cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Część 6: Ich liczba i różnorodność

2012-10-03 16:31:36, komentarzy: 0

BANNER

Część 6: Ich liczba i różnorodność
 

Na podstawie ich duchowych natur, możemy mówić od Aniołów jak chcielibyśmy się z członków tej samej rodziny, podkreślając wspólne cechy, takie jak niematerialność, prostoty i niezniszczalności. To ogólne podobieństwo nie musi jednak zdradzić nas w poczęciu aniołów jak nieskończoność licznych faksów z jednego modelu. Jest tyle różnica między jednym a innym Anioła jak jest między koniem a człowiekiem, dla każdego Angel to odrębne gatunki, kompletne i cała w sobie. Innymi słowy, Angelic natura nie jest powiedziane, z Aniołami w taki sam sposób jak ludzka natura mówi mężczyzn; różnimy się między sobą tylko przez indywidualne różnice, szczególnie wszyscy ludzie są tacy sami. W każdym Angelic gatunków, przeciwnie, jest tylko jeden, w którym indywidualne gatunki zakończeniu.

Nie ma sensu w wielości osób w anielskim gatunków. W rzeczach materialnych, np. mnożenie jest absolutnie konieczne, aby zapewnić ciągłość gatunku, dla osób, osiągając wyznaczony okres istnienia, przestaje być, w Anielskiego kolejności, nieprzekupny charakter każdego Angel sam jest gwarancją trwałości gatunku.

Można twierdzić, że Bożym celem w tworzeniu ----- odbicie Jego Boskiej doskonałości ----- jest lepiej służyć rozmnożenia osobników w obrębie gatunku. Ale, jako rzeczywistości, to jest przez sprzeczne z gatunku, że stworzenie skończonej osiąga jakiś mały podobieństwo do uśmiechu Boskości, nie poprzez różnicowanie materialnej osób w ramach gatunku.

Z jednym wyjątkiem, to prawda, że ​​na całym świecie stworzonym, osoba jest ważna, ale w odniesieniu do części, jaką odgrywa w utrwalaniu gatunku. Wyjątek ten jest światem człowieka. Nie każdy człowiek ma bardzo duże znaczenie, gdyż każdy człowiek jest obdarzony wiecznie trwałej duszy, dusza, która przetrwa co inne gatunki w porządku materialnym. Naprawdę, człowiek wyjątek nie jest wyjątkiem w ogóle. W całej natury, jest trwały, stały, który jest przedmiotem nieustannej opieki natury, ponieważ jednostki iskra życia jest tak chwilowa sprawa, to jest nieistotne w porównaniu z ciągle odnowionego istnienia gatunku. To właśnie na podstawie tej samej zasady, że dusza ludzka jest tak strasznie ważne ----- ponieważ nie jest przeznaczony do życia na chwilę, o rok lub nawet sto lat, ale wszystkie z wiecznością. Z tych samych powodów, ludzie, którzy nie widzą nic duchowego, wiecznie trwały, same w sobie przyjechać z niszczącej logiki, w tragicznej wniosku, że życie indywidualnego człowieka jest tanie, zwykłe, nieistotne rzeczy.

Nawet gdyby miała jakiś punkt w pomnożenie Angelic osób w ramach jednego gatunku, to nie można było zrobić. Powiedzmy, że jesteśmy niezadowoleni z naszych dusz ludzkich i decyduje się coś z tym zrobić. Jeśli pamiętamy, że nasza dusza, istota duchowa, nie ma części, możemy łatwo zrozumieć, że nie może być mowy o przycinanie szorstkie plamy lub kończyć je krzywych. Ta dusza, tak jak wszystkie formy w materii i jak wszystkich substancji w porządku duchowym, jest zupełnie prosty, czy możemy w ogóle wywołać żadnych zmian, jednak małe, musielibyśmy zmienić całość. Możemy przyniosły coś bardzo miłe ale chcemy zniszczyć człowieka. Każda najmniejsza zmiana w znacznej wyników formularza w znacznej zmianie, a rozumna dusza człowieka jest właśnie to, że forma substancjalna przez który różni się od każdej innej istoty we wszechświecie. Anioły są subsisting znaczące formy; wszelkie najmniejsze zróżnicowanie nie oznacza mnożenie osobników w obrębie gatunku, ale konkretne, istotne zmiany. Istnieje bowiem możliwość namnażania w ramach gatunku tylko przy istotnym elementem tego gatunku mogą cierpieć modyfikację, która nie jest istotna modyfikacja, lub, w prostym języku, zasada indywiduacji można znaleźć tylko w materii. Anioły są całkowicie niezależne od sprawy.

Implikacje tego szczególnego charakteru każdego Angel, w powiązaniu z liczbą aniołów, jest oszałamiająca. Do ich liczby jest poza wszelką obliczeń. Pismo Święte wskazywać na to w takich fragmentów przez: ". Tysięcy tysięcy [aniołów] służył mu, a dziesięć tysięcy razy sto tysięcy stało przed Nim" Jest to prawo, wybitnie dobrze, że liczba aniołów powinny karzeł liczbę wszystkich innych rzeczy stworzonych. Piękno stworzeń jest niedoskonały obraz piękna Boga i cały cel stworzenia było lustro w coś istoty tego Bożego piękna, bardziej doskonała istota, wtedy większy obraz, Bożego piękna, aniołów, jak najdoskonalszym ze wszystkich istot stworzonych, to najbardziej doskonałym obrazem Boskiego piękna. Ich mnożenia Boski cel we wszechświecie najskuteczniej osiągnięte. Każdy Anioł ukazuje kąt, cień Bożego piękna, każdy bardziej wyraźny niż wonią drzewa świętojańskiego z kwitnieniem wiśniowego drzewa.

Białe światło Boskiego piękna jest tylko częściowo cenione przez nas, gdy przechodzi przez pryzmat stworzeń. Tam to jest podzielone na cienkie promienie koloru, który samodzielnie może przenikać do naszego umysłu i zmysłów. Przerażająca liczba Aniołów dać nam trochę pomysł promieni streaming piękna wlać od świata najbliższego Bożego piękna, światowej Aniołów.

GUARDIAN NAGEL

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!