cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

Angelic świętość i grzech Świętość i grzech w emocjonalnym świecie

2012-10-03 16:35:28, komentarzy: 0

ST. MICHAEL

Angelic świętość i grzech
Świętość i grzech w emocjonalnym świecie

Nasz nowoczesny świat emocji tronie jako władca życia i dzień przez dzień nowe tematy tłum do pałacu, który zostanie przedstawiony do życia rodziny królewskiej. Niektórzy mężczyźni ich pokłon emocji brutalnie surowca że odpowiemy argumentów przez ciosy, że chwała w oprze się o drzewo, a nie boczne wzmocnienie go. i zrelaksować się na chrupanie kości, inni pochylić głowy do squishy różnych emocji, miękkie, śmiertelnie rzeczy, które utrzymują człowieka w stanie upadku przed niezgrabnym życia.

Intronizacja emocji

Ta emocjonalna fala nie była czysto popularny wybuch namawiał sensacyjnego dziennikarstwa. To idzie dużo głębiej. W rzeczywistości, z intelektualnej początków ery nowożytnej do naszych dni, okazało się z góry na dół, jest logiczną konsekwencją subiektywizmu w religii i racjonalizmu w filozofii. Z pewnością zwykły bieg mężczyzn może, w pewnym stopniu, być usprawiedliwione przyjmując zniekształconą fotografię mężczyzny czysto emocjonalne. Zostali doprowadzeni do tej rzeczy przez ich przywódców; namówił, zastraszany, śmiali się, twierdził, zagrożony do niego. W rezultacie jednak niewinny jego losem osoba może być, dzisiaj człowiek odnajduje się w świecie dziwnie nieludzkim gdzie świętość i grzech są przestarzałe słowa lekko przypominając czas, kiedy religia nie była to kwestia uczuć, konwersji rodzaj napadu padaczkowego, zbawienie sprawa, że ​​dobre wrażenie, że pochodzi od doskonałości pokarmowego. Od samego istnienia świętości słowa i grzechu, jeden gromadzi że Dawno mężczyzn czas nie wiedziałem, że były rządzone przez biologiczną koniecznością, że zostali obdarzeni wolną wolą, że dał im polecenie ich życia, że ​​kodeksy moralne nie były społecznych sposób i że mężczyźni różnią się od zwierząt.

Fakt

Jeśli świat, takich jak nasi współcześni go pomalować, świętość i grzech nie będzie miał więcej miejsca wśród mężczyzn niż wśród szczeniąt mają i róże, do świętości, jak grzech, jest owocem kontrolowanego apetytu dokonywaniu wyboru w ramach zamierzonego kierunku Kto ma wpływ na jego działania. Że emocje odgrywa najwyższą rolę w życiu poniżej człowiek ulega wątpliwości, ale to życie jest poniżej człowieka. Że emocje odgrywają dużą rolę w życiu człowieka, nie wymaga wykazania, ale że powinniśmy się myśleć o emocje człowieka pchającego, chcąc nie chcąc, od narodzin do śmierci, prawie przeciwstawia wyjaśnienia.

Jego wymówki

Może to by się nie stało, mimo filozofii zamachu intelektu, religii metamorfozę wiary z cnoty intelektualnej do uczucia, i stałej zapory zmysłowego mowa o sercu człowieka, gdybyśmy nie osłabła antidotum dla tego nadmiernej zażyłości ze światem materialnym. Niestety, pozwoliliśmy sobie się obcy w tym świecie duchowym Anielskiej, spychając go do regionu mitów, baśni i poezji. W rezultacie, że koncentrują się na jednej stronie naszej naturze kompletnego zaniedbania się i inne, jak niezrównoważeni niewolników stale połączonych z samej stronie rzymskiej kuchni.

Powodów

Nasza natura upoważnia nas do powitanie po obu stronach torów. Nie możemy spędzić cały swój czas z aniołami pod karą staje się tak dziwna, że ​​nawet anioły, za ich miłość, będzie miał nic wspólnego z nami, nie możemy rzucać w naszej partii, ze zwierzętami, nie stając się tak bestialski sposób, aby straszyć bestie. Zwierzę ma swoje miejsce w naszym życiu, jak ma także Angelic, ale ani jedno, ani drugie może prowadzić do wojny zagłady, nie niszcząc siebie. Jeśli prawdę mówiąc, jesteśmy bliżej niż do Aniołów bestii, bo jest w nas duchowa, która jest w wierszu, zaznajomienie się z Aniołami w konsekwencji prowadzi żaden z bezpośrednich zagrożeń związanych z kibicowania ze zwierzętami.

