cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Anioły w Biblii

2012-10-03 17:19:43, komentarzy: 0

MURILLO PAINTING

Anioły w Biblii

Anioły w Nowym Testamencie
Dwa z najbardziej znanych występów Angelic w Nowym Testamencie są Archanioł Gabriel podczas Zwiastowania do Najświętszej Maryi Panny i Anioła announcemnt do pasterzy w Betlejem od narodzin Zbawiciela. Pierwsze konto jest w katalogu Annuncia. Na tej stronie zamieszczamy dwa z mniejszych występów znanych:

ST. PETER WYDAJE przez anioła: Dzieje Apostolskie, rozdział 12

Zobacz szczegóły szczegółowości ----- Angel View świętego Piotra
Prześladowania Heroda. Piotra wybawienie anioła. Heroda kara.

[1] W tym samym czasie król Herod wyciągnął ręce, aby dotknąć niektórych z kościoła. [2] I zabił Jakuba, brata Jana, z mieczem. [3], a widząc, że to spodobało się Żydom, przystąpiła do podjęcia również Piotr. Teraz to było w czasach azymes. [4] A gdy zatrzymano go, wrzucili go do więzienia, dostarczając go do czterech plików żołnierzy by były przechowywane, zamierzając po Paschy, aby sprowadzić go powrotem do ludzi. [5] Peter dlatego trzymano w więzieniu. Ale modlitwa powstał bez zaprzestania przez kościół do Boga za niego.

[3] "azymes" ... Festiwal przaśnego chleba lub Pascha, która odpowiada naszej Wielkanocy.

[6] A gdy Herod doprowadziłaby go dalej, tej samej nocy, Piotr spał między dwoma żołnierzami, związany dwoma łańcuchami: i posiadaczami zanim drzwi utrzymywane więzienie. [7] A oto anioł Pański stanął przy nim, i światło zabłysło w pokoju, a on uderza Piotra w bok, podniósł go, mówiąc: Wstań szybko. A łańcuchy opadły z jego rąk. [8] Lecz anioł rzekł do niego: Gird samego siebie, i umieścić na twoich sandałów. I tak zrobił. I rzekł do Niego: Cast szaty twe o tobie, i niech Mnie naśladuje. [9] I wychodzi, że za nim, a on nie wiedział, że to prawda, co zostało zrobione przez Anioła, lecz pomyślał, że miał wizję. [10] i przechodzi przez pierwszy i oddziale sekund, doszli do żelaznej bramy, że wyprowadza się do miasta, które samo w sobie otworzył do nich. I wychodzi, że przekazywane przez jedną ulicę, i natychmiast anioł odstąpił od niego.

[11] Piotr przychodzi do siebie, rzekł: Teraz wiem, że w samym czynie, że Pan posłał swego anioła i wyrwał mnie z ręki Heroda i ze wszystkich oczekiwań mieszkańców Żydów. [12] A biorąc pod uwagę, przyszedł do domu Marii, matki Jana, który był przydomkiem Markiem, gdzie zebrało się wielu i modląc się. [13] A gdy zapukał do drzwi bramy, damsel przyszedł Słuchajcie, której na imię było Rhode. [14] I tak szybko, jak wiedziała, głos Piotra, że ​​nie otworzył bramę do radości, ale wyświetlane powiedziała, że ​​Piotr stoi przed bramą. [15] Ale to rzekł do niej: Tyś szalony. Ale potwierdził, że tak było. Następnie powiedział, że: To jego anioł.

ST. Paweł w WITRAŻY
ST. PAUL IN STAINED GLASS
ANGEL wydaje ST. PAUL: AKTY, ROZDZIAŁ 27
Paul jest dostarczany do Rzymu. Jego podróż i wrak.

[1] A kiedy stwierdzono, że powinien płynąć do Włoch, i że Paweł z innymi więźniami, powinny być dostarczone do setnika, imieniem Juliusz, z zespołu Augusta, [2], wchodzący na pokład statku z Adrumetum, rozpoczęliśmy, czyli płynąć przez wybrzeży Azji Arystarch, Macedończyk z Tesaloniki, nadal z nami. [3], a następnego dnia przybyliśmy do Sydonu. Obróbka i Julius Paul uprzejmie, pozwolił mu pójść do przyjaciół i dbać o siebie. [4] I kiedy mieliśmy rozpoczęła stamtąd, płynęliśmy pod Cypru, dlatego że wiatry były sprzeczne. [5] i żeglowanie po morzu Cylicji i Pamfilii, przybyliśmy do Listry, która jest w Licji:

[6] A tam setnik znalezienie statek Aleksandria żeglowanie do Włoch, usunięto nas do niego. [7] A kiedy przez wiele dni mieliśmy płynął powoli i były rzadkie przyjść przed Gnidus nie wiatr cierpienie nas, płynęliśmy blisko Krecie Salmone: [8] I z dużo żeglowania ADO za to, że przyszedł na pewien miejsce, które nazywa się Good-rajów, blisko którego było miasto Thalassa. [9] A kiedy dużo czasu spędziliśmy, a kiedy żeglarstwo było teraz niebezpieczne, bo szybko był już w przeszłości, Paweł pocieszał ich, [10], mówiąc do nich: Mężowie, widzę, że podróż beginneth być z ciała i tyle szkoda, nie tylko przewozowy i statku, ale także w naszym życiu.

