cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Część 3: Część 2 ANGELS: PRZEGLĄD

2012-10-03 16:20:56, komentarzy: 0

  BANNER

Część 3: Część 2
ANGELS: PRZEGLĄD

5. Aniołowie są również nazywane Guardian Angels, ponieważ oni czuwają nad nami [Żyd. 1:14].

Jakub ujrzał drabinę sięgającą nieba, a aniołowie wstępujących i zstępujących [Rdz 28:12]. Miało to oznaczać, że zstąpił na ziemię, aby nas chronić, i wznieść się z powrotem do Nieba śpiewać chwałę Bogu. Guardian Angels czuwaj nad nami, jak pasterz nad swym stadem. Liczą ut ich szczęścia, że ​​są powołania pilnować sługi Bożego, i promować dobro dusz, co nie dziwi, gdy przypomnimy sobie, że Król i Pan wszystkich rzeczy przyszedł "nie do ministra, ale być służbę ku ". [Matt. 20:28] Usługa świadczą one nam sprawia im kłopotu i niepokoju, ale radość i szczęście, dla ich jedno pragnienie jest, że wola Boga należy zrobić, i radujcie w przyczynianiu się do tego. Ogólna opinia teologów jest, że każdy z nich ma specjalny Anioła Stróża, który czuwa nad nim przez całe jego życie. Godność aniołów podanych nam zależy na godności osób, do których są one przypisane. Zwyczajni chrześcijanie mają jedną z niższych klas aniołów, księża, biskupi, królowie, itp., mają dusze szlachetniejsze, aby poprowadzić ich. Miasta, kraje, parafie, domy zakonne, mają każdy ich Anioła Stróża.

Nasze Aniołów Stróżów nam pomóc w następujący sposób:

1. Wsadzili dobre myśli w naszych umysłach i przenieść naszą wolę to, co jest dobre.

Anioły, który ukazał się pasterzom w Betlejem, a kto obserwowano u grobu Chrystusa, a po Jego Wniebowstąpieniu, zgłosili się widoczne i mówił do ludzi, ale generalnie wpływają na nas nie zauważony lub słyszał przez nas. Przenoszą nas do jakiegoś kroku, który sprzyja dobra naszych dusz i ciał, a często zachowaj nas od jakiegoś zbliżającym się niebezpieczeństwie tajnym impulsu. bez których powinniśmy ponieść śmierć lub nieszczęście.

2. Oferują one nasze modlitwy i dobre uczynki Bogu.

Zatem, Raphael oferowane modlitwy Tobias [Tob. 12:12]. Anioł w Apokalipsie oferuje modlitwy świętych w golden cenzor [Ap. 08:03]. Nie dlatego, że sam Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw, ale Anioły mieszają swoje modlitwy nasze, i tak były bardziej Bogu. "We wszystkich korzyści, jakie otrzymujemy od Boga", mówi Thomas, "nasz Anioł Stróż bierze udział, bo pomaga w ich uzyskaniu dla nas."

3. Chronią nas na niebezpieczeństwo.

Tak więc Piotr został dostarczony z więzienia przez anioła [Dzieje 12:07 nast.], Daniel były bezpieczne w jaskini lwów, a trzech młodych mężczyzn w piecu ognistym [Dan. 6:29, 3:49]. Czytamy historie czasami dzieci uruchamianych nad, lub upadku z wysokości, i ucieczki bez obrażeń. Możemy praktycznie wątpliwości, że był to skutek interwencji swoich Aniołów Stróżów. Bóg zlecił Aniołów sposób nam pomóc. "On dał jego aniołowie opłata nad tobą, aby cię strzegł w wszystkich twoich sposobów. Na rękach nosić cię będą, bo uraził swej swej nogi o kamień". [Ps. 90:11] Ale szef biura naszego Anioła Stróża jest zachowanie nas od sideł diabła, aniołowie mają władzę nad złymi duchami, które odlecieć w podejściu [zob. Tob. 08:03] Musimy zatem zaangażować się w opiekę naszych Aniołów Stróżów wszystkich czasach zagrożenia, a przed rozpoczęciem podróży, ani żadnego nowego przedsiębiorstwa i powinny życzymy naszym przyjaciołom, gdy zaczynają się w podróż, dobrą wolę Tobias, gdy jego syn wyjeżdża z domu, "Niech Anioł Boży towarzyszył Ci!"

4. Często ujawniają ludziom wolę Boga.

Przypadki, w punkcie, są ofiary Abrahama, orędzie anioła do Zachariasza i do Maryi. Pojawienie się anioła czasami powoduje strach na początku, ale szybko zmienia się pocieszenia i radości. Jest dokładnie odwrotnie z postaciami złych aniołów, dają pocieszenie na początek, ale to wkrótce zmieni się zamieszania i strachu.

Jeśli pragniemy ochronę Świętych Aniołów, musimy spróbować ich naśladować przez świętego życia musimy szanować ich, a często powoływać ich pomocy.

Doświadczenie uczy nas, że niewinne dzieci cieszyć się wspaniałą ochronę od Aniołów. Niewinność ich przyciąga, a grzech ich przepędza, jak dym odjeżdża pszczoły. Nie możemy oczekiwać od naszych Aniołów Stróżów, aby dbać o nas, kiedy robimy to, co wiemy, jest nie podoba się Bogu. Musimy też prosić o pomoc naszego Anioła Stróża, musimy pogratulować mu wierności Bogu; musimy pozdrawiać go, gdy wychodzimy i kiedy przyjść, musimy mu podziękować za wszystkie Jego dobrodziejstwa. Musimy powiedzieć z Tobiaszem "Co może być godnym Jego dobrodziejstwa, i co możemy dać mu wystarczające do tych rzeczy?" [Tob. 12:03] Kościół czci naszych Aniołów Stróżów na sekunda z października, w niektórych miejscach w pierwszą niedzielę września.

JACOB'S LADDER

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!