cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Część 1: Kto i co są aniołowie?

2012-10-03 16:10:08, komentarzy: 0

BANNER

Część 1:
    
Kto i co są aniołowie?

"Anioły są duchy", mówi święty Augustyn, "ale to nie dlatego, że są duchy, które są aniołami. Stają się one Anioły gdy są wysyłane na Anioł nazwa odnosi się do ich biura nie do ich charakteru. Pytasz nazwa tego rodzaju, że jest duchem; poprosić swoje biuro, jest to, że z Aniołem [tj. messenger] Na ile on istnieje, Angel jest duch. tak długo jak on działa, jest on Anioł ". [Sermo. w Ps. 103, I, 15] Słowo "anioł" pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "posłaniec". W Piśmie Świętym Starego Testamentu, najczęściej używane nazwy do wyznaczenia aniołów Mal'akh, co oznacza, komunikator lub legat.

To ogólna nazwa "anioł" nie ujawnia nic o prawdziwej naturze tych niebiańskich istot, oprócz faktu, że są one czasami wysłany na misję, jako posłańcy lub legatów Boga do ludzi. Bo tylko w takich sytuacjach, w takiej jakości, tworzą się widoczne dla ludzi, że pod nazwę posłańców od najbardziej powszechnego obowiązku i biura spełniają one wobec dzieci Bożych na ziemi. "I do aniołów rzeczywiście on mówi:" Ten, który czyni jego aniołowie duchy, i jego ministrowie płomień ognia. " "[Hebr. 1, 7. W tym fragmencie: Saint Paweł cytuje werset Psalmu 103 4, sam werset Augustyn skomentował w powyższym cytacie. ]

Urząd jest posłańcem, aniołem, nie jest ani najważniejsze, ani najbardziej powszechne wśród obowiązków niebieskich duchów w sądzie nieba, ale sama w sobie nie oferują wystarczającej podstawy do spekulacji na temat ich prawdziwej natury i działania.

Niebo jest prawdziwym krajem dobrych aniołów: "Aniołowie ich [z najmłodszych] w niebie zawsze znajduje się w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." [Matt. 18: 10] Nawet gdy prowadzi tu na ziemi jako opiekunowie małych dzieci, pozostają one błogosławione comprehensors, ciesząc wizję Boga, "oblicze Ojca mojego". Są one przez łaskę szczęśliwych obywateli niebieskiego Jeruzalem od początku.

"Pamiętajmy," pisze Saint Bernard ", że obywatele tego kraju są duchy, potężne, wspaniałe, błogosławiony, osobowości różne, o stopniowanym rangi, zajmując kolejności daną im od początku, doskonałe w swoim rodzaju ... obdarzony w nieśmiertelność, beznamiętna, nie tak utworzone, ale tak wykonane ----- to jest, przez łaskę, a nie z natury, będąc czystego umysłu, życzliwy uczucia religijne i pobożny, o nieskazitelnej moralności; nierozerwalnie jedno w sercu i umyśle, błogosławiony z nieprzerwanym pokoju, budowla Boża poświęcony Boskiej chwały i służby. Wszystko to możemy stwierdzić, czytając, i przytrzymaj przez wiarę ". [De Consideratione, Lib. V, cap. 4].

Wszystko to jest naprawdę to, co zbieramy i ustalić poprzez czytanie źródeł, Pisma Świętego i Tradycji, w zakresie rodzaju, charakteru i błogosławiony stan Aniołów. Wszystkie cechy anielskich duchów wymienionych tu przez świętego Bernarda są najpiękniejsze i są teologicznie poprawny. To jest doktryna katolicka [D. 428, 1783], że Aniołowie są czyste duchy bezcielesne substancje, wolne i niezależne od jakiegokolwiek materialnego ciała, eterycznego lub inaczej.

Stworzeń MOST jak Bóg, anioły, ukazać najlepiej dobroć, majestat, chwała Bogu, są to Jego najbardziej perfekcyjne obrazy, a więc te, które są mnożone Bożego ekstrawagancji. Niebo i ziemia są rzeczywiście pełne Jego chwały. Bo Anioły są bezcielesne istoty, czystych duchów, to jest zbyt często do wniosku, że są to istoty nadprzyrodzone, nie są, Bóg jest tylko istotą nadprzyrodzoną. Aniołowie są naturalne istoty, należą się, a nawet zdominować nasz świat. Są stworzeniami tak naturalne, jak dęby, lub zachody słońca, lub ptaków, lub ludzi. Nazywać je nadprzyrodzonym, ponieważ nie podoba się to częścią tej prowincjonalnej pychy przez które człowiek stawia naturę ludzką na szczycie wszechświata, przede wszystkim dlatego, że sam jest człowiekiem.

Udawać, że nie istnieją, ponieważ nie widzimy ich to jak udawać, że nigdy nie spać, bo nigdy nie złapał się śpi. Nie byłoby znacznie więcej sensu Anioły wygnanie nas od świata natury, na podstawie głosowania większościowego. Nie mamy monopolu na charakter; nawet na wolnej woli i wiedzy intelektualnej w naturze; mamy duże braci daleko wyprzedzając nasze Puny uprawnień, ale mimo to bracia, nieodłączną częścią stworzonego świata, który jest tak naprawdę nasz.

