cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Anioły w Biblii

2012-10-03 17:17:53, komentarzy: 0

Anioły w Biblii

Czasami Bóg posłał aniołów jako posłańców, czasem przybyli jako strażników, czasem pojawili się w samą porę, aby zapobiec coś się dzieje. Na tej stronie i następnego to tylko niektóre z wydarzeń w Piśmie Świętym, gdzie anioł widoczne.

ANGELS w Starym Testamencie

ANGEL WYGODY Hagar [AGAR]: GENESIS 16, 1-6

Wyświetlić obraz z galerii
    
Słońce prażyło ostro na kobietę, która siedziała sama na pustyni Bersabee, a ona gorzko zapłakał. Obserwując ją, ledwo strzałkę łuku lotu stąd, był Ismael, jej syn, teraz czternaście. W jej Agar agonii kołysał się w przód iw tył, jęcząc głośno. Wystarczy chwila przed Ismael usłyszał jej szloch, jak zostawiła go pod drzewem: ". Nie mogę patrzeć na moje dziecko umrze" Czuł śmierć bardzo blisko, jak nie mieli więcej wody i na dzień nie było jedzenie.

Ismael zamknął oczy, tak, aby osłonić się od nawiedzonego patrzeć na twarz matki. Agar myśli były teraz dryfuje do przeszłości, mogłaby wyobrazić Abrahama namioty, gdzie mieszkała. Była niewolnicą, pojmany i przywieziony z Egiptu. Sara, żona Abrahama, kupił ją, a przez specjalne dyspensy przez Boga, urodziła syna Abrahama, bo Sara była bezdzietna dotychczas. Kiedy Sara dowiedziała się o dziecko, stała się nieszczęśliwa z tym żyć, więc przed narodzinami Ismael, Agar uciekła, ustalona nigdy nie powrócić. Jak ona odzwierciedlenie na tych wydarzeniach poznała własny grzech pychy nad mając syna, kiedy Sara była bezdzietna.

W pustyni łatwiej było zobaczyć wyraźnie. Lat temu, kiedy była w studni między Cades i Basad na drodze do Sur, Anioł ukazał się jej, mówiąc jej: "Wracaj do swojego kochanka i być posłusznym do niej." Będziesz miała syna i musisz nazywać go Ismael, co oznacza "Bóg słyszy", ponieważ Bóg usłyszał twój krzyk bólu, a twój syn będzie szefem ludzi tak liczne, że nikt nie będzie mógł liczyć je ... "

Wróciła w zgodzie z przesłaniem Anioła, ale Sara po raz kolejny przejechał ją prosząc Abrahama, aby wysłać ją, co smuci go, ale Bóg powiedział mu, że wszystko będzie dobrze w końcu i Ismael będzie udać potężny naród .

Teraz dzień stąd Agar podniósł głowę spojrzał jeszcze raz na Ismael pod drzewem, umiera. To był straszny koniec, aby obejrzeć ukochanego syna leżącego w głodzie i pragnieniu, a Sara miała w końcu urodziła syna, Izaaka. Nagle agar łzy wzrosły na nowo, rozlewając na policzkach. Słaby krzyk z kierunku drzewa zapewnił ją, że Ismael żyje. Usłyszała głos wołający jej imię; zaskoczona, spojrzała w górę.

"Agar, Agar, co jest nie tak? Nie bój się. Bóg usłyszał płacz swojego syna ... Wstań, weź swoje chłopca za rękę i prowadzi go z wami Bóg obiecał uczynić go ojcem wielkiego narodu . "

Dreszcz przebiegł przez nią drżenie zmagała się na nogi, szukając źródła głosu: na jej oczach, że ujrzał studnię! Bieg do niego wyciągnęła wodę i jednych do Ismaela. Oni oboje żyć ...


ANIOŁ NA Ofiara Izaaka: GENESIS 22

Wyświetlić obraz z galerii

Wiara i posłuszeństwo Abrahama udowodnił swoją gotowość do poświęcenia swego syna Izaaka. On pozostał z ustawy przez anioła. Dawne obietnice są odnawiane do niego. Jego Nachor brata problem.

