cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Archanioły

2012-03-26 15:06:54, komentarzy: 0

Archanioły

 

 

 

Archanioły

 

Ponad aniołami w anielskiej hierarchii stoją Archanioły. W całym Wszechświecie istnieją miliony Archaniołów, jedna tylko kilku z nich kontaktuje się z nami na Ziemi. Są to potężne istoty z Wielkiego Centralnego Słońca, posiadające ogromną moc i światłość, a każdy z nich ma swój męski, jak i kobiecy aspekt. Możemy wyróżnić siedmiu Archaniołów współpracujących z naszą planeta, wraz z nimi bliźniaczymi płomieniami lub odpowiadającymi im żeńskimi uzupełnieniami, zwanymi Archaii. Są one połączone z siedmioma promieniami i pracują wspólnie z reprezentującymi te promienie Wielkimi Mistrzami Szambali

 

Michał i Wiara


Imię Michał oznacza „ten który jest jak Bóg” lub „podobny Bogu”. Michał jest w wielu tradycjach najbardziej znanym i najwyższym rangą aniołem. Widzi się w nim osobistego doradcę i pomocnika Boga, jego prawą rękę. W papirusach Qumranu jest opisany jako Książę Światła. W kabale jest zwierzchnikiem królestwa Słońca, szóstej hierarchii Boga. Michał stłumił bunt Szatana i wypędził do z Nieba ( Apokalipsa św. Jana 12, 7-9 ). Jest archaniołem – wodzem współczesnej epoki Wodnika. Wyprowadza ludzkość ze świata materii, wiodąc ją ku prawdziwej duchowo – boskiej naturze, prawdziwej mocy i sile. Jego moc rozrywa mgły złudzeń, wyciąga prawdę na światło dzienne, uwalnia od uwikłań materii i chroni w człowieku źródło boskości. Dzięki swoim zastępom Michał przesyła boską siłę i władzę. Służą mu anielskie legiony ochrony, anioły wyzwolenia, anioły boskiej woli, anioły władzy, anioły siły, anioły boskiej świadomości, anioł strzeżenia, anioły pilnowania i wiele innych. Święto Michała Archanioła przypada 29 września.

 

Okres panowania VI – II w. p.n.e i od 1879r.

 

Michał oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Zaangażowanie w sprawach wiary i poświęcenia się im

-Odwaga

-Przewodnictwo

-Energia i witalność

-Wszelkie aspekty sensu życia

-Motywacja

-Ochrona

-Oczyszczanie przestrzeni duchowej

-Uwalnianie duchów

-Wzmacnianie wiary w siebie

 

Wezwanie

Archanioł Michał nie wymaga od was żadnej formułki – przybędzie do każdego, kto go przywoła. Możecie na przykład powiedzieć do siebie te słowa: Archaniele Michale, proszę, przybądź do mnie. Potrzebuję twojej pomocy! Potem w myślach opiszcie sytuację, w której potrzebujecie pomocy. Poczujecie jego obecność, gdy otoczy was ciepła energia.

 

 

 

Jofiel i Christine

 

Jego imię oznacza „Mądrość Boga”, również : „Bóg jest moją prawdą”. Jest zwierzchnikiem królestwa Jowisza, któremu przyporządkowane jest miłosierdzie i łaska. Poprzez natchnienie i intuicje Jofiela przesyła w ludzkie serca boskie światło mądrości. Działanie Jofiela jest zauważalne w ostatnim tysiącleciu wszędzie tam gdzie ludzie przybywają do boskiego źródła w poszukiwaniu światła prawdy. Prawdziwe bogactwo, prawdziwe szczęście i prawdziwy skarb znajdują w królestwie światła i stamtąd mogą być objawiane i przekazywane światu. Kiedy do człowieka dociera światło przesyłane przez Jofiela, określa on jako szczęście, jako szczęśliwy traf, jako łaskę i śmiech losu. Jofiel przesyła radość, zrozumienie i pomaga zrozumieć wyższy, nadrzędny sens doświadczeń życia codziennego. Ten archanioł przekazuje światło objawienia. Ludzie którzy chcą rozwijać w sobie to światło wytrwale i nieustannie, ćwiczą i uczą się przez wiele lat i w końcu zaczynają pojmować wydarzenia swojego ziemskiego życia jako swoiste próby i egzaminy. Do legionów Jofiela należą niezliczone rzesze aniołów: anioły oświecenia, anioły objawienia ,anioły wiedzy, anioły nauki ,anioły służby światłu Chrystusowemu, anioły szczęśliwości, anioły które otwierają anielskie oko człowieka.

 

Okres panowania 200 r. p.n.e – 150 r. n.e

 

Jofiel oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Artystyczne projekty i artyści

-Myśli o pięknie

-Wykańczanie wnętrz

-Spowalnianie szaleńczego tempa życia

 

Wezwanie

Jeżeli znajdujecie się w nieprzyjemnej sytuacji, która stanowi manifestację negatywnych myśli, czas na pozytywne zmiany. Wezwijcie Jofiela, by naprawić zaistniałą sytuacje: Archaniele Jofiel ,proszę, pomóż mi w sytuacji (opisz zaistniałą sytuacje). Dziękuje za to, że pomagasz mi ujrzeć wewnętrzne boskie piękno we mnie i w ludziach dookoła. Dziękuję za Twą interwencję w tworzeniu piękna. Z wdzięcznością oraz w imię wszystkiego, co piękne, dziękuje Ci Jofiel.

