cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Część 5 Bezcielesny duchów; Konsekwencje z natury anielskiej

2012-10-03 16:30:01, komentarzy: 0

BANNER

Część 5
Bezcielesny duchów; Konsekwencje
z natury anielskiej


Stworzeń MOST jak Bóg, anioły, ukazać najlepiej dobroć, majestat, chwała Bogu, są to Jego najbardziej perfekcyjne obrazy, a więc te, które są mnożone Bożego ekstrawagancji. Niebo i ziemia są rzeczywiście pełne Jego chwały. Bo Anioły są bezcielesne istoty, czystych duchów, to jest zbyt często do wniosku, że są to istoty nadprzyrodzone, nie są, Bóg jest tylko istotą nadprzyrodzoną. Aniołowie są naturalne istoty, należą się, a nawet zdominować nasz świat. Są stworzeniami tak naturalne, jak dęby, lub zachody słońca, lub ptaków, lub ludzi.

Udawać, że nie istnieją, ponieważ nie widzimy ich to jak udawać, że nigdy nie spać, bo nigdy nie złapał się śpi. Nie byłoby znacznie więcej sensu Anioły wygnanie nas od świata natury, na podstawie głosowania większościowego. Nie mamy monopolu na charakter; nawet na wolnej woli i wiedzy intelektualnej w naturze; mamy duże braci daleko wyprzedzając nasze Puny uprawnień, ale mimo to bracia, nieodłączną częścią stworzonego świata, który jest tak naprawdę nasz.

Widzieć siebie samych z poziomu roślinnego lub zwierzęcego, możemy z powodu podziwiać szlachetność ludzi, jeśli zwierzęta były zdolne do takich rzeczy, to oni widzą nas jako boskich stworzeń. Patrząc na aniołów z naszej poziomie, szybko kurczyć do naszych odpowiednich proporcjach: z całego świata stworzonego, mamy najmniej, najbardziej przyziemny, najsłabszy z wszystkich stworzonych inteligencji i miłości. Lest to być zbyt upokarzające, możemy odzwierciedlać nieco samo jest z aniołów: widać z naszego poziomu, są stworzeniami tak cudowne jak by ludzie wątpienia ich istnieniu, ale widać z wyżyny Boga są tak niewystarczające obraz Jego wspaniałości, jak się nieistotne w porównaniu z Infinite.

To nie był TRICK wypełnić nieba z niebieskich na pierwszą noc Bożego Narodzenia. Gwiazdy, które efektownie na ciele nocy są zaledwie kilka klejnotów w porównaniu do ilości aniołów.

Prorok Daniel daje tylko odrobinę siebie, kiedy mówi: "Tysiące służył Mu, a czas tenthousand sto tysięcy stało przed Nim." Dionizy pokornie wyznaje: "Istnieje wiele błogosławione zastępy Niebieskiego inteligencji, przekraczając słaby i ograniczony obrachunek z naszych numerów materialnych." Wszyscy mężczyźni na świecie w każdej chwili jest garstka, rozrzucone gromadzenie łatwo stracił wzrok w miriady czystych duchów, które najdoskonalej obraz Stwórcy zarówno mężczyzn, jak i aniołów.

Różnorodność jest drogie USA, jak powinno być bo to jest droga do Boga. Doceniamy pór, różnice drzew, kwiatów, zwierząt, i jesteśmy szczególnie wdzięczni, że wszyscy mężczyźni i kobiety nie wyglądają dokładnie tak samo. Chcemy zmian i różnic, nie dlatego, że są niestałe, lub po prostu ze względu na zmiany, ale ponieważ nikt nie moment, nikt nie klimat, nikt wyrazem piękna i dobroci wyczerpuje możliwości refleksji Boskiej doskonałości. Istnieje tak wiele kombinacji miłe ludzkich istot, tak wiele przyjemnych wzorów ludzkiej mocy, tak wiele przyjemnych kolorach, widoków, dźwięków; takich niewyczerpanych aspektów prawdy, tyle intrygujący wgląd dobroci. Różnorodność świata jest w jednym i tym samym czasie deklarację niedoskonałości stworzone rzeczy, z których każdy daje nam tylko tyle, i ekstrawaganckiego hojności Boga.