Widzieć siebie samych z poziomu roślinnego lub zwierzęcego, możemy z powodu podziwiać szlachetność ludzi, jeśli zwierzęta były zdolne do takich rzeczy, to oni widzą nas jako boskich stworzeń. Patrząc na aniołów z naszej poziomie, szybko kurczyć do naszych odpowiednich proporcjach: z całego świata stworzonego, mamy najmniej, najbardziej przyziemny, najsłabszy z wszystkich stworzonych inteligencji i miłości. Lest to być zbyt upokarzające, możemy odzwierciedlać nieco samo jest z aniołów: widać z naszego poziomu, są stworzeniami tak cudowne jak by ludzie wątpienia ich istnieniu, ale widać z wyżyny Boga są tak niewystarczające obraz Jego wspaniałości, jak się nieistotne w porównaniu z Infinite.

Ojcze 'Sullivan w jego pracy, WSZYSTKO o aniołach, mówi nam: [Cytujemy krótko, tak aby nie naruszyć prawa autorskie.]

"Anioły są czystymi duchami, potężny Princes of Heaven, którzy stoją przed Bogiem, patrząc na Jego odsłonięty obecności. Oni płoną ognie miłości, wypełnione po brzegi pełnię szczęścia.

"Anioły są idealnymi obrazami Boga, odzwierciedla jego boskiej doskonałości, odzwierciedla Jego miłość, Jego piękno, Jego Świątobliwość, Jego mocy, wszystkie Jego boskie atrybuty i doskonałości, ale każdy anioł w jego własny sposób.

"Nie ma dwóch Anioły są podobne, nie ma dwóch równych. Boże doskonałości są nieskończone i niezliczone miliony aniołów odzwierciedlają te doskonałości w sposób bosko cudowny. Nie ma dwóch mężczyzn, nie ma dwóch kobiet, są identycznie podobne, ale różnica między nimi jest stosunkowo niewielki, a różnica między dwoma Aniołami jest ogromna, kompletna. Każdy Anioł jest specjalnie różni się od innych, jak jeden gatunek różni się od drugiego. Wszystkie miliony mężczyzn i kobiet, którzy ludzie świata, wszystkich tych, którzy kiedykolwiek żyli i nigdy nie będzie żyć są jednym i tym samym gatunku, ale każdy anioł jest gatunkiem wszystko w sobie.

"Anioły są niewymownie piękny, nie mają cienia niedoskonałości, nie wady. Nic na tej ziemi nie może dać nam wyobrażenie o ich olśniewający chwały. Brak malarza, nie poeta, żaden artysta kiedykolwiek wymyślono niczego podobnego. Żyją replik piękna Bożego.

"Fra Angelico w zdjęcia Aniołów excel u innych artystów, tak, że Michał Anioł zawołał widząc je:". Angelico musiał widzieć tych aniołów w niebie, w przeciwnym razie nigdy by nie malował je zrobił ", ale nawet Angelico na zdjęcia zrobić nie daje nam najmniejszego pojęcia rzeczywistych Aniołów.

"St Bridget, który był preferowany przez Boga z niebiańskich wizji, mówi nam, że byliśmy zobaczyć anioła w całej swej urodzie, powinniśmy więc zhańbione z radości na jego widok, że powinniśmy umrzeć z miłości.

"St Frances Rzymu sprzyjało stałej wizji swojego Anioła. Mówi, że był aniołem pojawiać się w całym swym blasku, światło słońca i księżyca i gwiazd staną dim w porównaniu.

"Po zmartwychwstania naszego Pana, czytamy, jak Anioł zstąpił z nieba i odsunął kamień, który zamknięty Grobu Pańskiego. Pismo Święte mówi, że Oblicze anioła było jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Jego pojawienie się było tak pełen majestatu, że żołnierze, których wrogowie Chrystusa umieszczone na straży grobu byli przerażeni i nie śmiał patrzeć na niego, ale upadł na ziemię jak martwy.

"Kiedy więc pojawiają się aniołowie do mężczyzn, biorą ludzką postać, aby nie nad-awe lub zawieść tych, którzy patrzą na nich.

"Co musi być porywający Piękno Niebieskiego Jeruzalem, gdzie te niezliczone miliony wspaniałych Anioły są nie tylko piękne, ale wszystko resplendently różnią się od siebie tak, że doskonałości jednej są zupełnie inne od tych z drugiej strony.

"Anioły odzwierciedlać Bożą dobroć i słodycz nie mniej cudownie. Odzwierciedlają one wszystkie Jego boskie cnoty i doskonałości, cieszą wizję nieskończonej miłości Boga, i kochać Go z powrotem z całą siłą potężnego i intensywności ich natury.
"Ich szczęście jest doskonałe, otrzymują na ocean szczęścia Boga w taki sposób, że żaden ludzki umysł może pojąć. Szczęścia, które anioł cieszy się w jednej chwili jest tak głębokie, pełne i wszystko satysfakcjonujące, że przekracza całe szczęście, że śmiertelny człowiek może cieszyć się na tysiąc lat. "

GUARDIAN ANGEL WITH PHOTO EDGE

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!