 

 

Chamuel i Miłosierdzie

 

Imię Chamuela oznacza „ten który widzi Boga” lub „ten który poszukuje Boga”. Jest on archanielskim przedstawicielem królestwa nezach, któremu przyporządkowana jest Wenus, miłość. Panuję tutaj siła Chrystusowego światła. Jezus wniósł na Ziemie drgania „miłości bliźniego”, co było przesłaniem dla ludzi: człowiek może i powinien zawsze żyć miłością. Miłość jest Bogiem, a Bóg jest miłością. Wiele z tego, co dzieje się dziś w imię Chrystusa, wyraźnie zaprzecza temu, czego On nauczał i czym żył. Archanioł Chamuel przesyła boską miłość i ufność w to, co boskie na Ziemi i w ludzkich sercach. Tutaj strzeżone jest magiczne światło miłości. Wszytko, co zostało oświecone światłem siły serca, objawia się również na płaszczyźnie materialnej. Archanioł Chamuel służy rozwojowi człowieka, przesyła mu zaufanie do boskiej siły i aktywuje delikatne, lecz potężne siły serca. Boska miłość oznacza zrozumienie, miłosierdzie, dobroczynność, niesienie pokoju i inne cnoty Ten archanioł objawia się obecnie bardzo wyraźnie na niebieskim firmamencie, aby pośredniczyć w przekazywaniu nam tego światła. Przesyła boską zdolność miłowania i zaufanie do Boga. Do jego zastępów należą niezliczone rzesze aniołów: miłości, zaufania, wzajemnego przyciągania, miłosierdzia i wiele innych.

 

Okres panowania 150 r. p.n.e – 500 r. n.e.

 

Chamuel oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Odnajdywanie ścieżki kariery, życiowego celu oraz zgubionych przedmiotów

-Budowanie i umacnianie związków

-Szukanie bratniej duszy

-Pokój na świecie

 

Wezwanie

Archaniele Chamuelu, wydaję mi się, że (nazwa rzeczy lub sytuacji) jest zgubiona. Wiem, że nic nie jest nigdy do końca stracone, bo Bóg jest wszędzie i widzi, gdzie wszystko się znajduje. Proszę, prowadź mnie i pomóż mi odnaleźć to, czego szukam. Dziękuje Ci Chamuelu.

 

 

Gabriel i Nadzieja

 

Jego imię oznacza „Siłę/Moc twórczą Boga”. Gabriel towarzyszy wielkim przemianom, narodzinom, początkom. Nazywany bywa również „wielkim budzącym” i „archaniołem poznania”. Gabriel jest geniuszem lub zwierzchnikiem 9 hierarchii Boga. Podlega mu królestwo aniołów przyporządkowane Księżycowi. Jest to również królestwo światła i mroku, królestwo biegunowe, w którym siły zachowują równowagę i rytmicznie wywołują nieustanne przemiany. Gabriel rozprzestrzenia światło zbawienia i zmartwychwstania poprze nieustanne wysyłanie siły przemian, odnowienia. W historii obwieszcza nowe epoki i zapowiada nadejście nowych strumieni energii i nowego ducha czasu. Obwieścił narodziny Jana Chrzciciela. Objawił się Marii, aby przekazać jej radosną wiadomość o poczęciu i narodzeniu Jezusa. Podyktował Mahometowi koran, który stał się Księgą Objawienia. Otwiera niebiańskie wrota na nieustanny rozwój, ewolucję w ziemskim świecie. Inspiruje boską siłę i jest nieustannie gotowy, aby ją odnawiać, stopniowo wznosić, a przez to służyć rozwojowi człowieka i Ziemi. Wojska niebiańskie, które mu podlegają maja za zadanie przesyłać we wszystkie nowe, boskie ideały służące harmonii i pięknu. Są to anioły zbawienia, zmartwychwstania, inspiracji, nowych ideałów, harmonii, piękna, różnorodności, nowego ducha czasów, anioły śmierci i ponownego narodzenia, rytmu i wiele innych.

 

Okres panowania 1510 – 1879 r. n.e.

 

Gabriel oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Adopcja dziecka

-Artyści i wszelkie projekty związane ze sztuka

-Poczęcie i płodność

-Dziennikarstwo i pisanie

-Praca w telewizji i radiu

 

Wezwanie

Archaniele Gabriel, proszę o Twą obecność przy (opisz swój projekt). Błagam, uwolnij moje pokłady kreatywności i ześlij na mnie prawdziwą inspiracje. Pomóż mi otworzyć umysł, by mogły się w nim narodzić wyjątkowe pomysły. Proszę, pomóż mi podtrzymać energie i motywację będące rezultatem tych inspiracji. Dziękuję ci Archaniele Gabriel.

 

Rafael i Maria

 

Jego imię oznacza „Bóg leczy”. Rafał jest zwierzchnikiem królestwa archaniołów. Przesyła uzdrowienie poprzez boskie światło. Jest jednym z najbardziej słonecznych, przyjacielskich, wesołych i towarzyskich archaniołów Wspaniałej Siódemki. Przesyła uzdrawiającą siłę Boga. W Księdze Tobita został opisany jako jego towarzysz, który prowadzi Tobita i nim kieruje. Rafał pokazał Tobitowi, jak odpędzać demony i przywracać zdrowie. Przekazał mu pomoć wszystik księgi uzdrowienia. Przez niego zostały również przekazane szmaragdowe tablice Hermesa Trismegistosa, nazwane również „szmaragdową księga mądrości”. Stanowi ona bazę wszystkich sposobów leczenia na wszystkich płaszczyznach bytu i przez to przekazuje również wiadomości z zakresu astronomii, astrologii i medycyny. Według większości źródeł Rafał ma słoneczne i radosne usposobienie, ponieważ humor i uśmiech są najlepszym lekarstwem w każdej życiowej sytuacji. Kto pielęgnuje w sobie światło, ten otrzymuje z królestwa duchowego pomoc i odpowiedź na wszystkie swoje pytania we wszystkich sytuacjach życiowych. Rafał jest wielkim światłem uzdrowienia, uleczenia, błogosławieństwa i wtajemniczenia. Do jego zastępów należy wszystko, co pozostaje w służbie nauki i medycyny jak również anioły leczenia, chirurgi, radości, życiowej odwagi, błogosławieństwa, wtajemniczenia, świętości, regeneracji, poznania, nauki i inne.