AS w liczbach, więc w różnych, Angelic świat jest splendor, który przyciemnia różnorodność świata fizycznego do prostoty zbliżającego domową monotonii. Brak Angelic rodziny czy rasy, każdy Anioł wyróżnia się od wszystkich innych bardziej wyraźnie różnym niż słoń od muchy. Przyjemne indywidualne różnice zauważymy od człowieka do człowieka i kobiety do kobiety są tak daleko od różnic pomiędzy Aniołami jak tętnienia na stawie jest z gigantycznej mocy i rozbijając przemoc wzburzonym morzu. Na każdym spotkaniu w niebiańskiej sądy, Anioły zobacz różnice większe niż te, które wyróżniają różę od kobiety. Pomnóż to przez niezliczone rzesze Aniołów; Niebiańskie Zespoły są świetlisty obraz Divinity doskonałości, zdumiewający w swojej piękności, zataczając w jej szerokim. Jednak wszystko to jest nie więcej niż mglisty zarys pięknem Boga.

Po utworzeniu Anioły żyć wiecznie, w zależności, jak my, na stałym wsparciu ręką Boga, ale na nic innego. Wszystkie rzeczy, które odnoszą się do nas, ponieważ mamy organy nie mają miejsca w Angelic świecie: wzrost, odżywianie, choroba, ból, spadek ze starości, a ostatecznie śmierć. Są one o wiele bardziej podobni do Boga niż my, że ich cała istota odzwierciedla coś z Boskiej wieczności, nieśmiertelności, niezależności. Anioły są ani stary, ani młody, chory lub zdrowy, mężczyźni i kobiety, dzieci i starsi, wysoki lub niski, gruby czy chudy, są jasne płomienie życia, unflickering, niewiędnącego, niezniszczalne, płomienie, które są zasilane przez nic, ale Bóg.

Książęcej godności Gabriel stoi przed Matki Bożej, łatwy kompetencji Rafała ochrony młodego Tobiasza, majestat Michała z mieczem ognistym strzegącego bramy utraconego raju daje nam trochę wizję szlachty Anielskiej. Jesteśmy w niebezpieczeństwie oślepia nas do tej wizji, jeśli zapominamy, że to były anioły pochylony do naszych ograniczeń, kłaniając się do naszej skłonności do myślenia, na zdjęciach, które myślący Anioły zachwyci nas jak matka zachwyca swym niemowlęciu, naśladując jego burczenie i chichocząc. To nie jest normalne matki mowy, ani też nie jest to anioł w normalny wygląd.

Aniołowie nie zostały wykonane, aby dać życie jednostek, jak były nasze dusze. Jednostki, w których pojawiły się od czasu do czasu wśród nas były występy organów wykonane na dla naszej wygody, a nie prawdziwe, ale widać, że możemy łatwiej zaakceptować Anioła, jego przesłanie, jego towarzystwo. Żadna z tych rzeczy, które są właściwe organy żyjących mogłyby być realizowane przez tych widocznych ciał aniołów: nie mogli strawić posiłek, dzieci płodzić, stają się zmęczone, lub obudzić ze snu odświeżane. Dla nas stracić nasze ciało jest tragiczna rzecz zwana śmierć, ciało należy do naszej uczciwości, bez niego nie są mężczyźni i kobiety, ale bezcielesne dusze jesteśmy tylko pół sami. Trudno nie nam czuć się trochę przykro brak aniołów organów, zapominając, że jeśli da się rzecz i Anioł miał prawdziwe ciało, nie będzie korzystał, ale być upodlony tym faktem. Jego całkowicie duchowa natura w jego niezależności i mocy nie potrzebuje ciała. Można uzyskać znacznie więcej zrobić niż silnego człowieka, rzeczywiście niż życie materialne. To jest wolny od barier fizycznych nieuchronnie nakłada na naszej wiedzy i naszej miłości: wolnych od ospałość, zmęczenie i rozproszenie sprawia, że ​​nasze zbiory wieczystej prawdy tak skąpy, wolny od frustracji występującego w naszych gestach miłości zjednoczenia, z wszystkie słabe wiara, która wspiera naszą miłość wszystkim bezradności, że to miłość jest gorzkie owoce.

