świata. W rzeczywistości jednak są one niewystarczające tylko z powodu ubóstwa na zdjęciach malują dla nas, jak beznadziejna nieadekwatności jako tin-rodzaju żywego piękna kobieta ubiegłego wieku.

Nie bez powodu jego Boskiego

Marzeniem było, rzeczywiście, ma swoją wymówkę. To też ma swoje powody, dla kursu, nadal śnie. Jej celem nie jest dokuczać nam okrutnego humoru, które wisi butelkę tylko z dala od dziecka krzykiem. To nie upokorzyć nas do punktu rozpaczy, a my ciasto nasze mózgi przed kamiennym murem, tak jak stare i nowe filozofowie. Sen nie istnieje, aby skusić nas do pochopność domniemania, przenosząc nas do wyrzucania kul ludzkiego rozumu, zanim będzie można przejść lub grać wagary ze szkoły, zanim dowiedzieliśmy się o określenie skromne scenariusz świata materialnego. Przeciwnie, jej celem było i jest, aby utrzymać przy życiu w nas, że "unappeasable głód nieosiągalnej jedzenia" wachlować że ogień Bożego niezadowolenia, że ​​nigdy nie daje nam odpocząć, i dać nam trochę naturalną ideę cel, który nigdy brakuje inspiracji, celem życia blisko Boga.

Nie jest też bez niego spełnienie
Sen ma swoje wytłumaczenie, ma swoje powody Divinely mądrych, i to ma swoje bosko hojny spełnienie. To prawda, że ​​są mężczyźni i kobiety, musimy pozostać, nie ma możliwości na spełnienie tego marzenia w sposób naturalny. Ale dzięki dobroci Boga, która nie znalazła jeszcze granic hojności, sen staje się prawdą nadnaturalnie, przez falę różdżki wróżki łaski i chwały, to staje się prawdą, słabo teraz, poprzez udział w życiu Bożym, które łaska przynosi do nas, ale z całą jasnością Bożego ----- ----- nie Angelic życia w jego pełni przez nieskończone biegu wieczności.

EXALTATION OF THE CROSS

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!