cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Część 3: Sekcja 3 ANGELS: PRZEGLĄD

2012-10-03 16:16:52, komentarzy: 0

 

Część 3: Sekcja 3
ANGELS: PRZEGLĄD

3. Złe Anioły są nasi wrogowie, zazdroszczą nam szukać doprowadzić nas do grzechu, i może, za zgodą Boga, ranią nas w naszych ciałach, lub w naszych dóbr ziemskich.

Złe duchy są naszymi wrogami. Ze wszystkimi ich pomimo mogą zrobić nic przeciwko Bogu więc wyładować swoją furię przeciwko ludziom, którzy noszą w sobie obraz Boga. Wielu teologów twierdzili, że miejsca z aniołów, którzy polegli zostaną wypełnione w Niebie przez mężczyzn. "Wiadomo, że stworzenie ziemi zajmie jego miejsce w niebie." mówi Thomas, "diabeł powoduje więcej bólu niż płomienie piekła." To był diabeł, który doprowadził naszych pierwszych rodziców do grzechu, a także Judasz [Jan 13:27]. Diabeł może również, na ile pozwala na to Bóg, obrażenia ciała i dóbr mężczyzn, jak w przypadku Hioba i posiadał w naszym czasie Pańskiej. Diabelska wielki obiekt jest dokonanie ruiny Kościoła, który wie, ma być środkiem niszcząc jego władzę na Ziemi [Matt. 16:18, Łk 22:31]. Wie również, że on i jego aniołowie jeden dzień będzie osądzony przez Świętych [1 Kor. 06:03]. Wielu wierzy, że jako Bóg przypisuje każdemu dziecku w jego urodzenia anioł stróż. więc diabeł przypisuje każdemu specjalnego diabła skusić go. Dlatego musimy pracować z jednej strony, a z drugiej strony bronić się przed wrogiem.

Jednak diabeł nie może zrobić krzywdy każdemu, kto zachowuje przykazania Boże i unika wszelkiego grzechu.

Pies, który jest związany nie może wyrządzić żadnej szkody dla tych, którzy trzymają się poza zasięgiem swojej sieci. Diabeł jest jak ten pies. Może on pracować na naszej pamięci i naszej wyobraźni, ale nie ma władzy nad naszą wolą lub naszego zrozumienia. On może nas przekonać, ale nie może zmusić nas do zła. Musimy zatem energicznie i szybko odeprzeć wszystkie złe myśli, że diabeł wkłada w naszych głowach. "Odpór diabłu". mówi James [04:07], "i będzie latać z tobą." Nasz Pan wysyłane diabła bardzo szybko, gdy powiedział: "Precz szatanie!" To jest wielka rzecz, aby leczyć się diabłu i jego pokusom z wielką pogardą, a także zwrócić nasze myśli na inne rzeczy, a nie dać się zakłócony lub niepokoi jego sugestii. On, który pozwala się mieszkać na złych myśli zbliża się do psa, który jest przykuty, i jest prawie na pewno się ugryziony przez niego. Jeśli diabeł wolno było korzystać z jego pełnej mocy przeciw nam, że nie mógł się oprzeć go, kiedy spadł on nie traci nic ze swoich naturalnych uprawnień, choć stracił szczęście wieczne.

Bóg daje diabeł szczególną władzę nad niektórych mężczyzn:

1. Często Bóg pozwala ludziom, którzy dążą po wysokiej doskonałości, któremu szczególnie sprzyja, aby być sądzony przez diabła na długie lata w jakiś niezwykły sposób, aby oczyścić je z ich niedoskonałości, i całkowicie pokorny im.