 

Okres panowania 850 – 1190 r. n.e.

 

Rafael oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Leczenie uzależnień

-Jasnowidzenie

-Wzrok, zdolność postrzegania metafizycznego

-Wsparcie i porady dla uzdrowicieli

-Uzdrawianie ludzi i zwierząt

-Odnajdywanie zagubionych zwierząt

-Uwalnianie duchów

-Opieka nad podróżnymi

 

 

Wezwanie

Archaniele Rafaelu potrzebuje Twej pomocy (opiszcie sytuacje). Otocz i natchnij moje ciało swą potężną mocą uzdrawiania. Podaje się całkowicie woli Boga i wiem że w ten sposób otwieram się na jego dar – zdrowie. Dziękuję Ci, Boże i dziękuje Ci, Rafelu za siłę, witalność i szczęście.

 

 

Uriel i Aurora

 

Jego imię oznacza „Ogień Boga”. Przywodzi 5 hierarchii Boga, królestwu gewurach, któremu przyporządkowana jest władza i siła, a zatem Mars, władczy bóg ognia. Uriel uczy nas panowania nad swoja siłą i wykorzystywania jej w służbie Chrystusa; uczy tego, aby nie poddawać się jej bez umiaru, lecz starać się ją ujarzmić. W Księdze Henocha dowiadujemy się, że Uriel jest władcą świata Podziemi. W „Objawianiu Piotra” i w apokryfach napisane jest, że w dniu Sądu Ostatecznego Uriel otworzy bramy do Podziemi, pozwoli powstać zmarłym, aby nimi kierować i ich osądzić. Uriel jest „karzącą ręką Boga”, stoi z płomiennym mieczem u wrót do Raju i sprawdza czystość dusz. Jest odpowiedzialny za wszystkie niebiańskie światła, błyskawice, grzmot i strach. Według niektórych źródeł był obecny również wtedy, gdy Noe ostrzegał prze potopem. Uriel jest archaniołem „świętej energii”, siły która napędza nas do działania. Poddaje próbie naszą siłę: czy pozwalamy jej na swobodny przepływ i wyrządzamy za jej pośrednictwem szkody, używamy jej przeciwko życiu i boskości czy może oddajemy ją w służbie miłości i pokoju na Ziemi? Czy nasz ogień jest niszczycielski, czy ogrzewający i obdarzający siłą? Tutaj strzeżone jest elektryczne, aktywne światło, ognista energia świetlna, siła czynu, boskości. Uriel działa według motta: „Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!”. Do zastępów Uriela należą aniołowie pokoju, służby, pokory, sprawiedliwości, porozumienia, zdolności rozpoznawania, siły i energii, anioły panowania i wiele innych.

 

Okres panowania 1190 – 1510 r. n.e.

 

Uriel oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Alchemia

-Boska magia

-Zmiany na Ziemi

-Rozwiązywanie problemów

-Duchowe zrozumienie

-Nauka, egzaminy, testy, studenci i uczniowie

-Pogoda

-Pisarstwo

 

 

Wezwanie

Archaniele Urielu, proszę o twoją poradę w kwestii (opisz sytuacje, w związku z którą potrzebujesz oświecenia). Potrzebuje jak najwięcej informacji, by dostrzec prawdziwe oblicze zaistniałego położenia. Proszę pomóż mi podjąć uzasadnioną decyzję, wypełnij mój umysł wszystkimi aspektami mojej sytuacji. Błagam, pomóż mi wyraźnie usłyszeć i zrozumieć te informacje i zachować otwartość umysłu. Dziękuję Ci Urielu.

 

 

Zadkiel i Ametyst

 

Jego imię oznacza „Boży Sędzia”. Jest głównym zwierzchnikiem archanielskim królestwa Saturna, binah. Tutaj strzeżone są kosmiczne, uniwersalne prawa, sprawdzane jest ich przestrzeganie i udostępniana ich zawartość. Stąd kierowany jest bieg losów i obraca się wieczne koło sprawiedliwości i porozumienia. Ludzki los składa się z dwóch części składowych: „zamkniętej nici losu”, w której zawarte są określone wydarzenia i spotkania oraz z „otwartej nici losu”, która leży w ręku człowieka. Kto rozwija się w świetle, ten wypełnia Boże wyroki i dąży do tego, aby jego czyny były zgodne z wolą Boga, ten działa w płomieniu boskiego światła i rozwija swoją świadomość; ten doświadcza łaski i przeświadczenia, że „zamknięta nić losu”, a zatem przeznaczone nam spotkania i wydarzenia, można wypełniać z lekkością i z korzyścią dla siebie.

Człowiek otrzymuje od Zadkiela inspiracje, natchnienie i siłę, które mu są niezbędne do tego, aby doskonalił swój los. Dla tych, którzy się nie rozwijają i nie pracują nad sobą, „zamknięta nić losu” pozostaje twarda, bezlitosna, chaotyczna, ponieważ tacy ludzie nie rozwijają swojej świadomości, nie rozpoznają i nie wykorzystują szansy, która jest im dawana wciąż na nowo. Zadkiel przesyła światło wybaczenia, zbawienia, transformacji i przemiany, a przez to wielką, boską siłę dalszego rozwoju we własnej wolności, która pochodzi z innego królestwa niż królestwo materii. Do legionów Zadkiela należą anioły wybaczenia, transformacji, oczyszczenia, losu, wiedzy, tajemnic mistycznych, przemiany, łaski i wiele innych.