Nawet dziecko jest zdziwiony, jak anioł dostaje swoje ubrania nad takimi ogromnymi skrzydłami, bo jest jasne dla wszystkich, że skrzydła dajemy Anioły są symbolem i nic więcej. Swift lotu ptaka kontrastowała z etapu trudging człowieka jest odpowiednim symbolem gładkiej, nieokiełznanej, ruch szybki, i tak od wieków wyrazem celerity anielskich przejścia. W naszych czasach, możemy odwołać się do bezgłośnym zamachem z nurkowania odrzutowca, aby pomóc naszym potykając umysły śledzić lot anioła, by zbliżyć się do rzeczywistości, wykonując z ruchem oka niemal natychmiastowy sens błyskawica . Mamy najbardziej dokładny pomiar tego Anielskiego postępu w czasie potrzebnym nasze własne umysły, aby przejść z miasta do miasta, po drugiej stronie oceanu, na pięć, dziesięć czy pięćdziesiąt lat, bo jest tym samym, że an ruchy anioła.

W naszym myśleniu na temat Aniołów, musimy wyciągnąć znacznie więcej na naszej wiedzy o Bogu niż na naszej wiedzy ludzi, dla aniołów są skończonymi czystych duchów na wzór Ducha nieskończonego Czystej. Nie znaleźć Boga, otaczając go, nie jest zawarty w łatwo dostrzec zarysy ciała, miasta, kraju, On jest, gdzie pracuje, i tak jest wszędzie, nic nie może w dalszym ciągu, chyba że jest obsługiwany przez Jego wszechmoc. Nie możemy zlokalizować Anioła przez otaczające go, to też jest czystym duchem. Zapytać, gdzie Angel to znaczy zapytać, gdzie to działa, tylko dlatego jest Anioł w miejscu. Oczywiście nie miejsce może być zbyt mały dla Anioła, nie ma miejsca zbyt duże, nie ma miejsca zbyt odległe, bo z aniołami, to nie kwestia ściskając ciało w niewygodnej kwartałach jest rozprzestrzeniać swoje ramiona szerokie pokrycie więcej terytorium, lub złagodzenia go z miasta cicho. No Angel jest wszędzie, bez Angel jest Bóg, nie Anioł jest wszechmocny, ale nie jest ludzki anioł, jest ograniczona przez długość jego ramion lub horyzonty oczy. To jest czysty duch, aby być ograniczone w miejscu tylko od stopnia mocy i doskonałości odpowiedniej do charakteru danej zapalona przez Boga.

ISTNIEJE FASCINATION dla nas myśląc o Angels, fascynacji, która rodzi się z faktu, że zdrowy umysł wita odżywczy prawdę tak entuzjastycznie jak zdrowy żołądek przyjmuje obfity posiłek, z tą różnicą, że nie ma czegoś takiego jak umysł nadziewane . Więcej prawdy uczymy się hungrier dostajemy jednak szczęśliwsi i bardziej zadowoleni jesteśmy. Te Anielskie duże bracia nasze mają dużo dla naszej nauki: wiele z Bogiem, którego najbliższy obraz, że są, i wiele z siebie, aby opróżnić naszą dumę i stymulują naszą pokorę, jak dowiadujemy się z nich, jak dim a znaki świetlne z naszej drogi i jak chwiejny serca popiera naszą miłość. Ale nauczyć się każdy z lekcji tam się uczyć, musimy pamiętać, że aniołowie nie są Bogiem, nie są też mężczyźni.

Bóg zna siebie doskonale, a znając siebie wie wszystko. Nigdy nie wiem, się bezpośrednio, uczymy się od siebie, jak każdy z zewnątrz, od tego, co robimy, a nasze wnioski zawierają zazwyczaj odpowiedni margines pochlebne błędu. . Anioły, jak Bóg, wiem się bezpośrednio; jak my, nie wiedzą nic innego z siebie za wiedząc, jak my, nie są one źródłem stworzeń, ale część rodziny stworzenia. Boskość jest wierzycielem aniołów, jak z nami, z nieskończonej intelekt jest Bóg, oni też pożyczyć ograniczoną inteligencję i przytrzymać go na zasadach Bożych. Jeśli kwota kredytu jest ich tak bardzo dużo większa, to jest tak samo prawdziwe, jak Aniołów z nas, że mają ograniczone umysły, nie są inteligencja sama. Idziemy przez naszych dni z wpływem bicia światowego na nasze zmysły jak deszcz obrzucanie. Od tej ulewie, właściwie sączy się ugasić pragnienie nasz umysł choć to niebezpieczna sprawa, bo sama powódź dostarcza nam wszystkich zagrożeń oszustwa od fantazmatów wędrujących, które przejmą więc całkowicie w marzycieli lub szaleństwo. Bóg i Aniołowie żyć ich wieczne życie w wiecznie słonecznej pogody, z nigdy kropla tego deszczu spada do ich świata. Jako Gregory ma to: "zmysły człowieka z brutali, i rozumie z aniołami".

