cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

12 Aniołów roku

2012-03-26 15:05:17, komentarzy: 0

12 Aniołów roku

 

 

Na „Szmaragdowych Tablicach” w kabalistycznej księdze Jecirah według boskiego porządku zapisano imiona 12 anielskich zwierzchników. To aniołowie 12 miesięcy roku wyznaczający na zodiakalnym niebie kosmiczne znaki i prądy. Kabała medytacyjna obejmuje swą wiedzą również poznanie świata fizycznego w połączeniu ze światem duchowym. Zachęca nas do odczuwania bliskości wszechświata, ich praw, umożliwiających kontakt z Najwyższym.

 

 

 

CAMBRIEL- anioł na styczeń

 

Cambriel jest aniołem sprawującym opiekę w pierwszym miesiącu – styczniu. W grupie zodiakalnej

przyporządkowany jest mu Wodnik, który w swoim królestwie obejmuje istoty świetlne należące do Urana. Jego materialna forma z pozoru podobna jest do skostniałej atmosfery ziemi w porze mrozów i zlodowaceń. Pojęcie krystalizacji pojmowane jest wyłącznie jako czynnik przemiany i transformacji na czas astronomicznej zimy. Jednakże anioł Cambriel jest zwierzchnikiem 6 aniołów Kabały z chóru Archaniołów, które rozpoczynają swój czas działania już od 01 stycznia.

 

Cechy:

barwa – fiolet, indygo, niebieskozieleń

litery hebrajskie – Tzaddi

kamienie – turkus, niebieski topaz, chryzokola

forma – promień

świetlista liczba – 1

rośliny i kadzidła – tybetańskie zioła rytualne, korzeń dzięgla

 

 

Medytacja

W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świece. Wyobraź sobie świątynie o okrągłej budowli ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę, tak aby było ich też 12. Wskazówkę zegara umieść na godzinie pierwszej symbolizując pierwszy miesiąc – styczeń. Teraz wpatruj się w pierwszą komnatę, wyobraź sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Również mentalnie zapal białą świece, stawiając ją przed wejściem do komnaty. W świetle jej płomienia ujrzysz nad komnatą imię anioła Cambriela – zwierzchnika, wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś:

W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię aniele Cambrielu o opiekę. Niech w styczniu posłani przez ciebie aniołowie: Nemamiah, Yeyalel, Harahel, Umabel i Jah-hel będą moja osłoną i prowadzą mnie drogą światłości.

 

 

 

AMMIXEL- anioł na luty

 

Z niebiańskich przestworzy wyłania się anioł, który w lutym obdarza nas bardzo ważna cechą – męstwem. Wychodzimy wtedy poza własne ograniczenia, dzięki czemu działania nasze stają się łatwiejsze i pewniejsze. Anioł Ammixel charakteryzuje się niezwykłą siła inspirującą do działania w okresie przysłowiowego zimowego snu. Jego imię podporządkowane jest do znaku Ryb, pomimo znacznych różnic astrologicznych, występujących pomiędzy Neptunem a Marsem. Rozpatrywany jednak jako anioł Kabały, to jako drugi z dwunastu świetlnych podobny jest do Simeona – jednego z dwunastu plemion Izraela. Również za sprawą hebrajskiej litery Qoph wartością liczbową jest magiczna dwójka o zrównoważonej męskiej i żeńskiej sile, kierującej całym procesem twórczym.

 

Cechy:

barwa – purpurowa

litery hebrajskie – Qoph

kamień – diament

forma – linia

świetlista liczba – 2

rośliny i kadzidła – kamfora, jagodlin wonny

 

 

Medytacja

Zapal jedna białą świece oraz kadzidło. Wejdź do środka swojej świątyni siadając jak w poprzedniej medytacji pośrodku zegarowej tarczy. Wskazówkę zegara przesuń na godzinę drugą, symbolizującą drugi miesiąc roku – luty. Wpatrując się w drugą komnatę, wyobrażając sobie jej piękno i 6 aniołów mieszkających w jej środku. Mentalnie zapal białą świece i postaw u progu tej świątyni, pamiętając że opiekę nad tymi aniołami sprawuje Ammixel. Jego imię lśni złotymi literami i unosi się nad komnatą. Towarzyszy ci błogi nastrój i pewność, że Ammixel ochrania i wspiera Cię szczególnie w lutym. Zwróć się do tego Anioła z prośbą: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię aniele Ammixelu o opiekę. Niech w lutym, posłani przez Ciebie aniołowie: Anauel, Mehiel, Damabiah, Manakel, Ayael oraz Habuhiah, strzegą mnie i prowadzą drogą światłości.