 

 

Okres panowania 500 – 850 r. n.e.

 

Zadkiel oferuje pomoc w następujących dziedzinach:

-Współczucie

-Znajdowanie zagubionych przedmiotów

-Wybaczanie sobie i innym

-Fizyczne i emocjonalne wyzdrowienie

-Usprawnienie pamięci

-Zapamiętywanie ważnych informacji

 

 

Wezwanie

Archaniele Zadkielu, proszę, pomóż mi uleczyć moje serce. Jeżeli przepełnia je nieżyczliwość, proszę pomóż mi się całkowicie od niej uwolnić. Jeżeli jest coś, czego nie dostrzegam, proszę, pomóż mi ujrzeć to jasno i wyraźnie. Jeżeli potrzeba mi współczucia, proszę, wypełnij moje serce miłosierdziem. Jeżeli przepełniają mnie zmartwienia i niepokój proszę, natchnij moje serc wiarą i spokojem. Teraz z pełnym zaufaniem powierzam swą sytuacje Tobie i Bogu. Wierzę, że Twa pochodząca od Boga moc uzdrawiania ogarnie każdy szczegół z bożą łaską, harmonią i mądrością. Dziękuje Ci.

 

 

Ariel

 

Ariel jest także znany jako: Arael i Arieael

Imię Ariel oznacza: „lew Boży”

 

Archanioł Ariel pojawia się w pismach koptyjskich, apokryficznych oraz mistycyzmie judeochrześcijańskim jako nadzorca natury oraz anioł kontrolujący świat podziemny. Ariel pełni też jeszcze inną rolę, mianowicie zaciekle karze wszystkich tych, którzy przeszli na stronę ciemności.

Powiązania Ariela z duchem natury można także znaleźć u Szekspira, który w sztuce Burza sportretował anioła jako uwięzionego w drzewie ducha. W opowieści tej Ariel zdobywa tajemną wiedzę w imieniu czarodzieja imieniem Prospero. W biblijnej księdze Izajasza jest mowa o części Ziemi Świętej określanej jako Ariel. Teologowie twierdzą iż pod nazwą tą kryje się miasto Jerozolima, kiedy przebywał niej król Dawid. Na ilustracjach do Burzy Szekspira Ariel przedstawiany jest jako maleńka, żeńska wróżka. Także na jednym z obrazów archaniołów z Sopo, które powstały około roku 1600 w Kolumbii, Ariel zaprezentowany został jako delikatny, nieco zniewieściały anioł. Ewentualna płeć tego anioła jest sprawą kontrowersyjną. Ostatecznie jednak nie jest to kwestią kluczową w obliczu dobra, jakie Ariel jest nam w stanie zaoferować. Poza tym Ariel jak i pozostałe anioły, nie posiada ciała fizycznego, a co za ty idzie, nie ma też określonej płci i jest raczej istotą obojnaczą. Ariel jest aniołem uzdrawiającym, ściśle współpracującym z Rafałem, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc ptakom, rybom i innym zwierzętom.

Archanioł Ariel jest uznawany za lidera anielskiego chóru Cnót – aniołów, które zarządzają porządkiem fizycznego wszechświata i mają pod opieką Słońce, Księżyc, gwiazdy i wszystkie inne planety, włączają w tym Ziemie. Z tego powodu Ariel jest tak ściśle związany ze środowiskiem naturalnym. Jeśli czujesz powołanie do pracy mającej wiele wspólnego z ochroną przyrody, dbałością o jakość wód i powietrza czy ochronę zwierząt, to Ariel może ci w tym pomóc.

 

Archanioł Ariel mówi: Naturalne ekosystemy są mi bardzo bliskie. Zawsze wymagają one delikatnej równowagi, a szczególnie teraz potrzebują odnowy i odbudowy. Wiele zadań czeka na tych, którzy chętni są pomóc mi w tej misji. Obiecuje, że zadania, które wam wyznaczę, związane będą z waszymi zainteresowaniami i nie będą kolidować z innymi obowiązkami. Nagrodą za wasze poświęcenie będzie radość płynąca z waszego serca i obejmująca swoim blaskiem to samo środowisko, które tak gorliwie chronicie. Dziękuje wam za przybycie na pomoc Ziemi.

 

Wezwanie

Archaniele Arielu, wzywam Cię. Pragnę pomóc matce naturze i poproszę Cię o wyznaczenie mi boskiego zadania. Proszę, utoruj mi drogę i wesprzyj mnie podczas mojej misji. Dziękuje Ci za radość, jaką jej wykonywanie przyniesie mojej duszy oraz całemu światu.

 

 

Metatron

 

Znany także jako Metateron, Merraton, Metaraon, Mittron

 

Znaczenie imienia Metatron nie jest jasne, gdyż nie kończy się się na”-el”, jak w przypadku pozostałych archaniołów (z wyjątkiem brata bliźniaka Metatrona – Sandalfona). Przyrostek „-el” pochodzi od wyrażenia „El Eloah” - jest to hebrajska nazwa wszechmiłosiernego Boga Abrachama, w przeciwieństwie do zazdrosnego i żadnego zemsty Boga Mojżesza, zwanego z kolei Jehowa.