JESTEŚMY Vagrant poszukiwacze szukają świat bez wysiłku strajków, które dadzą bryłki prawdy, ale w rzeczywistości żywiąc się płatków i pyłu, które tworzą naszą zwykle znaleźć. Spędzamy nasze życie w żmudnych próbach chaotyczny montaż wzorca prawdy od rozbitych fragmentów, które wypełniają świat o nas. Mężczyźni przeszukać ziemię dla ich wiedzy, bo jesteśmy blisko ziemi, na źródła wiedzy aniołów "nie wolno nam patrzeć na ziemię, ale do Boga, anioły są blisko Boga. Jako istoty mniej niż Aniołów zerwał z umysłu Boga do świata fizycznego, z tego samego źródła Bożego, ale skoczył do wiedzy Aniołów.

WIEDZA aniołów ", a następnie, jest wszystkim, że nasz nie jest: dokładne, kompletne, absolutnie z pierwszej ręki, przyjdzie do nich bezpośrednio z Pierwszej samej prawdy. Wszystko to, a nie skrót specjalnego daru, lecz naturalne prawo, przez sam fakt ich natury czysto duchowej, ich właściwa droga poznania jest przez idee wlanych do ich umysłów przez Boga. Jak lata mijały, możemy się nauczyć, a nawet mądry, ale nasza wiedza i mądrość są produktami lat i naszej pracy z wieloma chwast zebranej wraz z dobrego ziarna prawdy. Anioł ma całą swoją wiedzę w pierwszej chwili swego życia, zawsze, przez całą swoją karierę ponadczasowej, anioł używa ktoś tych wlanych idei nie istnieje pracochłonne zaangażowany myślenie. Myśl aniołem, szybszej niż światło, głębszej niż miecz wzdłużne do serca, intuicyjny tłoczenie do głębi prawdy, nie pozostawia miejsca na wątpliwości, na błąd, na niezdecydowanie.

MY, którzy osiągają nasz mały MĄDROŚĆ tak boleśnie, są zdecydowanie zainteresowane strony w każdej dyskusji umysłu Anielskiej. Są tylko nasze intelektualne krewnych w całym stworzeniu, krewnych, którzy mają miliony pasujące do naszych intelektualnych grosze, i nie ma możliwości zagrożenia dla ich wielkie bogactwo. Ponadto, nie stój z daleka w ubóstwie frustracji pod murami snobizmu lub wielkich odległościach warstw społecznych, te intelektualne braci naszych poślizg i z naszych dni z łatwością i intymności nieznanym najbardziej bliskich członków naszej natychmiastowa rodzina. Powinniśmy wiedzieć więcej o nich i, niemal instynktownie, chcemy wiedzieć więcej o nich nie tylko, ponieważ mogą zrobić tak wiele dla albo przeciwko nam, ale także dlatego, że są tak bardzo blisko nas i do naszego życia.

Niektóre z nich są przyjazne z tym zagorzały przyjaźni, która trwa, nawet zwiększa, przez naszych słabości, naszych niepowodzeń, naszej małostkowość, złośliwość naszej pozytywnej, tak przyjazny, jak się na baczności na nas dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dobrze jest wiedzieć, uprawnień takich przyjaciół, dobre dla naszej odwagi, do naszych nadziei, na naszej samotności, dla naszego szacunku dla samego siebie. Inne Anioły są nieubłaganie wrogi, zwolniony z nienawiści zrobiliśmy nic, by tworzyć i których nie możemy rozproszyć przeprosin lub ustępstw. Przestaną na nie mniej niż naszego całkowitego zniszczenia, a nawet, że nie zadowoli ale zacieśnienie nienawiść. W sheer samoobrony, nie możemy pominąć informację posiadanej przez takiego wroga.