[1] Po tych rzeczy, Bóg Abrahama pokusie, i rzekł do niego: Abrahamie, Abrahamie. A on odpowiedział: Oto jestem. [2] rzekł do niego: Weź twego jednorodzonego syna Izaaka, którego miłujesz, a idź do ziemi, widzenia: i tam ofiarować będziesz go za holokaust na jednej z gór, które pokażę ci. [3] Tak Abraham wznoszące się w nocy, osiodłał swego osła, i miała z nim dwóch młodych mężczyzn, i syna swego Izaaka, a gdy miał cięcia drewna za holokaust poszedł swoją drogę do miejsca, w którym Bóg nakazał mu. [4] A na trzeci dzień, podniósł oczy, ujrzał z daleka miejsce off. [5] I rzekł do swoich młodych mężczyzn: Stay was tutaj z dupy: Ja i chłopak pójdzie z prędkością aż yonder, i po tym, jak czcić, powróci do was.

[1] "Bóg kusi" ... Bóg tempteth nikt do zła, James 1. 13, ale metodą prób i eksperymentów czyni znany na świecie, a dla siebie, kim jesteśmy, jak tu tego badania singular wiara i posłuszeństwo Abrahama powstał oczywisty.

[6] I wziął drewno na holocaust, i położył go na syna swego Izaaka, a on sam prowadzi w jego rękach ogień i miecz. A jak szli dalej razem, [7] Izaak rzekł do ojca: Mój ojciec. A on odpowiedział: Co ty tam, synu? Oto, mówi on, ogień i drewno: gdzie jest ofiara za Holocaust? [8] I rzekł Abraham: Bóg upatrzy sobie ofiarę za holocaust, synu. Poszli więc na siebie. [9] A oni przyszli na miejsce, które Bóg miał go shewn, gdzie zbudował ołtarz i złożył na drwa na nim: a kiedy związanie Izaaka, syna swego, położył go na ołtarzu na stos drewna . [10] A on wyciągnął rękę i wziął miecz, do poświęcenia swego syna.

[11] A oto anioł Pański z nieba zawołał do niego, mówiąc: Abrahamie, Abrahamie. A on odpowiedział: Oto jestem. [12] I rzekł do niego: Połóż rękę na swego, nie chłopca, ani żadnej rzeczy zrobić ty do niego: teraz wiem, że ty nie fearest Bogiem, hast oszczędził swego Jednorodzonego Syna dla mojego dobra. [13] Abraham podniósł oczy, ujrzał za plecami barana pośród Briers wystających szybko za rogi, który wziął i oferowane do holokaustu zamiast swego syna. [14] I nazwał nazwę tego miejsca, Pan uważa. Po czym do dziś mówi się: W górach Pan widzieć. [15] I anioł Pański nazwie do Abrahama po raz drugi z nieba, mówiąc:
[16] Według mojej własnej jaźni ja zaprzysiężony, mówi Pan: Ponieważ to uczyniłeś tę rzecz, i hast nie oszczędził swego Jednorodzonego Syna dla mnie: [17], będę ci błogosławił i będę mnożyć nasienie twoje, jako gwiazdy na niebie i jak piasek, który jest nad brzegiem morza: nasiona twój posiądą bramy ich wrogów. [18] A w potomstwie twoim wszystkie narody ziemi, będzie błogosławiony, żeś usłuchał głosu.
ELIAS
ELIAS

ANGEL WYCHODZI pomocą ELIAS [Eliasz]: 3, 5 19 KINGS

Jak Hagar, anioł przyszedł do pomocy Proroka Eliasza, kiedy uciekał królowej Izebel, który chciał go zabijać.

Zużyte ze smutkiem i zmęczeniem, a w głębi żal, położył się w cieniu drzewa, prosząc Boga, aby pozwolił mu umrzeć. W wyczerpania zasnął.