Imiona archaniołów opisują ich funkcje, a więc ich końcówka „-el” oznacza „pochodzący od Boga”.

Niespotkane imię Metatrona wywodzi się z jego równie niezwykłych korzeni: jest on jednym z dwóch archaniołów, którzy niegdyś byli śmiertelnikami żyjącymi na ziemi (drugą podobną istotą jest Sandalfon, który wcześniej był prorokiem Eliaszem). W różnych tekstach i pomiędzy ekspertami istnieją spekulacje, że imię „Metatron” znaczy: „ten, który zajmuję tron obok Boga”, a także takie, według których imię Metatrona pochodzi od imienia Jahwe, żydowskiego terminu określającego niewypowiedziane imię Boga. Metatron był też nazywany „Aniołem Obecności”.

Metatron jest najmłodszym spośród archaniołów, gdyż jego stworzenie nastąpiło po narodzinach innych archaniołów. Enoch był prorokiem i uczonym w piśmie, o którym mówi się, że „przystępował z Bogiem” (w Księdze Rodzaju) oraz że za życia ziemskiego zachował daną mu przez Boga czystość. Enoch posiadł też wiedzę o sekretach nieba, gdy otrzymał „Księgę anioła Raziela” (znaną też jako księga „Sefer Raziel”), podręcznik na temat boskich czynów napisanych przez Archanioła Raziela, przekazywany kolejno Adamowi, Noemu, Enochowi i Salomonowi. W rezultacie Bóg osobiście towarzyszył Enochowi w podróży do siódmego nieba – najwyższemu poziomu nieba – by ten mógł tam mieszkać i pracować. Enoch otrzymał skrzydła i został zmieniony w potężnego archanioła o imieniu Metatron.

Enoch był utalentowanym i uczciwym skrybą na ziemi, więc w niebie otrzymał podobną funkcje: maił rejestrować wszystko co dzieje się na ziemi i zapisywać te dane w Kronikach Akaszy (zwanych też Księgą życia). Enoch odpowiada za zapis i układ materiału w tej księdze.

Metatron jest zapalczywym, energicznym aniołem, który niestrudzenie niesie pomoc mieszkańcom Ziemi. Jest pośrednikiem pomiędzy niebem a ziemią, gdyż zdobył wiele doświadczenia zarówno jako istota ludzka, jak i anioł. W swej anielskiej postaci pomaga on nam zrozumieć niebiańskie zamysły oraz nauczyć się, jak współpracować z królestwem aniołów. W sercu Metatrona szczególnie miejsce zajmują dzieci, zwłaszcza te uzdolnione duchowo. Po exodusie bezpiecznie przeprowadził dzieci Izraela przez pustynię. Dziś również prowadzi dzieci, zarówno na ziemi, jak i w niebie. Metatron bardzo martwi się o dzieci, które cierpią na zaburzenia (ADD) i (ADHD), pomaga on rodzicom, nauczycielom, naukowcom i medykom znaleźć naturalne alternatywy dla leku o nazwie Ritalin lub innych psychoaktywnych substancji.

Metatron pomaga duszom niedawno zmarłych dzieci przystosować się do warunków w niebie, a żyjącym niesie pomoc w odnajdowaniu miłości do samych siebie oraz w doskonaleniu umiejętności skupiania uwagi. Metatron pomaga też dzieciom osiągnąć świadomość duchową i szlifować ich duchowe talenty. Energia Metatrona jest silna i precyzyjnie skupiona, niczym wiązka lasera. Archanioł ten obdarza na motywacją i zachęca do podejmowania śmiałych kroków oraz do przezwyciężenia tendencji odkładania spraw na potem. Jest on także istotą filozoficzną i może pomóc nam zrozumieć takie kwestie, jak motywacja do działań u innych ludzi i powody, dla których mają różne sytuacje.

 

On sam mówi do nas: Moje dawne życie w ludzkiej postaci pozwala mi zrozumieć ludzkie postrzeganie idei życia i śmierci, które dla istot żyjących odwiecznie stanowią pojęcie abstrakcyjne.

Naprawdę rozumiem dławiący strach przed śmiercią, będący podstawą wielu ludzkich emocji. Jednak przeszedłszy granicę śmierci chciałbym potwierdzić tak często słyszaną przez was opinię: naprawdę nie ma czego się bać przy przechodzeniu na drugą stronę. Wasz czas zaplanowany jest zgodnie z kalendarzem waszej duszy i śmierć nie może pojawić się nawet o jedną chwilę wcześniej, zanim nie wypełni się wasz czas.

Nie istnieje śmierć przedwczesna czy niezaplanowana; wszelkie nieprzyjemności kojarzone ze śmiercią są jedynie wymysłem ludzkiej wyobraźni. Nawet ci, którzy umierają w sposób brutalny, chronieni są przed wielkim cierpieniem dzięki boskiej interwencji. Ich dusze są odłączane od ciał w momencie nieuchronności, zanim nadejdzie jakiekolwiek cierpienie. Ich odłączenie od konkretnego zdarzenia spowodowane jest tym, iż ludzkie dusze już pogrążone są w realizacji tego, co ich czeka po życiu na ziemi. Ich fascynacja doświadczeniami nowego życia po śmierci przerasta wszelkie cierpienia, przez jakie ciało ludzkie wydaje się przechodzić w chwili śmierci. Zapewniam was, że wszystko, co się dzieje, powodowane jest współczynnikiem Wielkiego Stwórcy, który zawsze jest z nami wszystkimi.