Możemy być tylko lekko zainteresowani w tym, że zna się Anioł natychmiast doskonale, że widząc się jako obraz Boży, to zna Boga, i że ma pełną i intymną znajomość innych Aniołów, choć przez to tracimy wszystko Implikacje dla naszej pokory, uzasadnienia naszych marzeń i przyrodzonej frustracji naszej miłości pragnienie poznania wszystkich. Ale musimy wymyślić ostro alert na wiedzy aniołów tego fizycznego świata naszego. W tej kwestii podchodzą najbliżej całego stworzenia do błyskawicznych, wszechwiedzącego pojmowania Boga. Znają go świata fizycznego, a nie przez często mrocznej filtr rozsądku i wyobraźni, ale bezpośrednio, bez możliwości niekompletności lub zniekształcenia. Oni wiedzą, świat, wszystko to, nie w niewyraźne mody dyletantem w fachowość powierzchni, ani w niejasny sposób ogólny z umysłu, który jest po prostu zbyt zmęczeni, aby utrzymać swoją pozycję na szczegóły, ale ostro, konkretnie, z mistrzostwem firmy. Oni wiedzą, innymi słowy, więcej o wszystkich rzeczach, my tak pracowicie badanych przez wieki, i poznać ich lepiej, niż kiedykolwiek będzie jednak więcej wieków są na służbie trudu umysłach ludzi.

O sobie, ANGELS wiedzieć wszystko tam ma być znane ze stanowiska obserwatora, który nie potrzebuje ulgi, strzela nic, zapomina niczego. Poza tym, Anioły, wszystkie z nich, łatwo wnikają w regionach naszej wyobraźni i pamięci, obszary, o których człowiek obserwator może się tylko domyślać, co oznacza, że ​​nasze marzenia nie są czysto prywatne sprawy, są one wspólne dla całej anielski świat, nasze sentymentalne podróże do drogich dni dawno temu nigdy nie są samotne wyprawy. Nie jesteśmy już tak dużo, jak tylko możemy sobie wyobrazić,. Cokolwiek godzina lub miejsce. W stosunku do przyjaznych Aniołów, to do naszego nieskończonego komfortu, a często wystarczy do naszego ostrego wstydu, natomiast przynosi do domu wyraźnie nasze słabe obrony przed wrogim hordy demonów, pomaga nam nieświadomie i ciągle daje do naszych gorzkich wrogów, nasza rozpaczliwa potrzeba pomocy od władzy na równi z tych wrogów, którzy tak zupełnie prześcigać nas.

ANGELS mogą wprowadzać zdjęcia do naszej wyobraźni, nie może dotrzeć do magazynu pamięci i parada przeszłości przed naszymi oczami, ale istnieje wielkie naturalne moce świata anielskiego sparaliżowany przed zdobycia suwerenności naszego rozumu i naszej woli . Nawet najlżejszy Aniołów wie co człowiek ma zamiar dalej robić; najzdolniejszych Aniołów nie może wiedzieć, co ja myślę w tej chwili. W tym zaciszu duszy, jesteśmy na równi z aniołów, to terytorium jest nietykalne dla wszystkich, ale wszechmocnego Boga. Taka jest postawa człowieka godności. Jesteśmy duchowe, jak i fizyczne, jesteśmy wolni, nasz intelekt, a nie mogą być naruszone przez każdego utworzonego życie. Tak więc nasze myśli, nasze świadome pragnienia, nasze loves są naszą własną dla nich sami muszą wziąć pełną kredytu lub pełne winy. Aniołowie mogą sugerować poprzez wyobraźni i pamięci, można je namówić, zachęcić, grozić, straszyć lub za pośrednictwem tych kierunków naszej natury zmysłowej, ale jesteśmy ostatecznymi mistrzami w wierszu naszego życia.

OBIE aniołów i ludzi pokłon w pokornej unii w sprawach wiary. Tutaj każda prawda jest tajemnicą Boga, aby nie zostać odkryte przez każdego mniejszym od Boga, nie może być znane, chyba że sam Bóg, aby prawda znana. To Boskie życie może być i jest wspólne, że niebo na powitanie czeka na tych, którzy witali Bogu, że piekło jest nędza potwierdza grzesznika wyboru, że Syn Maryi jest Synem Bożym, to żywy Chrystus jest obecny w Eucharystii, Kalwaria odnowiona w Mszy, że łaska rozlewa w duszy przez sakramenty ----- wszystkie te Anioły wiem tylko jak to zrobić: by im wierzyć na słowo Boże. Aniołowie są częścią natury, jak my, a ich moce są naturalne moce. Co mają z nadprzyrodzonym, czy to życia, prawdy, działania, lub cel, jest ich tylko dzięki bezgranicznej ofiarności jedyną istotą nadprzyrodzoną, sam Bóg.

