cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

ArchaniołMichał

2012-02-10 15:11:42, komentarzy: 0

ArchaniołMichał

Oznaczamsprawiedliwość i prawdę. Żyję uczciwością.

 

ImięMichał oznacza z Izraelskiego "Podobnego Bogu". On jestArchaniołem, którego przyzywamy w naszej walce przeciwnegatywnościom. Pomaga odnaleźć wewnętrzne światło.Historycznie jest obrońcą zarówno Izraela, jak i kościołakatolickiego. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małychdzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi.Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem NiebiańskiejArmii, która walczy w imię prawa i sprawiedliwości. Daje wsparciewszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku. Michał jestteż dawcą cierpliwości i szczęścia.

 

Jestkojarzony z elementem ognia, który symbolizuje spalanie rzeczytymczasowych iprzejściowych, dzięki czemu tylko czyste wewnętrzneświatło może oświetlać nam drogę. Jest nazywany życzliwymAniołem Śmierci, ponieważ przynosi nam oswobodzenie inieśmiertelność. Jest Aniołem Końcowego Rachunku i WażącymLudzkieDusze.

 

Michałjest uważany za największego ze wszystkich aniołów w żydowskich,chrześcijańskich i mahometańskich religiach. On jest postrzeganyróżnie, jako Posiadacz Kluczy doNieba i Szef Archaniołów,Książę Obecności, Anioł Żalu, Prawości, Litości i UświęceniaDuszy, Anielski Książę Izraela, Stróż Jakuba, i aniołGorejącego Krzewu. Jest niezmordowanym mistrzem dobroci i zawszepomaga podnieść się pokonanym. Michał stosuje reguły samotnegowojownika; zawsze jest skłonny pomóc załagodzić konflikt irozwiązać kłopot.

 

Możemymodlić do Michała, aby pomógł nam uporać się z naszyminegatywnościami. Kiedykolwiek zostajemy wystawieni na próbę, możepomagać nam, dodając wytrzymałości i podnosząc naszego ducha kupiękniejszej wizji życia. Michał istnieje, aby kierować i chronićnas przed niesprawiedliwością oraz pomagać nam w otwieraniu siędo tego, co jest wieczne i trwałe. Możemy prosić go o pomoc wjakimkolwiek trudnym położeniu, gdzie czujemy się zasypaniproblemami lub osamotnieni potrzebujemy oparcia.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!