 

Wezwanie

Jeżeli dziecko cierpi na (ADD) i (ADHD) i zostały mu zalecone lub przepisane lekarstwa, wezwijcie Archanioła Metatrona, by sprawdził, czy mogą mu być podane alternatywne leki:

Archaniele Metatronie, błagam o Twą potężna i miłosierna interwencję; pomóż (wstaw imię dziecka), u której/ego stwierdzono zaburzenia. Proszę pomóż nam poznać wolę Boga dotyczącą tego dziecka i pokieruj poczynaniami wszystkich dorosłych wokół niego, by postępowali, mają na względzie jego dobro. Poproszę pomóż nam stanąć stanowczo naprzeciw ludzi u władzy i dokonać tego, co uważamy za słuszne. Błagam, pomóż wszystkim dorosłym związanym z tym dzieckiem podejmować właściwe decyzje w jego imieniu oraz prowadzić dyskusje w sposób konstruktywny, nawet mimo różnicy zdań. Metatronie, proszę, chroń te dziecko od wszelkich krzywd teraz i w przyszłości. Dziękuję.

 

 

Sandalfon

 

Znany także jako Sandolfon lub Sandolphon

 

Sandalfon to jeden z dwóch archaniołów, których imię nie kończy się przedrostkiem „-el”. Sandalfon po grecku oznacza „brat” i ma to związek z jego bratem Metatronem. Bracia ci to jedyni archaniołowie, którzy niegdyś byli śmiertelnikami. Sandalfon jako człowiek był prorokiem Eliaszem, a Metatron znany był jako Enoch. Bóg uczynił ich archaniołami i pozwolił dalej służyć Królestwu Niebieskiemu w nagrodę za ich pobożne życie na ziemi. Wniebowstąpienie Eliasza nastąpiło, gdy wzniesiona go do nieba na ognistym rydwanie zaprzęgniętym w dwa płonące konie, przy szalejącej trąbie powietrznej. Wydarzenie te opisane są w drugim rozdziale Drugiej Księgi Królewskiej.

Głównym zadanie Sandalfona jest dostarczanie modlitw ludzi do Boga, by mógł on ich wysłuchać. Według legendy archanioł ten jest tak wysoki, że jego sylwetka rozciąga się od ziemie do nieba. Starożytna historia kabalistyczna głosi, iż Saldalfon potrafi pomóc przyszłym rodzicom ustalić płeć nienarodzonego dziecka. Wsdług niektórych, archanioł ten związany jest także z muzyką.

Wiadomości przekazywane przez Sandalfona to szepty przenoszone na snielskich skrzydłach, dlatego też nieuważni słuchacze mogą pomylić jego głos z szumem wiatru.

Gdy przywołacie Sandalfona, nasłuchujcie uważnie głosów i dźwięków które pojawią się w waszych głowach – mogą to być właśnie odpowiedzi na wasze modlitwy.

 

Wezwanie

 

Jeśli macie modlitwę, która pilnie wymaga odpowiedzi, przywołajcie Archanioła Sandalfona, powtarzając w myślach swoją modlitwę i mówiąc:

Umiłowany Archaniele Sandalfonie dostarczycielu wszelkich modlitw, proszę Cię o wsparcie. Proszę jak najszybciej dostarcz bogu mą modlitwę (wypowiedz modlitwę). Proszę przemów do mnie tak, by można było Cię usłyszeć i zrozumieć. Powiadom mnie o tym, czy moje modlitwy zostaną wysłuchane i powiedz, jeśli trzeba będzie zrobić coś, by zapewnić spełnienie moich próśb. Dziękuję Ci, Amen.

 

 

Azrael

 

Znany także jako Azrail, Ashriel, Azaril lub Anioł Śmierci

 

Imię Azraela oznacza „ten, któremu Bóg pomaga”. Jego główna rolą jest pomóc ludziom w przejściu do nieba po fizycznej śmierci. Azrael dodaje ludziom otuchy przed ich śmiercią, sprawia, że umierając, nie cierpią oraz pomaga im przystosować się się do warunków po drugiej stronie. Otacza on także rodzinę w żałobie uzdrawiającą energią i boskim światłem, by pomóc jej z poradzeniem sobie ze stratą i dalszym życiu. Azrael wspiera przyjaciół i członków rodziny zmarłego, łagodząc ich podróż na materialnej, duchowej bądź emocjonalnej drodze. Jeżeli ktoś z waszych bliskich odszedł z tego świata, proście Azraela o wsparcie i pocieszenie.

Azrael współpracuje też z psychoterapeutami, by uchronić ich od „zarażania się” bólem pacjentów oraz by prowadzić ich słowa i czyny jak najbardziej efektywnie. Wezwijcie Azraela, gdy chcecie przynieś ukojenie ukochanej osobie, która umiera i gdy pragniecie pomóc jej przejść na tamten świat. Azrael nie opuści nikogo w potrzebie. Możecie też poprosić go, by odnalazł osoby wam bliskie po tamtej stronie i pomagał im w niebie.

Archanioł Azrael jest bardzo cichy i opanowany. Żywi on wielki szacunek wobec całego procesu opłakiwania czyjejś śmierci i nie wykorzystuje ludzi, którzy przez ten trudny czas przechodzą.

Azrael wspiera nas i jest dla nas źródłem łagodnej siły i pocieszenia.

 

On sam mówi: Podczas bezsennej nocy, gdy jesteście pogrążeni w żalu i przewracacie się z boku na bok, mogę ukoić wasz niepokój i pomóc wam zasnąć. Wypoczęte ciało i umysł są silniejsze i zdolne do przejścia przez cały proces opłakiwania bliskich. Więc nie wahajcie się wezwać mnie i prosić o moje modlitwy, wsparcie i wstawiennictwo w potrzebie. Przywołam inne anioły, by wspierały was i waszych bliskich. Zrobimy wszytko co w naszej mocy, by wesprzeć was żarliwą miłością.