 

 

 

MALAHIDAEL – anioł na marzec

 

Po skutej lodem zimie przychodzą pierwsze deszcze, a za nim pierwsze wiosenne kwiaty. Cała ziemia zmienia cały swój astronomiczny układ. To również czas gdy anioł przemiany budzi w nas radość i tętniące życiem serca. Malahidael – władający marcem anioł wyraża się szczególną aktywnością w odradzaniu się wszystkiego co ma związek z istotami żyjącym na Ziemi. Obejmuje sferę Jowisza i zodiakalnego Barana, otwiera nową porę roku – wiosnę. W Kabale postrzegany jako dynamiczny i pełen energii anioł, patronuje świat minerałów, roślin, zwierząt i ludzi. Działając w sferze duchowej, rozbudza siłę woli bardzo potrzebną w okresie transformacji. Będą pod jego wpływem jesteśmy skłonni do najbardziej szalonych pomysłów, odważnych decyzji, a przede wszystkim do wewnętrznego odbudowania. Anioł Malahidael jest zwierzchnikiem 4 aniołów z chóru Aniołów i 2 aniołów z chóru dostojnych Serafinów. To dzięki tym właśnie Serafinom zmienia się cała przyroda Ziemi, ponieważ sprowadzają na Ziemię światło Boga. W marcu spływa na nas pastelowo – żółty promień, dając wzrost roślinności, a ludziom nowe duchowe wibracje.

 

Cechy:

barwa – żółta, różowa, biała

litery hebrajskie – Heh

forma – trójkąt

świetlista liczba – 3

kamienie i minerały – bursztyn, akwamaryna, niebieski topaz

rośliny i kadzidła – szafran, nasiona lnu, liście brzozy, kadzidło bursztynowe

 

Medytacja

W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świece. Przypomnij sobie medytacje z aniołem stycznia i lutego aby w podobny sposób przenieść się mentalnie do świątyni zwieńczonej kopułą w której znajduje się tarcza i wskazówki zegara. Tym razem przesuń wskazówkę zegara na godzinę trzecią, symbolizującą trzeci miesiąc – marzec i usiądź na wprost trzeciej magicznej komnaty. W jej środku mieszka 4 aniołów z chóru Aniołów, oraz 2 aniołów z chóru Serafinów. Są nimi: Rahael, Yabamiah, Haiiael, Mumiah, Vehujah i Yeliel. Wizualizując zapaloną świece, umieść ją nad komnatą, dostrzegając w jej świetle imię Malahidea pisane złotymi literami. Zwróć się do tego anioła z następującą prośbą: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię aniele Malahidelu, bądź dla mnie w marcu opiekunem i odnowicielem mojego ciała i ducha. Niech Twoi aniołowie Rahael, Yabamiah, Haiiael, Mumiah, Vehujah i Yeliel, patronują moim zamiarom i błogosławią mi w każdy czas.

 

 

ASMODEL – anioł na kwiecień

 

Najbardziej kontrowersyjna postać Kabały ma w sobie tyle samo mądrości, ile słoności do pokus i lubieżnego zachowania. Mimo to jest opiekunem kwietnia zapładniającego i urodzajnego we wszystko. Chcąc nie chcąc, pod jego wpływem stajemy się dynamiczni, kochliwi a przede wszystkim szczęśliwi. Anioły lubieżności i pokus zawsze rozpatrywane były w kategorii złych duchów. Asmodel potocznie zwany Asmodeuszem zalicza się do grupy aniołów z niskiego pułapu nieba, lecz sąsiadującego z Ziemią. Ogromna zmysłowość, a także niepospolity jego fallus potrzebny jest w procesie rozrodczym naszej planety. Patronuje mu siła zodiakalnego byka oraz piękno Wenus. Dodatkowo wspierany przez istoty świetlne Jowisza Asmodel umiejętnie włada mądrością i intelektem. Posyła nam 6 aniołów kwietniowych z chóru Serafinów, którzy w procesie transformacji kosmicznej miłości będą kierować naszą wrażliwością, sprawiedliwością, jasnością umysłu ,miłością, sławą i szczęściem. Biblia ukazuje Asmodeusza w Księdze Tobiasza jako złego ducha zabijającego siedmiu mężów Sary. Apokryfy wspominają o tajemniczych duchowych związkach Salomona z siłami Asmodeusza. Kabała, pomimo że tak bardzo sprawiedliwie przedstawia każda cechę anioła, to w tym przypadku ze względu na nadużycia i wynikające z tego konsekwencje, zaleca jednak ostrożność.

 

Medytacje do anioła Asmodela możesz odprawić albo nie. To zależy od Twojego punktu widzenia. Gdy mimo to poprosisz o opiekę lub prowadzenie, posługuj się zawsze świętym imieniem JHWH (Jahwe). Gwarantuje to bezpieczeństwo, że pewne granice nie zostaną przekroczone, bo Bóg dobry i sprawiedliwy nad wszystkim czuwa, nie pozwalając nas skrzywdzić.