Emocje i apetyty człowieka

Oczywiście miejsce emocji, ruchy jego apetyt zmysłów, w człowieku jest zaskakująco jasny przez uwagę apetytu Anielskiej. Bo, oczywiście, Anioły mają apetyt. Wola Boża jest do istot inteligentnych, co apetyt sensie jest do zwierząt ----- motorem działania. Absolutnie wszystko, co ma w sobie skłonności ani ochoty do jego pełnej doskonałości i wszystkim, co dotyczy tej doskonałości, nachylenie, który znajduje swój wyraz zarówno w wysiłku do osiągnięcia doskonałości, lub korzystających tę doskonałość po jego opętany. Ogólna nazwa wydziału, z którego ta skłonność tytułu jest apetyt. Nasza długa, intymna znajomość i szacunek dla świata o nas przenosi nas grzecznie na przedłużenie terminu do rzeczy niezdolnych wiedzy i nazywają to naturalny apetyt. Ale przedłużenie terminu to czysta kurtuazja, bo te rzeczy nie poruszają się tak samo, jak są przenoszone, nieubłaganie po przebiegu przewidzianego dla nich przez poznanie Boga.

U zwierząt, ten apetyt apetyt rozsądek, w istot inteligentnych jest to będzie. W obu, ta zdolność pożądania jest całkowicie niewidomy. Nie jest to być żal lub szyderstwa, w swojej ślepocie. To ma być ślepa. Jego praca nie jest wiedzieć, ale pragnienie, jeśli to robi, że, jak zwykle, możemy prosić nie więcej. To sprawia, że ​​nie próbuje przejąć pracę na wydziale wiedzy, nie zajrzeć w przyszłość z niewidzące oczy i zanurzyć dłoń naprzód przed przewodnią oferuje swoje absolutnie niezbędne kierunek. Nie może ona poprawić światła rzucony mu przez wydział wiedzy: pies nie kopać głębiej w swoje łapy suchej pogodzie jak roślina ma swoje korzenie. Pies po prostu wygląda na zacienionym miejscu, człowiek nie kopać kości lub zjeść specjalny rodzaj trawy, ale on nie szuka prawdy, miłości i szczęścia, zadanie, które nigdy nie przeszkadza zadowolenie z psem. Innymi słowy, z każdego stworzenia apetytu jest tej samej klasy jako jej wiedzy.

Apetyt Aniołów

Gdy mowa jest stworzenie Złożony materiał i duchowej posiadał wiedzy jawnego i intelektualnej, jak człowiek, jest, oczywiście, apetyt obecne dwa: sensowny i intelektualnej, które nazywa się tak. Hałas bitwy w domu jego duszy nie pozwoli człowiek poważnie wątpić w obecność tych dwóch pragnień, bo dogadać mniej spokojnie niż zazdrosnych żon poligamicznego wodza. Kiedy istota w pytaniu ma wspaniały nieistotność Anioła z jego niezmąconej wiedzy intelektualnej, jej apetyt będzie intelektualny apetyt lub będzie bez rywala spierając o swoich wyborów.

Jej charakter ----- woli

Aby powiedzieć, że wola Angels jest wolna wola to znaczy nie więcej niż należy powiedzieć będzie gdziekolwiek się znajduje. Hałaśliwe dziecko z zamiłowaniem do młotkiem meble mogą rzeczywiście okazać się doskonały producent kotła kiedy dorośnie, ale ponieważ widzi utrudnień przyjemnej pogawędki zaangażowanych w takim powołaniu, może, jeśli zechce, może odmówić śledzić jego naturalną kątowane. Do intelektualnej wiedzy może znać prawdę, a więc najwyższy otworzyć drogę będzie pragnąć dobra najwyższego, ale intelekt może znać poszczególne prawdy i powodów ich odrębności, ich ograniczeń. Z powodu tych ograniczeń wola może i zaakceptować je lub odrzucić, to jest, będzie wolny. Nie każdy, kto lubi gaszenie pożarów staje strażak, całkiem możliwe, bo jeden tak serdecznie nie lubi być zanurzony w wodzie w zerowym pogoda jest, że inteligentne stworzenie, w obliczu konkretnych towarów, zawsze może wybrać, bo zawsze może zobaczyć nie tylko Boże, ale także szczególny, ograniczenie tej dobroci.