 

Wezwanie

 

Nie potrzebujecie żadnego szczególnego stroju czy zachowania by wezwać Archanioła Azrela; wystarczy szczera chęć pomocy w sytuacji związanej ze smutkiem lub śmiercią. Pomyślcie o nim, a sam się zjawi. Oto proste słowa wezwania:

Archaniele Azraelu, proszę, pociesz mnie teraz. Pomóż mi wyleczyć rany. Błagam, uwolnij me serce od ciężaru i pomóż mi zrozumieć błogosławieństwo, jakie niesie za sobą obecna sytuacja. Proszę pomóż mi wyzwolić moje łzy i połączyć się z ukochaną mi osobą przebywającą w niebie. Proszę natchnij to połączenie energią, by umożliwić mi wyraźne porozumienie z(nim lub nią). Wiem że bliska mi osoba jest w pobliżu oraz że czuwasz nad nią i nade mną. Dziękuję Ci, Azraelu.

 

 

Haniel

 

Znana także jako Anael, Aniel, Hamiel, Onoel

 

Imię Haniel oznacza „chwała boża” lub „łaska boża”. W starożytnym Babilonie grupa mężczyzn znanych jako kapłani-astronomowie badała astronomię, astrologię, energię księżyca oraz różne bóstwa, by poznać ich wróżby i doznać duchowej mocy uzdrawiania. Jednym z archaniołów, z którymi współpracowali była Archanielica Haniel, kojarzona z planetą Wenus.

Haniel pomaga nam odzyskać utracone sekrety lekarstw z naturalnej apteki, zwłaszcza związanych z ujarzmieniem energii księżyca i zamykaniem jej w leczniczych napojach, proszkach i kryształach. Haniel pomaga też cieszyć się większą łaską w życiu. Wezwijcie ją, by zaznać w waszym życiu więcej piękna, harmonii i towarzystwa wspaniałych przyjaciół. Archanielica ta pomoże wam też opanować się i skoncentrować przed ważnymi wydarzeniami, takim jak przemówienie, przedstawienie, pierwsza randka lub rozmowa o pracę, a także w ich trakcie.

Archanielica Haniel posiada energię bogini księżyca: eteryczną, łagodną, cierpliwą i mistyczną. Jej mądrość wywodzi się z wielu eonów doświadczenia we współpracy z ludźmi.

Ona sama mówi do nas: Tak, mam cierpliwość do ludzi, ponieważ dostrzegam, ile uczyniła dobra. Każdą chwilę nietolerancji rekompensuje setkami przypadków głębokiej dobroci, które przyćmiewają ciemności. Światło ludzi świeci dziś jaśniej niż kiedykolwiek. Gdybyście mogli ujrzeć ludzkości z mego punktu widzenia, wiedzielibyście, dlaczego żywię do was głęboki szacunek i wielką miłość. Jestem szczęśliwa, mogą pomóc we wszelkich przedsięwzięciach prowadzących do postępu ludzkości, ponad wrzawą skłóconych jaźni, oraz do wzniesienie ludzi do poziomu, z którego pochodzą: łaski bożej i odwiecznego piękna.

 

Wezwanie

 

Jeśli macie przed sobą ważną funkcję do spełnienia, która wymaga nienagannego przedstawienia lub wyrafinowanego wdzięku towarzyskiego, poproście Haniel, by wam towarzyszyła. Możecie przywołać Haniel, powtarzając w myślach jej imię i opisując, czego potrzebujecie lub wygłaszając formalna inwokacje taką jak na przykład:

Archanielico Haniel opiekunko łaski, opanowania i uroku, proszę ześlij na mnie Twą boską energię miłosiernej mądrości w sytuacji (opis sytuacji). Dziękuje za to, że kierujesz moimi słowami, czynami i manierami oraz że pomagasz mi cieszyć się chwilą, jednocześnie sprowadzasz błogosławieństwa na wszystkich, którzy mnie oglądają i słuchają. Proszę by Twój boski magnetyzm przyciągał do mnie tylko pozytywną energię. Dziękuję Ci łaskawa Haniel.

 

 

Raziel

 

Znany także jako Sarakael, Suriel

 

Imię Raziela oznacza „boską tajemnicę”, ponieważ archanioł ten jest blisko Stworzyciela, że zna on wszystkie tajemnice wszechświata i zasady jego funkcjonowania. Raziel spisał wszystkie te tajemnice w księdze symboli i magi zwanej Księgą Raziela lub Sefer Raziel. Po tym, jak Adam i Ewę wygnano z Edenu, Raziel dał księgę Adamowi, bu udzielić mu porad związanych z odzyskaniem łaski bożej. Później księga trafiła do proroka Enocha, na krótko przed jego wniebowstąpieniem i transformacją w Archanioła Metatrona. Kopię księgi od archanioła Rafaela otrzymał także Noe i na podstawie zawartych tam informacji zbudował arkę oraz pomagał zwierzętom, które przetrwały potop.

Wielu badaczy twierdzi, że ta tajemnicza księga (która dostępna jest w księgarniach) została napisana przez żydowskiego uczonego w średniowieczu. Być może był nim Eleazar z Wormacji lub Izaak Ślepy. Księga ta jest trudna do odszyfrowania i mówi się, że by ją zrozumieć, należy przywołać do pomocy Raziela.