W odpowiednim czasie Anioł przyszedł obudzić go, dając mu pyszny chleb do jedzenia i świeżej wody do ugasić jego ogromne pragnienie.

Prorok, odnowione przez darów Anioła, znowu zasnął.

Kiedy już wystarczająco odpoczął, Anioł obudził go znowu i kazał mu jeść i pić, po raz kolejny, mówiąc mu, co Pan wysłał go do niego, "długa podróż wciąż leży przed tobą."

Odświeżone w ciele i duszy, Prorok teraz szedł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, na mocy tego pokarmu anielskiego, w końcu dotrzeć do celu, którą postawił przed nim, czyli Mount Horeb.

Powinniśmy uczyć się z tego konta, że ​​nasz Anioł Stróż będzie nam służyć w każdej potrzebie z Go wzywamy z bezgraniczną miłością i ufnością, choć nie może pokazać się z nami. Nie traćmy z oczu faktu, że mamy Anioła nas dzień i noc, chętni i zdolni do konsoli nas we wszystkich naszych potrzebach.
 RAPHAEL AND TOBIAS
Rafael i TOBIASZ
ST. Rafael i ST. TOBIASZ: TOBIASZ [TOBIT]

Zanim opowiedzieć o wszystkim, co stało się z młodym Tobiaszem, trzeba powiedzieć coś o jego ojca, Tobias stary, a jego matka, Anna. Byli Żydzi w tym czasie żyli daleko od Jerozolimy, na wygnaniu, wysłał ich przez swoich porywaczy. Wielu Żydów więc zapomniał atak na ich religię żyjąc w obcym kraju wśród obcych. Ale nie Tobias, mieszkał dobre życie, oddając cześć Bogu, jak mógł, pomoc swoich sąsiadów, i jest hojne dla wszystkich wokół niego. Bóg był z niego zadowolony, ale chce również sprawdzić jego lojalność, to niech idzie ślepy.

Rozdział 3: Modlitwa Tobiasza i Sary, w swoich różnych uciskach, są rozpatrywane przez Boga, i anioł Rafał jest wysyłany w celu złagodzenia ich.

[21], to jednak każdy z nich jest na pewno tego tobie worshippeth, że jego życie, jeśli to w ramach procesu sądowego, będzie koronowany: a jeśli to będzie pod ucisku, musi być wydana, i jeśli to jest pod korekty, musi być może przyjść do twego miłosierdzia. [22] ty nie zachwycony nasz zagubiony: bo po burzy spokój ty czynisz, a po łzach i płacz ty pourest w radości. [23], jest twoje imię, Boże Izraela, błogosławiony na wieki. [24] W tym czasie modlitwy nich słychać było zarówno w oczach chwały Boga Najwyższego: [25] A święty Anioł Pański, Raphael został wysłany, aby uzdrawiać ich obu, których modlitwy w jednym czasie były przećwiczone w oczach Pana.
Rozdział 4: myślenie Tobias umrze, daje jego syn pobożnych napomnienia: i telleth mu pieniędzy, które pożyczył znajomemu.

[1] Dlatego gdy Tobias pomyślał, że jego modlitwa została usłyszał, że może umrzeć, zadzwonił do niego jego syn Tobiasz, [2] i rzekł do niego: Słuchaj, synu mój, słów moich ust i położyła je jako fundament w twym sercu. [3] Gdy Bóg staje się moją duszę, udasz pochować moje ciało: a ty będziesz Matka twoja cześć po wszystkie dni swego życia: [4] muszą być świadomi tego, co ty i jak wielkie niebezpieczeństwa cierpiała dla ciebie w jej łonie. [5] A kiedy ma się zakończyć także czas jej życia, pogrzeb ją obok mnie.