Jej wyróżnienie od natury i intelektu

Angelic charakter zdecydowanie musi zostać w domu, wiecznie związana we własnych granicach; Angelic intelekt jest gospodyni, który widzi cały świat, ale tylko w obrębie murów własnym domu, natomiast Angelic wola jest odwiedzenie włóczęga, który wędruje na długość i Szerokość pól otwarły jej przez Angelic wiedzy. Angelic intelekt, jak wszystkie intelekty, jest wiecznie w domu, ale w domu wypełnionym kosmopolitycznej grupy gości, z których wszyscy muszą przestrzegać zasad domu; Angelic wola idzie do obiektów pożądanych jednocząc się z nimi. To właśnie ta cecha intelektu i woli, które jest tak trenchantly wyrażony w oświadczeniu, że inteligentna istota staje się to, co chce, ale czyni to, co wie, część siebie. On może wiedzieć syf bez zabrudzenia intelekt, ale nie może pragnąć bez rozmazywania samego. Oczywiście wtedy, wolna wola Anioła jest czymś zupełnie odrębnym od Angelic natury i od Anielskiego intelektu.

Jego odmowa emocji

Chociaż prawdą jest, że anioł może znać, a jest to również bez wątpienia prawdą, że anioł nie może czuć podniecenie krwi wyścigów tragedię w stab nagłą w sercu, to nie może być wykonane poza siebie ze złości, słaby na widok snake lub być przytłoczeni przypływie smutku. Bo nie ma miejsca w aniołów emocji w sensie pasji i uczuć. Anioły, jak widzisz, nie ma ciała, a te namiętności są wyraźnie sensowne lub zwierząt, ruchy apetytu zmysłów.

Abyśmy nie spieszyć do wniosku, że anioły są zimne, wilgotna, bezosobowy stworzenia, byłoby dobrze, aby pamiętać, że anioł jest radosna piosenka zwiastowała nadejście Zbawiciela w Betlejem: że Anioł podzielił agonię Chrystusa w Ogrodzie ----- i pocieszali, że Archanioł Gabriel rozdrobnione żadnych słów w odpowiedzi na niedowierzaniem Zachary w swojej wiadomości i nie wahał się rap ostro na kostki z tym ciężkim zdaniu "udasz być głupi." Jednak to ta sama ciężka Anioł który natychmiast docenione strach Maryi i zdziwienie, a jego pierwsze słowa były słowami wiarygodności rozwiać ten strach, Archanioł Rafael był swat pierwszego rzędu, wygładzanie drogę pozornie niemożliwe małżeństwa młodego Tobiasza . To nie są działania lodowców życia.

Wątpliwości ciepło Anielskiej, jednak nadal występuje. Uważamy, że mężczyzna lub kobieta, bez uczuć, jak rybi-eyed jako hazardzista, ma coś brakuje, jest jakiś dziwny, nieludzki. W rzeczywistości, mamy rację: ludzie są queer, jako queer jako człowiek bez głowy, na coś należące do natury ludzkiej nie ma. Brak emocji w ogóle nie jest cnotliwy, to może być nieszczęście, co człowiek monstrum, lub może to być również wada. Człowiek bowiem ma nie tylko duszę, on też ma ciało, bo jest nie tylko racjonalne, jest on również dla zwierząt, ma intelektualny apetyt, ale ma on również wrażliwą apetyt. Ruch tego apetytu zmysłów wobec sensownych obiektów, pochodzących z wyobraźni obraz dobra lub zła i angażowanie reakcji fizycznej lub kapral, jest zwykle nazywana emocje, uczucia lub pasję. Tak więc, na przykład, aktorka, która rzuca się na część rzeczywiście może produkować kapral zmiany Narysuj ścieżkę, wzdłuż której apetyt poczucie systemem ----- ona może płakać, rumieni, blednie, drży, ciężko oddychać.