Podobnie jak w USA, sweep znaków wiedzy z horyzonty miłości, więc w Aniołów, pasujące do tego doskonałą wiedzę, drugi tylko do Boga, nie ma jazdy moc apetytu, że zbliża się niż cokolwiek innego stworzenia do obrazowania moc, natężenie, stałość i ostateczność Boskiej woli. Znając trochę możemy kochać mało, kochać mało, nalegać na więcej wiedząc tego lovableness, wiedząc więcej, bardziej kochać i nalegać ponownie na więcej wiedzy, że może być więcej miłości. Serce nigdy nie przewyższa głowę, bo trzeba zobaczyć, aby kochać i serce nie ma oczu. Wiedzieć coś o wspaniałej doskonałości anielskiej wiedzy jest przygotować się do zdyszanym pośpiechu Angelic miłości.

Aniołowie nie są prowadzone do ich działalności, poprzez wiedzę poza sobą, w reżyserii innego wywiadu, podobnie jak rośliny, nie są one wciągnąć niekoniecznie w bezpośrednim odwołaniu tego czy innego szczególnie dobre, jak są zwierzęta. Raczej, tak jak my, są wolne środki, a ich miłość jest ich własne. Mogą wziąć lub zostawić jakieś dobre, że stworzenie ma do zaoferowania. Wyjaśnienie to jest mniej więcej równolegle do naszej zdolności do widzenia. Nasze oczy widzą brązowy, czarny, fioletowy, niebieski, fioletowy i reszta właśnie dlatego, że nie są określone dla każdego z tych rzeczy, ale do koloru w ogóle, każdy kolor, wszystkie kolory, jakby były tylko brązowe, że byłoby nie widzą nic innego. Nasza wola, i tych aniołów, nie są ustalone dla wszystkich dobry, ale dobry, wszelkie dobre, wszystkie towary, nawet nieskończenie dobry, i tak nasza wola i mogą oni dotrzeć do dobrego lub mogą odrzucić każdy dobry zapisać dobroci sam widziałem nago w wizji Boga.

Ale aniołowie to istoty, nie są Bogiem. Jak my, nie mogą spocząć w sobie bez treści bez szczęścia i podejmowania domu dla nędzy. Jak my, muszą osiągnąć poza sobą na lovableness które nadal natarczywe żądania woli. Tylko Bóg jest całkowicie wystarczająca do Siebie, bo tylko Bóg jest nieskończony dobroć, tylko Bóg nie ma końca do osiągnięcia, ale tylko dobroć do akcji. Tylko Bóg jest w domu z miłości do aniołów, tak jak On jest dla naszej miłości, oni też muszą drogę do domu lub pozostanie na zawsze wygnańcy, tułacze w świecie, jak puste i zimne jak celi więziennej, na ogień miłości jest Boski płomień albo nie daje ciepło.

Do aprecjacji NASZEJ SZLACHECKI jest to powiedział, że aniołowie nie są bardziej wolne niż najmniej ludzi. Liberty nie wchodzi w łyżkach, nie wydali w różnym stopniu, to jest wspaniale pełna lub nie istnieje. Jesteśmy więc, nie mniej odpowiedzialna od najwyższych aniołów którego wykorzystywanie tej wolności, a to jest okropne splendor odpowiedzialność, że przeraża ludzi w próbie zaprzeczyć ich człowieczeństwo. Zapis naszej korzystanie z niej daje nam podstawy, przede wszystkim pokory, ponieważ jesteśmy tak często chwiejny, słaby, bojaźliwy, zarówno w naszych cnót i grzechów. Anioły cierpią żadnych takich niedoskonałości: ich cnoty są gesty zamiatanie wielkości, ich grzechy badać głębiny złośliwość piekła. Ruch ich woli, innymi słowy, jest godne uzupełnienie chwilowego doskonałości wiedzy.

