cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Artykuł 7 - Drzewa Życia - listopad 2010

2012-03-26 15:17:51, komentarzy: 0

Artykuł 7 - Drzewa Życia - listopad 2010

 

Jest jedno pytanie, które co chwila do mnie powraca. Gdy tylko na nie odpowiem to właściwie o nim zapominam, szczególnie, że ludziom łatwo zrozumieć tę kwestie ja zaś rzecz uważam za oczywistą. Jednak ostatnio wróciło do mnie, ale w formie zarzutu. Stąd też postanowiłam napisać o tej kwestii w formie artykułu, bowiem rzecz jest prosta, choć człowiek osadzony w swoich ograniczeniach może, przynajmniej w pierwszym odruchu, nie dostrzec tego.

Chodzi mianowicie o to, czy Anioł Stróż zawsze jest przy nas. 

Odruchowo powiemy, że tak i zdecydowanie jest to prawda. Anioł Stróż zawsze przy nas czuwa, zawsze jest blisko, zawsze jest gotów nieść nam pomoc, nawet jeśli my jej nie chcemy czy ją odrzucamy. Tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości i sprawa jest jasna. Mniej jasna stała się przy mojej pracy, bowiem malując anioły innych osób, najczęściej mam zaszczyt gościć ów Anioły u mnie i tu powstało pytanie: Jakim cudem Anioł Stróż jest u mnie, skoro zawsze jest przy tym, kim się opiekuje? 

My ludzie, mamy ciała materialne, zatem siłą rzeczy postrzegamy świat analogicznie do naszych, ludzkich doświadczeń. Dla nas jasnym jest, że skoro jesteśmy w jednym miejscu, to nie jesteśmy w innym. Możemy przenieść się w świat wspomnień, możemy się zamyślić, rozmarzyć, ale fizycznie tkwimy w jednym miejscu. Nic dziwnego, że mając takie doświadczenia, odruchowo podobnie traktujemy naszego Anioła Stróża, jednak w przypadku aniołów jest zupełnie inaczej.

Jak już nie raz pisałam, anioł to skondensowana i potężna energia zdolna manifestować się na różnych planach. Jednak sam w sobie nie posiada przypisanej formy czy tym bardziej materii. Przestrzeń energetyczna anioła jest bardzo rozległa a im potężniejszy anioł tym więcej zdolny jest swoją energią ogarnąć. Dla anioła pojęcie czasu i przestrzeni to zupełnie inne wyobrażenie niż człowieka, zatem Anioł Stróż, chroniąc nas, potrafi jednocześnie nie tylko przebywać na kilku planach, ale też w różnym czasie czy przestrzeni. Dla nas, ludzi, jest to niewyobrażalne, szczególnie w aspekcie czasu, jednak nasze ludzkie ograniczenia nie obejmują aniołów. 

Mało tego. Skoro Anioł Stróż ma tak odpowiedzialne (z naszego osobistego punktu widzenia) zadanie, to tym bardziej potrzebuje mieć swoistą kontrole nad wieloma czynnikami. Część z nich jest daleka od nas, część z nich kompletnie umyka naszej świadomości, jednak Anioł ma pełny wgląd we wszystkie wydarzenia, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na nasze życie. Zatem nie wyobrażajmy sobie anioła jako ochroniarza, który drepce za nami krok w krok i nie opuszcza nas nawet na sekundę, bowiem w ten sposób ograniczamy jedynie jego możliwości. Anioł nie ma najmniejszych kłopotów z polilokacją. Jednoczesne przebywanie w kilku miejscach naraz, dla większości ludzi wydaje się nierealne, jednak anioł nie jest człowiekiem. Warto o tym pamiętać.

Dodam jeszcze, że my mamy niesamowity wpływ na naszego anioła, bowiem otrzymaliśmy Wolną Wolę. To pojęcie zawsze wracać będzie w kwestiach związanych z aniołami, bowiem jest kluczem do sukcesu w komunikacji z nimi. Ale nawet Anioł Stróż związany naszą wolą z jego osobą może korzystać z możliwości jakie daje polilokacja. Mało tego, jeśli ma chronić swego człowieka, to jest niezbędne, by znaleźć rozwiązanie tej kwestii. Jeśli człowiek swoją wolą ograniczył swobodę przemieszczania się swego Opiekuna, to jest jeszcze inne rozwiązanie. Skoro anioł to energia, to może swobodnie się rozpraszać (przy czym pamiętajmy, że rozproszenie energii anioła nie zmienia jej jakości zaś w przypadku Stróża priorytetem jest zawsze ochrona człowieka) zatem zajmować o wiele większy obszar niż w swej formie skondensowanej. Mało tego, im bardziej skondensowana jest energia Anioła tym silniej odczuwamy jego obecność, choć te odczucia nie zawsze muszą być przyjemne. Nic więc dziwnego, że Anioł Stróż (zresztą nie tylko on) modyfikuje stężenie swej mocy w obecności człowieka.

Tak więc podsumowując: Tak, Anioł Stróż zawsze przy nas czuwa, ale to w najmniejszym stopniu nie ogranicza jego mobilności, a jeśli chcemy by mógł działać w możliwie największej ilości sfer, to tym bardziej nie ograniczajmy jego talentów w tej materii. Bo nawet niewielka część potęgi anioła obecna przy nas wystarczy, by zdążył zareagować gdy będzie potrzeba.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!