Te namiętności, amoralny w sobie, mają ogromne znaczenie dla człowieka. By ich pomocą człowiek może zebrać się na odwagę, by poprosić o podwyżkę wynagrodzenia, przez prosty trick, na przykład, z coraz sam zły mało, atmosfera kościoła lub kilka minut na kolanach może obudzić woli wolę modlić. Te namiętności, słowem, reagują na intelektualnej apetytu, pobudzić go do działania, lub zostały celowo budzi woli, zakończyć okrąg i uczynić działanie naszej woli, że o wiele bardziej intensywny. Korzystanie z tych namiętności nasze, nie spryt Boga rzadko coaxes nas do większej aktywności duchowej przez doling obecnie sensowną słodycz i pociechę dla Jego dzieci, coddling ich niewiele lub nadaniem pat zachęty i nagrody.

Z powodu tej intymnej współdziałania woli i namiętności, te ostatnie mogą być również ogromne zagrożenie dla człowieka. Mogą przytłoczyć intelektualny apetyt i umieścić człowieka na łaskę tej samej mocy napędowej, która dyktuje działania bestii, w opozycji do woli mogą przerazić go do paraliżu, osłabić jego działanie, aby schłodzić jego intensywność nudny, letnie, mdłości rzeczą. Ludzie, którzy poddają się terrorowi prześladowań, uwodzenie grzechu okazji, szacunek ludzi, rozpacz życia są wszystkie żywe świadkami niebezpieczeństwie pasją spod kontroli. Na łagodniejszym skali, stały współczynnik zgonów w dobrych uchwał jest wymownym świadectwem istnienia rywala apetytu których wola nie może uznać lekko.

Miłość od Aniołów

Oczywiście te sensowne emocje nie są aniołami. Aniołowie nie mają ciał, więc może nie mają apetytu, poczucie nie pomysłowe zdjęcia, nie cielesne reakcje. Ale to nie oznacza, że ​​są zimne, unloving i unlovable stworzeniami. Mają intelektualny apetyt i jego ruch jest proporcjonalnie bardziej doskonały niż nasze, jak Aniołów sami przekraczają nas doskonałości. Że Angelic apetyt również spotkał się z dobra i zła, z triumfu i klęski. Jest radość wśród aniołów w niebie, a tam jest smutek, nienawiść i rozpacz wśród Aniołów w piekle. Niektóre życzenia wspaniałych rzeczy, a teraz cieszy się z posiadaniem przedmiotu swoich pragnień, inni wybrali raczej drobna niż wielki i teraz są dręczeni przez posiadanie przedmiotów ich pragnienia. Ale te emocje z aniołów nie są fizyczne ruchy pasją są czymś nieskończenie wyższa, coś którego natura otwiera nam oczy na niektóre z możliwości w sobie ----- dla nas, również mają intelektualny apetyt.

Jego charakter: konieczne i fakultatywne

Zrozumieć coś z tych możliwości, i ich ograniczeń, musimy zobaczyć wyraźnie wielką różnicę pomiędzy wiedzą i miłością Anielskiej oraz wiedzy i miłość właściwą dla mężczyzn. Całkiem naturalnie i bez wysiłku, wiemy kilka rzeczy doskonale, że takie rzeczy, jak dziś nie jest wczoraj, że nie jesteśmy kimś innym, że szczęście jest wartością najwyższą i tak dalej. Ale nie wiemy, wszystko naturalnie, łatwo, doskonale. Nasza miłość ma tę samą osobowość podzielone: ​​niektóre rzeczy, które kochamy naturalnie, muszą, inni jesteśmy wolni, aby przyjąć lub odrzucić, do nich możemy być skąpy i ostrożny lub lekkomyślnie hojny. Ale powodem nie jest sam w tym podobnej charakterystyce naszej wiedzy i naszej miłości. Nasz intelekt widzi dolinę po dolinie, ale tylko po wspinaczce na wzgórza wtrącania, jego niedoskonałości są spowodowane właśnie tym, że nie trzeba się wspinać i wspinać się w dół wzgórza po drugiej stronie. nasza wola jest jak kobieta, która stara się na kapeluszu po kapelusz, znajdując nic, że nie jej sprawiedliwość, to chwyta po kolei oferowanych towarów do swojego wyboru, nie znajdując nikogo, który zawiera wszystkie dobre, taki, który zmusza swój wybór na będzie.