IT IS AWESOME THING być kochany lub znienawidzony przez Anioła; trudno mniej przytłaczający niż inne. Nic nie będzie wynikać, że miłość, aby zmienić lub nienawidzić, nie będzie spóźnione odkrycie dobra czy zła, nie ma błędu w wyroku, które należy poprawić, nie rywalem umniejsza całości uścisku miłości i nienawiści w śledzionie. Anioł kocha albo nienawidzi natychmiast z całą intensywnością jego swobodny charakter, nieodwołalnie, z całą hojnością lub złośliwości, w trzaskającym ogniem skończenia jej pragnienia. To jest nasz sposób myślenia o naszej miłości w jej wigoru wiosna, sposób marzenie o miłości w jej doskonałości, ale wiemy, że w głębi naszych serc ö, że tylko Bóg może uczynić go marzeń w nas i jesteśmy zaskoczeni, że nawet Bóg może pracować taki cud w nas. Jesteśmy tak łatwo boi kapitulacji zupełnie końcowego, więc przerażeni lekkomyślnej galanterii, więc ostrożność w podawaniu, więc wymagający prezentów.

MIŁOŚĆ aniołów "i NIENAWIDZĘ cierpieć bez ograniczeń z przyczyn fizycznych, limity, które są wiecznie Podkreślili w nas przez nasze ciała. Możemy być strasznie zły, ale tylko tak długo: nowe radości może dim smutek że prowokowane gniew, nowe smutki bagno stary na ich wielkość, stare radości wrócić do nikłej pamięci urazu, lub po prostu się zbyt zmęczony przemoc gniewu do poszukiwania zemsty to wymaga. Nasza miłość cierpi te same rozrywki, te same rywali same przeciwieństwa, a nawet samo zmęczenie. Nie ma takich namiętności w aniołów, bo są czyste duchy, nie skrępowani przez niczego fizycznego, w nich są tylko te odpowiednie ruchy woli, dla których nie mamy inne nazwy niż tagów Włożyliśmy w przepływie pasja: miłość, nienawiść, pożądanie, niechęć, radość, smutek i cała reszta. Oczywiście, wściekłość diabła znacznie przewyższa gniew najgłośniejszy, najbardziej brutalne, najbardziej złośliwy mężczyzn; zupełnie niezależnie od jej najwyższej intensywności i wholeheartedness, nie ma konieczności z oczu to, ma końca, a nawet pewne jest, że to nigdy nie będzie mniej konsekrowanych do zniszczenia niż w pierwszej chwili. Tak też miłość Anioła zmniejsza tchu cuda naszej miłości pierwszych chwil echo szeptu, na lekki ściemniacz niż światło świecy w sercu Słońca.

Jest miłość i nienawiść w świecie aniołów, miłości i nienawiści, która oddziela Anioły w świat nieba i świat piekła, przynosząc do domu do nas upokarzające lekcję, że nawet największy z Bożych stworzeń może zawieść, to tylko Bóg którzy nie mogą. Jest wśród aniołów zła miłość, która była zgubą najlepsze, najdoskonalsze z nich, miłość, nienawiść siebie samej swojej odmowy spojrzeć poza oszałamiającej urody, który był darem Boga dla Aniołów. To nienawiść miłość własną urodziła nieustająca nienawiść Boga, Dawcy darów, które tak zaślepieni wizję tych złych aniołów, a nienawiść do swoich kolegów, którzy widzieli aniołów poza dar blasku Dawcy; i nienawiści ludzi i wszystkich rzeczy, które Bóg stworzył. Nie ma w świecie aniołów chwały miłości, całkowicie bezinteresowna miłość, która zapoczątkowała Anioły do ​​rodziny Bożej i życie Nieba na całą wieczność, miłość, która spełnia nawet Angelic pragnienia i zakończyły obrazowanie wspaniałości Bóstwa .

WORLD aniołów nie zawsze tak było wynająć rozdziela przez przemoc grzechu. Z całą wieczność, a poza wszechczasów, intensywne życie Trójcy wypełniony nieskończoną miarę Boga, zanim w ogóle nie było stworzenie na obraz, że doskonałość bezgraniczna. Kiedy, w hojności Boga, przyszedł czas na akcje, że dobroć, Bóg stworzył świat, to wszystko, nie jest częścią tego miejsca, a część nie, ale wszystkie z nich, aniołowie wraz z resztą stworzeń. Ponieważ pochodzi z ręki Boga w tym jasnym rankiem świecie Anioły były tak czyste jak świt na morzu; grzech był nieznany obcy w świecie, który Bóg spojrzał i zobaczył, że to było dobre. Rzeczywiście to było dobre, a w najlepszym w jego Angelic szczegółów.