Bóg dopuszcza Jego wybrańcy być stale oblegany przez diabła lat i znosić pokusy nadzwyczajnej przemocy. Czasami diabeł objawia się im w widzialnej postaci, czasami zalewa ich uszy ohydne dźwięki, czasem, ma zezwolenie na ich uderzyć i rzucać je na ziemię. Bóg chroni ich życie, ale pozwala je dręczyć diabeł z bólu ciała i choroby. Cierpią najstraszniejsze pokusy przeciwko wierze i przeciwko czystości. Złego nie ma władzy nad ich dusz, ale czasami Bóg pozwala mu władzę nad własnym ciałem, tak że robią i mówią najbardziej niezwykłych rzeczy wbrew sobie, aby oni się poniżony w oczach mężczyzn. Czasem nawet wylej bluźniercze słowa, i nie mają prawo sprzeciwić się od tego. Te napaści diabła nazywa obsesją. Święty Job był atakowany przez diabła, i tak był Pan na pustyni, tak były St Anthony, Teresa, św Marii Magdaleny z Pazzi, Proboszcz z Ars, i wielu innych świętych. Te święte osoby wiedział, że Bóg nigdy nie pozwoli im się skusić poza ich kompetencje oporu, i że Bóg dopuszcza te pokusy dla ich większego uświęcenia. Były doskonale pogodził się z wolą Boga, a wreszcie odjechał diabła ich nieustraszonego odporności na jego ataki. Tak więc, gdy diabeł zagrożone życie św Katarzyny ze Sieny, odpowiedziała: "Czy to, co możesz, co jest miłe Bogu jest miłe dla mnie." St Mary Magdalen z Pazzi powiedział do niego: "Nie wydaje się, aby wiedzieć, że przygotowują dla mnie wspaniałe zwycięstwo." Antoniego na pustyni przeciwstawił go, mówiąc: "Jak słaby jesteś! Przypuszczam, że to dlatego przynoszą taki tłum diabłów kusić mnie." Kiedy ci, którzy są kuszeni spotkać diabła z odwagą lwa, nie ma on więcej energii niż przed spłoszony zając, ale gdy się go boją, a potem przychodzi na wszelkie siły i odwagę lwa. Zawsze może być prowadzony z dala od środków łaski przewidzianego przez Kościół znakiem krzyża, powołując się na imię Jezusa i Maryi, w wodzie święconej, przez szczerą modlitwę, przez użycie relikwii itp. więcej brutalne napaści diabła, tym większa będzie ochrona przyznana przez Boga Wszechmogącego do swoich sług, często w czasach próby mają one znaki od Boga, lub świętych i aniołów wydają się pocieszyć i wzmocnić je. Ci, którzy zaprzeczają realności tych zdarzeń, których tak często przeczytanych w życiu świętych, wykazują bardzo małą znajomość z życia duchowego. Ale to jest duch Kościoła, aby otrzymywać wszystkie konta tych paranormalnych i nadprzyrodzonych wydarzeń z dużą ostrożnością, ponieważ jest zawsze niebezpieczeństwo iluzji lub podstępu. Nie potrzebują zwykli śmiertelnicy boją takie specjalne ataki złego, są zarezerwowane dla specjalnych przyjaciół i ulubionych Boga.

2. Czasami również zdarza się, że Bóg pozwala ludziom błędnego życia, lub tych, którzy grzeszą przeciw wierze, powinien być ukarany lub uwiedziony przez złe duchy.

Bóg czasami dopuszcza, że ​​ciała ludzi, którzy oddali się w ręce odpustów ich namiętności być opętany przez złe duchy, jak miasto jest zajęte przez generała, który przejął go. Stan ten nazywany jest posiadanie. W czasach Pana Jezusa było wielu co posiadał, i którzy w konsekwencji oniemieli [Matt. 9:32], ślepy [Matt. 12:22] i przekraczające zacięta [Matt. 8:28]. Bóg pozwolił, że to nie powinno być wielu takich, aby mógł pokazać moc Syna Boga i słabość tych diabłów w Jego obecności, i że może on prowadzić je dalej od tych, których dręczą. Jednak nie oznacza to, że wszyscy, którzy posiadali zawsze były tak z własnej winy. Niektóre dzieci były posiadane od urodzenia [Mark 9: 20]. Czasami Bóg dopuszcza nawet święci być opętany przez jakiś czas, ale częściej to kara za grzechy ciężkie, a szczególnie za umyślne przyjaźni z diabłem, jak to było w przypadku czarownica z Endor [1 Królów nast 28:7. ; Cf. Dz 16:16]. Takie przypadki nie są rzadkie teraz w pogańskich krajach. Bóg dopuszcza również złe duchy w błąd tych, którzy spirytualizm praktyka, która polega na wywoływanie duchów zmarłych, aby odkryć tajemnicę rzeczy lub, że odbywają się na odległość. Diabły odegrać rolę duchy przywołane i ich wyższej wiedzy są w stanie ujawnić wiele rzeczy, przez które oszukują tych, którzy sobie z nimi do myślenia, że ​​są one naprawdę rozmawiał z jakimś zmarłego krewnego lub przyjaciela. Przy tych okazjach duchy czasami przyjąć formę materialną. Spirytyzm prowadzi do utraty wiary i moralności, a przynajmniej do ruiny spokoju umysłu ćwiczącego go. Bardzo często jest mieszane z dużym oszustwa.

SATAN

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!