Jej obiekty

Anioły też kochają swój dobry, własny cel, własną doskonałość i niekoniecznie naturalnie, nie mogą pomóc sobie bardziej, niż możemy. Jak w nas naturalne i konieczne aniołów 'miłość jest od wiosny która przechodzi, że bezpłatne, świadome miłość innych rzeczy, bo jakoś, w jakiś sposób, te rzeczy są związane z ich cel, ich doskonałości, ich szczęścia. Dlatego, kochając się w sposób naturalny i koniecznie, kochają te same właściwości w innych aniołów, tak jak kochamy ----- wspólne ludzkie cechy ludzkiej natury w innych ludzi. Możemy nie lubić człowieka, bo jest średnia, niesprawiedliwe, sukces, obfite lub cnotliwe, ale jest to całkowicie niemożliwe dla nas nienawidzić człowieka, bo jest człowiekiem, bo ma duszę lub duszę. Tak samo jest z Aniołami.

Jego celem

Jak my, Anioły kochają Boga naturalnie i muszą jeszcze bardziej niż oni kochają się, bo, kochać ich cel, ich doskonałość, są kochający się podobieństwo, obraz Boga. Są Boga, należą do Niego, tak jak my, naturalnie i muszą pracować w stronę Tego, który był ich początek. Jeśli tego nie zrobił, nie mógłby istnieć czysto naturalne miłość w Aniołów, które byłyby wypaczone, twisted rzecz, kochać w większym stopniu, który był czymś mniej sympatyczny. Co więcej, sam Bóg byłby autorem tej przewrotnej miłości, tak jak On jest autorem natury, a ta naturalna miłość musiałaby być zniszczone przez nadprzyrodzonej miłości, który został zaprojektowany przez Boga do doskonałych ludzi i aniołów, miłości, która kocha Boga ponad wszystko. Swobodnie iz pełną wyboru, Anioły kochają siebie, jak my, co więcej, ich miłość, jak nasza, rozciąga się na wszystko, co jest dobre. Ich wola, jak nasza, nie musi być namówił z drzwiami; tylko zaproszenie konieczne jest podpowiedź dobroci.

W tym wszystkim jest wielkie podobieństwo między aniołami i mężczyzn, że podobieństwo nie może prowadzić nas do błędu identyfikacji Angelic i ludzkich działań w zakresie wiedzy i miłości. Podobieństwo miłości pochodzi od obiektów tej miłości; Angelic miłość sama w sobie jest czymś, co czyni nas gasp. W przeciwieństwie do niego, nasze namiętności wydaje się chwiejny etapy niemowlęcia w porównaniu do gładkiej, spożywania krokiem w biegacza.

Miłość od Aniołów nie iskra powoli rozwija się w ogniu jest, to jest chwilowe piorun. Anioł wola porusza jak jego intelekt, jak rapier wbił prosto do serca dobroci. Ta miłość nie trwa jeden dzień lub rok, to jest piorun złapany w powietrzu w całej okazałości płonącego ----- Do wieczności. To nie może się zmienić, jak nasz nie, odkrywając unlovable cechy w swojej ukochanej, ma całą wiedzę od początku. Anioł nie może zakochać się w twarzy, a następnie odkryć twarz była fałszywa, to nie może stać się obojętny, nielojalni, fruwające z jednej miłości do drugiej. Angelic uścisk nie może się skończyć. Że miłość nie może być połowiczne, letnia, nieśmiała, kuląc przed przeszkodami. Anioł nie wchodzi w miłość, to pogrąża się z kruszenia siły. Ta miłość jest twardy nie być zatrzymany przez przeszkody: jest ogniem trawiącym porażająco kompletna, jest poddanie się, że jest wiecznie bezwarunkowe. To jest sen, który jest pochowany w sercu każdego człowieka, najbliżej podejście do Bożej miłości w stworzonym wszechświecie. Czy Anioł radość, radość, smutek, rozpacz i nienawiść? Ach tak, i do tego stopnia, że ​​podobnie jak Boski, przeraża nas.