Twórcze słowo Boga przyniósł Anioły powstają wolne od zmazy czy skazy, z niewinności jako głęboko w ich charakter, ponieważ jest oczywiste, na twarzy śpiącego dziecka, były doskonałe, bez żadnej wady. Konkretnie oznacza to, że w pierwszej chwili ich życia, umysły aniołów zostały całkowicie opętany z całej swojej wiedzy fizycznej, ich miłość natychmiast wyruszył, by zakończyć się o wszystkim, co było dobre, były, od pierwszej chwili ich życiu, w pełnym posiadaniu naturalnego szczęścia, nic brakuje, nic walczyć, nic do pracy na, żadnych kroków, które należy podjąć. To była wiosna na świecie, i nigdy od tej wiosny dopasowane żywiołowy radość pierwszego rozkwitu.

W granicach NATURY, nie było nic więcej, które mogą być podane do Aniołów w zasoby naturalne został wykorzystany do ich mocy, naturalne zdolności do szczęścia został wyczerpany, naturalna radość nie mogła znieść najmniejszego wzrost. Ale Bóg, który stworzył naturę, nie jest więziony przez Jego stworzenia, On nie jest utrzymywana w naturalnych granicach. Wszystkie, które zostały podane do aniołów nie był jeszcze na tyle hojności Boga. Boska mądrość wymyślił sposób, aby dać nieskończenie więcej, niż w pełnym kubek naturalnego szczęścia, dać udział w życiu, akcja, a celem Boga. Dla aniołów, które same pierwszej chwili największym naturalnym szczęścia był również pierwszym natychmiastowy ich nadprzyrodzonego życia, oni zostali stworzeni w łasce uświęcającej.

Na tym poziomie życia Bożego, było rzeczywiście wiele jeszcze do nie było kroki, które należy podjąć, celem jest wygrana. Przez ten dar wspólnego życia Bożego, Angels wychodził na wspaniałe ryzyko cnoty i występku, zasług i Smiths, nieba i piekła, dla nieba jest naturalne tylko samemu Bogu. Do reszty z nas, Anioły wliczone, chwały nieba jest ostatecznym owocem ziarna łaski, nagrodą było uzasadnione przez naszych własnych działań wynikających z życiodajnej zasadzie łaski. To nie należy do nas, to nie jest nam narzucona, lecz przez dobroć Boga, można było do wzięcia. Anioły miał tę samą przerażającą odpowiedzialność ostatecznego wyboru pomiędzy niebem a piekłem, między Bogiem i stworzeniem, nie wszystkie z nich wybrał dobrze.

NATURAL HAPPINESS wszystkich Aniołów było posiadanie impregnably bezpieczne, jeśli zostały one utworzone w chwale, to byłoby dla nich niemożliwe do stracenia Nieba. Dobroć i piękno Boga, raz widziałem twarzą w twarz, nie doznaje rywala, to nie może zostać odrzucona, i to jest tylko przez istoty świadomego odrzucenia, że ​​Bóg może być stracony. Niektóre z aniołów, co wiemy, nie odrzucają Boga. Podobnie jak my, wszyscy mieli dar łaski i wraz z nim boskie cnoty wiary, nadziei i miłości; były to instrumenty, za pomocą których miały budować swoje wieczne rezydencje w Niebie. Bez nich, byliby zupełnie bezradni na drogę wiodącą do Boga, jak byśmy; z nimi mogli poznać Boga, jak On zna samego siebie, kochać Go jak On kocha samego siebie i iść śmiało do domu w sile Jego mocy. Chodzi o to, że w obliczu moment procesu i przejął pełną odpowiedzialność za wynik tej próby.

Trzeba tylko ZOSTAŁY MOMENT. W przeciwieństwie do nas, nie było koniecznością w Anielskiej na długi okres próby sprawia, że ​​niebo tak niepewną do naszej siły migotania. Upadamy i, dzięki łasce Bożej, zmartwychwstać tylko znaleźć nasze potknięcia serca potknięcia nas ponownie, być może największej świetności naszej długiej walki pochodzi z odwagą nieustępliwy, że jest gotów, aby spróbować jeszcze raz i jeszcze raz, mimo zeznań roku do słabości naszej obrony. Anioły cierpią nic z ciemności niewiedzy, żaden z pastwę namiętności, żaden z niestałość woli,

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!