[6] A wszystkie dni twego życia mieć Boga w twoim umyśle, i baczcie ty nigdy nie zgodzi się grzechu, ani łamią przykazań Pana, Boga naszego. [7] Dajcie jałmużnę z twej substancji, i nie odwracaj się od wszelkich twoja twarz biednej osoby: tak powinno się stać, że twarz Pana nie muszą być odwrócone od ciebie. [8] Zgodnie z twoją zdolność być miłosierny. [9] Jeśli ty nie wiele daje w obfitości: jeśli ty masz trochę, uważać nawet tak, aby obdarzyć chętnie trochę. [10] Na co ty do siebie samego storest dobre wynagrodzenie za dni konieczności.

[11] Na jałmużna dostarczamy od wszelkiego grzechu i od śmierci, i nie będzie cierpieć duszy iść do ciemności. [12] Jałmużna jest wielkie zaufanie przed Boga Najwyższego, do wszystkich, którzy jej udzielić. [13] Uważajcie, aby utrzymać siebie samego, mój synu, od wszelkiej rozpusty, a obok twoja żona nigdy znosić wiedzieć przestępstwa. [14] Nigdy nie cierpią dumę panować w twoim umyśle, czy w twoich słowach: dla od wszystkiego zagłada miała swój początek. [15] Jeśli ktoś uczynił żadnej pracy dla ciebie, od razu zapłacić mu zapłatę, i niech nie płace twego najemnik zostać z tobą w ogóle.

[16] Patrz ty nigdy nie robić do drugiego co ty go nienawidzę zrobili ci na inny. [17] Zjedz swój chleb z głodnym i potrzebującym, a także z twoich szat pokrycie nago. [18] Układ chleb twój i twoje wino na pogrzebie sprawiedliwego człowieka, i nie jeść i pić ich z bezbożnych. [19] Szukajcie rady zawsze mądrego człowieka. [20] Bless Bóg przez cały czas: i pragnienie go skierować twoje sposoby, i że wszystkie twoje rady może trwać w nim.

[21] I powiem ci też, mój synu, że pożyczyła dziesięć talentów srebra, podczas gdy byłeś jeszcze dzieckiem, aby Gabelus w Rages miasta Medów, i mam Medów notatek i mam notatkę jego dłoń ze mną: [22] Teraz więc zapytać jak abys pójść do niego, a otrzymasz od niego foresaid sumę pieniędzy, i przywrócić mu uwagę na jego ręce. [23] Nie bój się, mój synu: prowadzimy rzeczywiście słabe życie, ale będziemy mieli wiele dobrych rzeczy, jeśli boisz się Boga, i odejść od wszelkiego grzechu, i zrobić to, co jest dobre. jego dłoń ze mną: [22] Teraz więc zapytać jak abys pójść do niego, i otrzymać od niego foresaid sumę pieniędzy, i przywrócić mu uwagę na jego ręce.
[23] Nie bój się, mój synu: prowadzimy rzeczywiście słabe życie, ale będziemy mieli wiele dobrych rzeczy, jeśli boisz się Boga, i odejść od wszelkiego grzechu, i zrobić to, co jest dobre.

Rozdział 5: Młody Tobias poszukuje przewodnik dla jego podróży, Anioł Raphael, w kształcie człowieka, undertaketh ten urząd.

[1] Następnie odpowiedział Tobiasz ojcu, i rzekł: Zrobię wszystko, Ojcze, któreś mi nakazał. [2] Ale jak mogę dostać te pieniądze, nie mogę powiedzieć, bo nie wie, mnie, a ja nie znam go: co znak dam mu? nie mogłem nie znać drogę która prowadzi tam. [3] Następnie jego ojciec odpowiedział mu, mówiąc: Mam uwagę rękę ze mną, który, gdy będziesz go pokażę, będzie on obecnie zapłacić. [4] Ale teraz iść i szukać cię z jakąś wiernego człowieka, aby iść z tobą za wynajem: abys jej otrzymania, a ja jeszcze żyć. [5] Następnie Tobias wyruszyło, znaleziono piękny młody człowiek, stojący przepasane, i jako, że byli gotowi iść.