Kiedy Bóg spojrzał na dzieło stworzenia i stwierdziła, że ​​dobrze, może on również zostały koncentrując wzrok na aniołów. Od pierwszej chwili ich utworzenia posiadali naturalnymi doskonałego szczęścia. Ich intelekty były doskonałe, ich wiedza pełna; ich apetyty, idąc w ślady tej doskonałej wiedzy, były również doskonałe, w doskonałym posiadaniu ich naturalnych produktów od samego początku. Rzeczywiście ta praca była dobra, nawet Boska artysta mógł odsunąć od tego arcydzieła uśmiechnięta że spokojny uśmiech mistrza geodezji Jego doskonałe dzieło. Anioły były doskonałe.

Ale nie były one na tyle doskonały, aby zaspokoić nieskończoną hojność Boga. Było jeszcze coś, co można by tych stworzeń, doskonałość powyżej natury, cel poza celem właściwego do natury anielskiej, akcje w życiu poza doskonałością życia anielskiego, mogą nadal być podniesiona do wysokości nadprzyrodzonego szczęścia , do udziału w życiu Boga, do dopuszczenia do wizji Boga, który jest niebo.

Taki cel miłości nie miał do lekko. To musi być uzyskane, zarobiła przez osobiste wysiłki. Takie wysiłki, nawet jeśli przedstawianej przez charakter tak doskonały, jak Angelic natury, są zupełnie bezwartościowe z siebie, to celem jest przede natury i nic natura może zaoferować służy jako drabiny do osiągnięcia tego celu. Anioły też potrzebne łaski, wiary, nadziei, miłości, narzędzi, który jest, z którym się wykroić życie wieczne z Bogiem. Narzędzia zostały im dane od pierwszej chwili ich utworzenia, ale cel musiał być wygrany przez wykorzystanie tych narzędzi. Nawet Aniołów to prawda, że ​​szczęście nie jest Boski narzuconym; gdyby żyć wiecznie z Bogiem, to musi być przez ich wolnego wyboru.

Grzech aniołów

Możliwe grzechy

To była próba Anielskiej ----- wyboru między życiem z Bogiem lub bez Niego. Był to okres ich zawieszenia, ich okazja do sukcesu lub niepowodzenia ich życiu. Problem został szybko zdecydował, do Angelic ruchów wyboru z szybkim bezpośredniości z jej przedmiotem nie mogą rezygnować to. Wybór został dokonany nieodwołalnie, wiecznie. Przez jednego dobrego czynu Anioły zasługiwała Niebo ----- niektóre z nich i problem z nieba lub piekła została zamknięta na zawsze, o ile chodziło.

Zwycięskie Angels, jak weszli do nieba, przynieśli ze sobą pełnię wiedzy naturalnej, tracąc nic na drodze. Od tego czasu były one wiecznie w stanie grzechu, nie tylko z powodu niezmiennego charakteru ich miłości, ale dlatego, że każdy apetyt posiadają nieskończone dobro nie można skusić się od tego kochanka odpowiednio satysfakcjonującym przez uśmiechy mieszczących o niczym innym . Nic nie może być bardziej atrakcyjna, wszystko inne jest tylko udział, mirroring z uroków tej nieskończonej dobroci. To był koniec Aniołów, ostateczna zatrzymanie marszu do dobra i prawdy, koniec drogi. Od tego, jakie postępy poczyniono byłoby czysto wtórne, przypadkowe, jak nieskuteczna kwiat spadł do klapy płaszcza, i jak absurdalnie miłe jako całkowicie niepotrzebne świadectwo Bożego zamyślenia.

Rzeczywisty grzech

To była długa droga, Anioły wyjazd w bardzo krótkim czasie. W rzeczywistości, to zbyt długo, dla niektórych aniołów nie wszystkie osiągnęła koniec. Nie tylko miłość w aniołów, nie tylko wysublimowane doskonałości tej miłości w jej wzniesieniu na płaszczyźnie nadprzyrodzonej jest, jest też nadużywanie miłości, które jest grzechem. Na pierwszy rzut oka trudno jest zobaczyć, jak anioł może grzeszyć. Człowiek może wpaść w grzech, gdy ignorancja sprawia, że ​​jego wizja wadliwy, ale nie ma wad w Anioła wiedzy, anioł nie może być pośpiechu do grzechu przez burzę namiętności, bo nie ma namiętności. Nie może być żadnych wątpliwości, aniołów długim, gorzkim bitwie zniechęcenie wobec zwyczaju, że pijak twarze na złe nawyki na pewno nie podawać przez Boga i nie było poprzednie akty, do którego takie nawyki mogą być zbudowane. To był pierwszy od Aniołów "grzechem.