Archanioł Raziel może pomóc wam lepiej zrozumieć materiały o ezoteryce, zasady objawień, boskiej geometrii, fizyki kwantowej i innych skomplikowanych dziedzin nauki. Może on też wyzwolić w was zdolności parapsychiczne i sprawić, że lepiej ujrzycie, usłyszycie, zrozumiecie i poczujecie boskie przewodnictwo. Niczym boży czarodziej, Raziel pomóc może wam w przejawianiu objawień.

Raziel jest istotą miłosierną, życzliwą i inteligentną. Jego obecność odczuwa się w sposób bardzo subtelny, lecz z czasem nauczycie się dostrzegać jego pozytywny wpływ na wsze praktyki duchowe.

 

Wezwanie

 

Wzywajcie Raziela, by pogłębić swoje zrozumienie koncepcji ezoterycznych, Wiadomości, które przekazuje, są niezwykle ważne, więc lepiej kontaktować się z nim w ciszy. Zamknijcie oczy, oddychajcie głęboko, wyciszcie swój umysł i powiedzcie w myślach te słowa:

Archaniele Razielu, proszę, pomóż mi otworzyć mój umysł na boskie tajemnice wszechświata. Pomóż mi pozbyć się ograniczających mnie przekonać i osiągnięć oświecenie. Pragnę Twego doradztwa w następującej sprawie (opisz problem, który wymaga rozwiązania; zadawaj pytania po kolei rób długie przerwy, by dać sobie czas na przemyślenie odpowiedzi). Dziękuje Ci Razielu, za Twoje nauki.

 

 

 

Raguel

 

Znany także jako Akrasiel, Raguil, Rasuil, Rufael, Suryan

 

Imię Raguel oznacza „przyjaciel Boga”. Jego główna rolą w niebie jest nadzorowanie wszystkich innych aniołów i archaniołów. Pilnuje on, by wszystkie współpracowały w sposób harmonijny i zorganizowany, zgodnie z przekazem i wolą Boga. W rezultacie często nazywany jest „archaniołem sprawiedliwości i uczciwości”. Raguel uwielbia zawsze być najlepszy i może pomóc znieważanym lub prześladowanym osobom stać się bardziej szanowanymi i mającymi większe wpływy.

Archanioł Raguel jest entuzjastyczny i przyjacielski; jest „baterią”, co oznacz że doda wam energii, gdy poczujecie się zmęczeni. Wyobraźcie sobie, że macie przyjaciela, który jest jednocześnie adwokatem, duchowym doradcą, terapeutą i trenerem waszej motywacji, a będziecie w stanie pojąć, jak wiele talentów posiada Raguel i jak szeroki jest zakres jego pomocy.

Przemawia do was tymi słowami: Tak często widuje ludzi, którzy nie doceniają samych siebie i nie zdają sobie sprawy ze swego potencjału i możliwości. Moja dostępność jest nieograniczona i naprawdę nie ma powodów, dla których mielibyście próbować czegoś dokonać sami, skoro macie dostęp do tak wielkiej przyjaźni z mojej strony. Często współpracuje anonimowo z grupami innych pomocników, więc możecie nie wiedzieć, że jestem prz was i pomagam spełnić wasze prośby. Wiedzcie jednak, że tak się dzieje!!

Wezwanie

 

Raguel wspaniale zażegnuje konflikty. Jeśli macie za sobą kłótnie z kimś i potrzebujecie pojednania z tą osobą, wezwijcie Raguela i poproście o jego interwencje:

Archaniele Raguelu, dziękuje Ci za interwencje w moich relacjach z (wstaw imię osoby związanej z twoją sytuacją) i za sprowadzanie nas obojga do stanu spokoju i harmonii. Przyjmij mą wdzięczność za pogodzenie naszych odmiennych zdań z miłością i przy pełnej współpracy. Cenie moc przebaczenia, jaką oboje czujemy względem siebie. Wiem, że wolą boską jest wieczny pokój i wiem też, że jako dzieci Boga oboje jesteśmy ucieleśnieniem tego pokoju. Dziękuje, że pomaga nam żyć w tej prawdzie ,teraz i na wieki. W pokoju i wdzięczności, dziękuje Ci.

 

 

Jeremiel

 

Znany także jako Ramiel lub Remiel

 

Imię Jeremiela oznacza „łaska boża”. W starożytnych tekstach judaizmu Jeremiel zaliczany jest do siedmiu głównych archaniołów.

Jest ona także kojarzony z pomaganiem Baruchowi autorowi obszernego tekstu apokryficznego judaizmu, datowanego na I wiek naszej ery i zawierającego prorocze wizje. Jedna z nich natchniona przez Jeremiela, dotyczyła przyjścia Mesjasza. W innej Jeremiel oprowadził Barucha po różnych poziomach nieba.

Jeremiel jest archaniołem o proroczych wizjach, ale oprócz tego pomaga duszom niedawno zmarłych przemyśleć swoje życie. W tej kwestii niesie on pomoc również osobom wciąż żyjącym. Jeśli chcecie przemyśleć swoje dotychczasowe życie i wprowadzić w nim pozytywne zmiany, wezwijcie Jeremiela. Pomoże on wam bez obawy dokonać oceny waszej historii i wyciągnąć wnioski z przeszłych doświadczeń, byście w przeszłości byli silniejsi i bardziej skupiali się na miłości.

 

Jeremiel mówi do was: Przemyślenie swego życia, jeśli będzie podejmowane regularnie, przyniesie wiele korzyści i będzie pomocne w określaniu nowych sytuacji i stawianiu kroków w przyszłości. Jeżeli będziecie snuć przemyślenia nad swoim życiem przez cały czas jego trwania, będzie nam łatwiej i przyjemniej przedostać się na drugą stronę. Będziecie mieli już za sobą ocenę najważniejszych rozstajów waszych życiowych dr&oa

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!