[6] I nie wiedząc, że to był Anioł Boży, pozdrowił go i rzekł: Z Tyś skąd, dobry młody człowiek? [7] Ale on odpowiedział: Z synów Izraela. I rzekł do niego Tobiasz: Czyz ty sposób, że wyprowadza się do kraju Medów? [8] A on odpowiedział: Ja to wiem, i ja często chodziliśmy po wszystkich sposobów ich, i mam miejsce przy Gabelus naszego brata, który mieszka w Rages miasto Medów, który jest usytuować w Górze Ekbatanie. [9] A Tobiasz powiedział do niego: Bądź dla mnie, błagam cię, aż ci powiem te same rzeczy, z moim ojcem. [10] Następnie powiedział Tobias będzie w te wszystkie rzeczy do jego ojca. , Na której jego ojciec jest w podziw, pożądane, że przyjdzie do niego.

[11] Tak będzie w pozdrowił go i rzekł: Joy będzie Tobie zawsze. [12] I rzekł Tobiasz: Jaki sposób radością będzie dla mnie, którzy siedzą w ciemności, i nie widzą światło nieba? [13] A młody człowiek powiedział do niego: Bądź mężny, wulkanizacja twój od Boga, jest w zasięgu ręki. [14] A Tobiasz powiedział do niego: Ty mógłbyś prowadzić mój syn Gabelus w Rages, miasta Medów? a gdy będziesz powrotu, zapłacę ci twoje wynajem. [15] Lecz anioł rzekł do niego: Ja go tam przeprowadzić, i sprowadzić go z powrotem do ciebie.

[16] A Tobiasz powiedział do niego: Proszę cię, powiedz mi, co rodzina, czy co ty plemię? [17] A Raphael Anioł odpowiedział: Czy ty szukać rodziny niego ty hirest, lub najemnik sam pójść z twoim synem? [18] Ale żebym nie uczynię cię niepokój, jestem Azariasz, syn wielkiego Ananiasza. [19] A Tobias odpowiedział: Tyś wielkiej rodziny. Ale proszę cię, nie gniewaj się, że chciałem poznać twoją rodzinę. [20] Lecz anioł rzekł do niego: Ja poprowadzę syn twój bezpieczny, i doprowadzić go do ciebie znowu bezpieczne.

[18] "Azariasz" ... Angel miało formę Azariasza: i dlatego mogą nazwać siebie nazwą człowieka, którego on personated. Azariasz, w języku hebrajskim, oznacza pomoc Boga, a Ananiasz łaskę Boga.

[21] A Tobiasz odpowiadając, powiedział: Może masz dobrą drogę, a Bóg będzie z tobą w drogę, a jego anioł towarzyszył. [22] Wtedy wszystkie rzeczy są gotowe, które miały być realizowane w ich podróży, Tobiasz poprosił ojca swego i matkę pożegnanie i ruszyli obaj razem. [23] A gdy odszedł, jego matka zaczęła płakać, i powiedzieć: Ty podjąć personel naszego wieku, i wysłał go z dala od nas. [24] Szkoda pieniędzy na który posłałeś go nigdy nie było. [25] W przypadku ubóstwa był wystarczający dla nas, abyśmy mogli uwzględnić ją jako bogactwo, które widzieliśmy naszego syna.

[26] A Tobiasz rzekł do niej: Nie płacz, nasz syn przyjedzie tam bezpieczny i wróci bezpiecznie do nas, a twoje oczy będą go widzieć. [27] Wierzę, że dobry Anioł Boży objawiło mu towarzyszył, i doth zamówić wszystko dobrze, że są zrobione z nim tak, że ma on wrócić do nas z radością. [28] Na te słowa matka przestała płakać i trzymał jej spokoju.

Rozdział 6: przez anioła rad młodym Tobiaszem bierze poczekaj ryb assaulteth go. Reserveth serca, żółciowego, wątroby, do leków. Oni złożyć w domu Raguel, którego córka Sara, Tobiasz jest poślubić, miała przed małżeństwem siedmiu mężów, którzy zostali zabici przez diabła.