W bardzo realnym sensie, to było trudne dla aniołów do grzechu. Tak trudne, w rzeczywistości, że do umysłu St Thomas ----- choć nie wszyscy teolodzy zgadzają się z nim ----- to było zupełnie niemożliwe, aniołowie grzeszyć w porządku czysto naturalne. Natychmiastowa, wewnętrzna i naturalna zasada moralności był dla nich ich własne intelekty, były doskonałe i były doskonale następnie woli Aniołów. Jeśli nie został zniesiony do porządku nadprzyrodzonego, nie mógł zgrzeszyć, nie mógł pójść do piekła, ale potem nie mogli pójść do Nieba. Nie byłoby żadnych Angelic grzeszników, ani nie doszło do żadnych Angelic Saints. To zawsze ryzyko wysokich celów; niskie, poziom miejsca są bezpieczniejsze, więc bezpiecznie rzeczywiście tak się bezwartościowe. To zawsze było niebezpieczne, które w "lekkomyślnych skoków do ciemności z rękami wyciągniętymi do gwiazdy."

Jej celem

Nawet w porządku nadprzyrodzonego, Angelic grzech jest trudna sprawa. Nawet tam nie niedoskonałość jest możliwe w grzechu Aniołów poprzedzającego: no ciemnienie intelektu, nie brak wiedzy, brak odmowy wolę naśladowania intelekt; Anioły nie mogły wybrać zło, myśląc, że dobre. Ale mogli wybrać dobrą złowieszczo. Prawda, że ​​oświadczenie nie rażący rzuca światło na misterium grzechu aniołów ", ale prawda, że ​​robi rozwiać niektóre z ciemności jest owinięty szczelnie w tym krótkim oświadczeniu. Na ile prawdą jest, że nie może być żadnych niedoskonałości w Anielskiej przed grzechem, to jest również prawdą, że niedoskonałość przed grzechem nie było konieczne, aby Aniołowie powinni odwrócić się od Boga.

W leczeniu z Angelic wiedzy, widzieliśmy, że Anioł otrzymał pełną partię koncepcji w pierwszej chwili swego życia, ale Angel, jak człowiek, może uznać tylko jedną koncepcję na raz. Jakie pojęcie jest uważany w tym właśnie momencie jest to kwestia do rozstrzygnięcia wyłącznie na smaku danego Anioła. Może za jedną, lub że jeden, lub w ogóle. W tym właśnie tkwi moc klucz do rozwiązania tajemniczego grzechu Aniołów. W betonie, nie jest to trudne do określenia, co grzech Aniołów popełnili. Oni naprawdę nie miał takiego olśniewający wybór zła, jak jest wyświetlany przed ludzkim nabywcą wstępną zła. Tylko dwa grzechy były otwarte dla aniołów, tylko dwa grzechy bezpośrednio odwołania się do duchowej natury: grzechy pychy i zazdrości. Ponadto, zazdrość może dojść jedynie wskutek pychy. Konkretnie, to, Angelic grzech mógł być nikt inny, tylko grzech pychy. Jak to zwłaszcza grzech rzeczywiście doszło?

Mamy dość dokładny obraz tego procesu, czy możemy sobie wyobrazić dziewczynę przepychu lat, patrząc jej najlepsze, gdyż dziewczynka przygotowuje się wyjść z jej pokoju, zatrzymując się, bo oczywiście będzie, na ostatni zatwierdzającej skrócie ---- i stoi nieruchomo przez swojego piękna. Tak więc, biorąc pod uwagę Anioły swoje piękno i doskonałość, byli zachwyceni. Tam zatrzymał się, urzeczony nie pozwalając ich umysły rozważyć dalsze nadprzyrodzonego celu, do których lśniące piękno kazano. W tym sensie, że chciał być jak Bóg ----- nie może być nic piękniejszego, nic bardziej doskonałe, że będą wystarczające do siebie, umieszczając ich szczęścia, ich ostateczny koniec, same w sobie do pogardy nadprzyrodzonego szczęścia, które było Beatific Vision. Splendor Angelic piękna fascynuje ich: nie chcieli spojrzeć poza nią do nieskończonego blasku wizji Boga.