[11] Lecz setnik uwierzył pilota i kapitana statku, więcej niż tych rzeczy, które zostały wypowiedziane przez Pawła. [12] A że to nie był przestronny przystań do zimy, największa część dała radę popłynąć dalej, jeśli w jakikolwiek sposób mogą one dotrzeć Phenice do zimy tam, który jest oazą Krety, patrząc w kierunku południowym i północnym. [13] i południowy wiatr delikatnie wieje, myśląc, że uzyskali swój cel, gdy się uwolnił od Asson, płynęli blisko Krety. [14] Ale nie długo po, powstał przed nim burzliwy wiatr, zwany Euroaquilo. [15] A gdy statek został zatrzymany i nie mógł znieść przed wiatrem, oddając statek do wiatry, zawieziono.

[16] I działa pod pewną wyspę, która jest wywoływana Cauda, ​​mieliśmy dużo pracy, aby przyjść do łodzi. [17] Jakie jest uwzględniona, używali pomaga, undergirding statek, i obawiając się żeby nie wpaść w Quicksands, spuścili podwórko żagiel, i tak zostali wypędzeni. [18] A my będąc potężnie rzucił z burzą, Nazajutrz rozjaśniony statek. [19] A trzeci dzień wyganiali z ich własnymi rękami opanowanie statku. [20] A gdy ani słońce ani gwiazdy pojawił się przez wiele dni, a nie mała burza leżał na nas, całą nadzieję na nasz zbawienia był już zabrane.

[21] A gdy pościł długo, Paweł stojąc dalej pośród nich i rzekł: Trzeba rzeczywiście, O ludzie i wy, nie usłuchał mnie, a nie zostały rozwiązane z Krety, i zdobyliśmy tę szkodę i utratę . [22] A teraz zachęcam was do dobrej myśli. Bo nie może być utrata życia każdego człowieka wśród was, ale tylko na statku. [23] Dla anioła Bożego, którego jestem, i któremu służę, stanął przy mnie tej nocy, [24] Mówiąc: Nie bój się, Pawle, musisz ty być wniesiona przed Cezarem, a oto Bóg dał ci je wszystkie że żagiel z tobą. [25] Dlatego, panowie, być dobrej myśli, bo wierzę Bogu, że powinna to być, jak to już zostało mi powiedział.

[26] I musimy przyjść do pewnej wyspy. [27] Ale po czternastej nocy przyszedł, jako że żeglarstwo w Adria, o północy, shipmen uważa, że ​​odkryli jakiś kraj. [28], którzy również emitować, znaleziono dwadzieścia sążni, a dzieje się trochę dalej, znaleźli piętnaście sążni. [29] Następnie w obawie abyśmy nie powinno spaść na szorstkich miejsc, rzucili cztery kotwice z rufy, i szkoda na dzień. [30] Ale jak shipmen próbował wylecieć z łodzi, które spuścili łódź na morzu, pod kolor, jak gdyby one kotwic odlewanych z przedniej części statku,

[31], rzekł Paweł do setnika i żołnierzy: Z wyjątkiem tych pobytu na statku, nie może być zbawiony. [32] Wtedy żołnierze odciął liny od łodzi i pozwolili jej spaść. [33] A gdy zaczął być lekkie, Paul prosił ich wszystkich wziąć mięso, mówiąc: Ten dzień jest czternasty dzień, że czekali, i nadal na czczo, z niczego. [34] Dlatego modlę się, aby wziąć trochę mięsa dla zdrowia dobra, bo tam nie ma włosy na głowie każdego z was zginie. [35] A gdy to powiedział, biorąc chleb, odmówiwszy dziękczynienie Bogu w oczach ich wszystkich, a kiedy złamał go, zaczął jeść.

[36] Następnie były one wszystkie lepszej myśli, i też zajęło trochę mięsa. [37] I byliśmy w sumie na statku dwieście sześćdziesiąt szesnaście dusz. [38] A gdy jedli mało, one podświetlane okręt, rzucając zboże do morza. [39] A gdy nastał dzień, nie wiedział, do ziemi, ale odkryli jakiegoś potoku, który miał brzegu, do którego poglądach, gdyby tylko mogli, aby ciąg w statku. [40] A gdy podjęta kotwice, zobowiązały się do morza, tracąc withal pasm sterowych oraz podnoszące się grota do wiatru, to w kierunku brzegu.

[41] A kiedy byliśmy spadła do miejsca, gdzie spotkał się dwa morza, biegają na mieliznę statku, a przednia część rzeczywiście znikają szybko, pozostała unmoveable: ale utrudniają część została zerwana z przemocą na morze. [42] A rada żołnierzy było, że powinni zabić więźniów, żeby którykolwiek z nich, pływanie obecnie, należy uciec. [43] Lecz setnik, chcąc uratować Pawła, zabronił on do zrobienia, i dowodził, że kto umie pływać, powinny rzucić się najpierw na morzu, i zapisać się, a dostać się do ziemi. [44] A reszta, niektórzy nosili na tablicach, a niektóre z rzeczy, które należały do ​​statku. I tak stało się, że każda dusza ma bezpiecznej ziemi.

Dlaczego nie pomógł bardziej przez aniołów?

Pamiętam dobrze, drodzy odwiedzający, że Anioły przyszedł pomóc Apostołom w odpowiedzi na gorliwej modlitwie.

Często nie otrzymują pomocy od Aniołów, po prostu dlatego, że nie modlić tak jak trzeba. We wszystkich naszych potrzeb powinniśmy modlić się z oddaniem do aniołów, a otrzymamy ich "wszechmocnego" pomoc.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!