cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Artykuł 8 - Drzewo Życia grudzień 2010

2012-03-26 15:18:22, komentarzy: 0

Artykuł 8 - Drzewo Życia grudzień 2010

 

Grudzień to specyficzny czas. 

Przyznam, że miałam o czym innym przygotowany artykuł, ale jak uświadomiłam sobie, że to będzie w grudniowym numerze to postanowiłam zmienić temat. Dlaczego? Z powodu świąt a raczej z powodu naszych wewnętrznych nastrojów. 

Rzecz jasna nie o gorączkę przedświąteczną chodzi czy o szał konsumpcyjny, ale o to, że w grudniu jakoś łatwiej jest nam się dzielić z innymi, wspomagać potrzebujących czy po prostu wykrzesać z siebie gest o którym normalnie nie pomyślimy. Tak zwana Magia Świąt, która coraz częściej niestety umyka naszej uwadze. 

Niektórzy mawiają, że na Boże Narodzenia Anioły zstępują na ziemię. Nie jest to prawdą. Aniołowie są pośród nas i przy nas każdego dnia a jedynie to my jakoś bardziej otwieramy się na ich głosy gdy zbliżają się Święta. Zmiana nie zachodzi w datach, znakach, aniołach czy wszelkich innych okolicznościach, ta zmiana zachodzi w nas. W każdym z osobna. I jest to zmiana bardzo indywidualna. A co najistotniejsze warto się na nią otworzyć i utrzymać ją przez cały rok.

Nie potrzeba grudnia do tego, ale ponieważ jest on za pasem skorzystajmy z okoliczności, które zdecydowanie sprzyjają wszystkim tym, którzy potrafią odnaleźć radość w tych Świątecznych dniach. Warto nie tylko podzielić się chlebem czy wspomóc jakąś akcję na rzecz potrzebujących, ale też wspomóc samego siebie otwierając się na Anioła. On wciąż stoi obok i czeka na naszą gotowość w przyjęciu pomocy. 

Życzę zatem wszystkim by nie zagubili się w pośpiechu, by Święta były pełne tego za czym tęsknimy a co coraz częściej umyka, by był to czas pokoju i radości, i oby Aniołowie przemówili zrozumiałymi znakami, zaś głosy ich pozostały i po Świętach.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!