Dziewczyny glamour w wniebowzięty podziw siebie ledwo być moralnie poważne. Z pewnością to nie będzie wieczne wybór, w końcu jej kostek dostanie zmęczony lub brzuch wymagałoby trochę jedzenia. Ale w Aniołów, ta fascynacja była celowa grzechem śmiertelnym.

To był śmiertelny dla wiązało odwrócenie się od Boga, odrzucając ostateczny koniec dla tworzonego dobra, które było Angelic natura. Ponadto, było grzeszne. To prawda, nie jest to niedoskonałość w aniołów nie traktować tego czy ten pomysł, mówiąc ogólnie, tak samo jak nie jest grzechem w Catholic odmówić zastanawiam się co dzień w tygodniu to się dzieje się, ale jeśli może to katolickie obawy w piątek, i być nie chce się zastanawiać, o tym aby nie odkryć, że musi istnieć, że dzień na znienawidzonego ryb, grzeszy. Tak też, z Aniołami, jest niedoskonałość i grzech nie do rozważenia tego czy ten pomysł, gdy są one zobowiązane rozważyć. Wszystko było zamierzone, że jest wolny i pod kontrolą firmy. Z pewnością uwagę własnej urody i objęcia tego piękna była całkowicie dobrowolna, ani była odmowa rozpatrzenia wizję Boga, lub brak wszystkich do takiego wynagrodzenia wymuszone konieczne rzeczy. W aniołów, jak w nas, umysł zwraca się do tematu tego lub innego świadczenia wzajemnego, jak chcemy go; euphemistic Zwrot "umysł wędrówki," niesie ze sobą mile pochlebne, ale całkowicie fałszywe, sugerując, że nasz umysł jest zajęty w jednej rzeczy lub innego cały czas, nasza wyobraźnia wędruje, ale nasze umysły pracują w zadaniu możemy przypisać im. W aniołów, że jest jeszcze bardziej prawdziwe. W tym przypadku, a następnie, Anioły bezpośrednio i wyraźnie woli rozważenia własnej urody, brak rozpatrzenia wizji Boga chciany pośrednio i pośrednio. Postawili się w sytuacji człowieka, który nie chce słuchać jego własnych błędów i ograniczeń, bo jest tak serdecznie w miłości z siebie.

Wydaje się jasne, że to nie grzech zażądał niedoskonałość w Anielskiej przed grzechem. Ten brak uwzględnienia ostatecznego końca nie było przed grzechem, było częścią grzechu. Grzech rozpoczął się w tym inconsideration i zostało skonsumowane w złym wyborem dokonanym przez samych Aniołów. Aby umieścić całą sprawę w ścisłej języka teologicznego, tym samym pokazując matematyków, że nie są sami w swoim ezoterycznej terminologii, możemy powiedzieć, że inconsideration ostatecznego końca była pierwsza w kolejności przyczyny formalnej, ponieważ sądem rozumu, jest zasada z wyboru, ale w kolejności przyczyny skutecznej i ostateczna, anioła zła wybór siebie był pierwszy od wolna wola porusza umysł do działania.

Grzech aniołów "był bunt, dziki, beznadziejny, głupi bunt. Ale to nie mają wspaniały lidera. Lucyfer, który stał na czele zbuntowanych gospodarzy, był w porządku naturalnym, największego ze wszystkich aniołów, dobre lub złe. Innymi słowy, najbardziej doskonały charakter, że Bóg kiedykolwiek wyprodukowano pierwszy buntować się przeciwko Niemu. Którykolwiek z pozostałych Aniołów miał tylko patrzeć krok wyżej zobaczyć stwora piękniejszej od siebie, ale nie było żadnego stworzenia piękniejszego niż Lucyfera. Był najbardziej idealny obraz wspaniałości Boga, aby zdać sobie sprawę, że był tylko obraz, będzie musiał patrzeć na samego Boga.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!