[1] I Tobiasz poszedł do przodu, a pies za nim, a on złożył pierwszą noc nad rzeką Tygrys. [2] I wyszedł nogi sobie umyć, a oto monstrualnej ryby zrodził się pożreć go. [3] I Tobiasz bojąc się go, zawołał donośnym głosem, mówiąc: Panie, przyjdzie na mnie. [4] A anioł rzekł do niego: Weź go za gill, i wyciągnąć go do ciebie. A kiedy to uczynił, wyciągnął go na ziemię i zaczął sapać przed nogi. [5] Lecz anioł rzekł do niego: Weź wnętrzności ryb, i położył się jego serce, i jego żółciowego, jego wątroba dla ciebie, ponieważ są niezbędne do użytecznych leków.

[6] A kiedy zrobił, pieczone mięso ich, i zabrali go ze sobą w taki sposób: reszta one solone jak może im służyć, aż przybyli do Rages miasta Medów. [7] Potem Tobiasz zapytał anioła i rzekł do niego: proszę cię, Azariasz brat, powiedz mi, co środki są te rzeczy dobre, które ty oferta hast mi trzymać ryb? [8] I Anioł, odpowiadając, rzekł do Niego: Jeśli jesteś umieścić mały kawałek jego sercu na węgle, dym jego orze od wszelkiego rodzaju diabłów, albo od człowieka lub z kobietą, tak, że więcej nie przyjdzie do nich . [9] A żółciowego jest dobre dla namaszczenia oczu, w których istnieje biała plamka, a oni się wyleczyć. [10] A Tobiasz powiedział do niego: Gdzie chcesz, możemy złożyć?

[8] "Jego serce" ... Wątroby (ver. 19) Bóg był zadowolony, aby dać te rzeczy cnotę przed tymi dumnymi duchami, aby je, który wpływ będzie jak Najwyższego, z zastrzeżeniem takich średnich cielesnych stworzeń jako narzędzia swej władzy.

[11] A odpowiadając Anioł, rzekł: Oto jeden, którego nazwa jest Raguel, pobliżu krewny rodu twego, i kto ma córkę imieniem Sara, ale on nie ma syna, ani żadnego innego córkę obok siebie. [12] Wszystkie jego substancja jest dzięki tobie, a ty musisz wziąć ją za żonę. [13] Zapytaj ją, więc jej ojca, a on da ci ją za żonę. [14] Następnie odpowiedział Tobiasz, i powiedział: Słyszałem, że ona ma dano do siedmiu mężów, a oni wszyscy zginęli: Ponadto słyszałem, że diabeł ich zabił. [15] Teraz boję się, bo to samo powinno się stać dla mnie też: i że ja jestem jedynym dzieckiem moich rodziców, należy obniżyć ich starość z żałością do piekła.

[15] "Hell" ... Oznacza to, że w miejscu, gdzie dusze dobre były przechowywane przed przyjściem Chrystusa.

[16] Wtedy Anioł Rafał rzekł do niego: Słuchajcie mnie, a pokażę ci, kim są, nad którymi diabeł może przeważać. [17] Ci, którzy w taki sposób otrzymują małżeństwo, ponieważ aby odciąć się Boga z siebie i ze swojego umysłu, i oddać się swojej żądzy, jak koń i muł, które nie rozumieją, nad nimi diabeł ma moc . [18] Ale ty, gdy weźmiesz ją, iść do komory, i przez trzy dni trzymać siebie samego kontynentu od niej, i dać samego siebie do niczego innego, ale do modlitwy z nią. [19] i na tej nocy leżał wątrobę ryby na ogniu, a diabeł się oddalają. [20] Ale ty będziesz sekund noc być przyjęci do społeczności świętych patriarchów.

[21] I trzecia noc będziesz otrzymać błogosławieństwo, które dzieci mogą być dźwiękowe zrodzonego z Ciebie. [22] A gdy trzecia noc jest przeszłość, weźmiesz dziewicę ze strachu przed Panem, przeniósł się raczej z miłości do dzieci niż pożądaniem, że w nasieniu Abrahama abys otrzymać błogosławieństwo dzieci.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!