 

Cechy:

barwa – pomarańczowo – czerwona, różowa

Metal – cyna

litery hebrajskie – Vau

kamienie – akwamaryna, niebieski topaz

forma – czworokąt

świetlista liczba – 4

rośliny i kadzidła – szafran, piwonia, petunia

 

Medytacja

Zapal jedna białą świece oraz kadzidło. Usiądź wygodnie wyobrażając sobie wnętrze okrągłej świątyni z ogromną tarczą zegarową służącą za posadzkę. Gdy znajdziesz się w samym środku tarczy, przesuń wskazówkę zegara na godzinę czwartą, symbolizująca czwarty miesiąc roku – kwiecień. To również wyobrażenie czwartej komnaty, nad którą czuwa anioł Asmodel. W jej środku mieszka 6 aniołów kwietnia: Sitael, Elemiach, Masahiah, Lelahel, Achajah i Cahethel. Może wizualizować imiona aniołów wypisane złotymi literami, gdy przed komnatą zapalisz białą świece. Jeśli zechcesz możesz wizualizować też imię Asmodela, prosząc by umiejętnie obdarował Cię tymi cechami, których brakuje w Twoim życiu, w tym właśnie czasie. Zwróć się do tego Anioła z następującą prośba: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię Asmodelu, poślij do mnie anioła Sitael, Elemiach, Masahiah, Lelahel, Achajah i Cahethela, ze wszystkimi ich błogosławieństwami na okres kwietnia, aby wspierały mnie i chroniły przed wszelkim złem.

 

 

 

AMBRIEL – anioł na maj

 

Anielski opiekun maja opromienia nas nie tylko blaskiem słońca, ale przede wszystkim światłem mądrości. Dzięki też wszechogarniającej wiedzy uczymy się kochać, wybaczać i umacniać rodzinne więzi. Świetlisty Ambriel otrzymał z chóru Cherubinów dar wiedzy, którego oni Cherubini mają obowiązek strzec przed upadłymi duchami, aby te z kolei nie wykorzystywały jej w złych wymiarach. Na zodiakalnym niebie ogarnia Bliźnięta i obszar Merkurego. W Kabale nieustannie obejmuje sferę Jowisza na bardzo wysokich częstotliwościach duchowych, w tym też intelektualnym. Wysyła na Ziemię pomarańczowy promień, działający na rozwój wyższej świadomości i różowy jako wtajemniczenie w uniwersalną miłość. Obecność Ambriela objawi nam się poprzez niebywałą chęć do poznania oraz odkrywania w sobie niezwykłej intuicji. Wstąpi w nas również miłość i chęć do życia, oraz podziwiania piękna w świecie roślin, za które anioł jest odpowiedzialny. Dlatego maj to miesiąc romantycznie zakochanych serc i zmysłów skierowanych na estetykę, Ambriel przewodzi 6 aniołom niosącym pomoc wszystkim, którzy będą ich wzywać jako patronów od spraw wybaczania, poprawy życia, ochrony przed wypadkami, tłumaczenia snów, miłości, zgody w rodzinie i sprawiedliwości.

 

Cechy:

barwa – różowa, pomarańczowa

litery hebrajskie – Zajkin

forma – pięciokąt

świetlista liczba – 5

kamienie i minerały – jaspis, granat

rośliny i kadzidła – rumianek, mięta, ruta, pokrzywa

 

Medytacja

Zapal jedna białą świece oraz kadzidło. Zamknij oczy. Przenieś się mentalnie do wnętrza okrągłej świątyni, gdzie na środku podłogi znajduje się ogromny zegar. Na jego tarczy wskazówka zegara właśnie przesuwa się na godzinę piątą, symbolizującą piąty miesiąc maj. To również mistyczna komnata sześciu aniołów maja – Haziela, Aladiaha, Lauviaha, Hahaiaha, Yezalela oraz Mebahela. Czuwa nad nimi anioł Ambriel, którego imię możesz wizualizować w literach pisanych złotymi literami, a unoszącymi nad komnatą. Poproś z całego serca: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię Ambrielu o pomoc i ochronę. Niech światło Twoich aniołów Haziela, Aladiaha, Lauviaha, Hahaiaha, Yezalela oraz Mebahela, oświeca mnie i pobudza i stanie się moim drogowskazem.

 

 

MURIEL – anioł na czerwiec

 

W czerwcu anioł Muriel pojawia się jako porywający nas w świat radości lub zmiany do całkowitego stylu życia. Dodaje duchowych skrzydeł oraz wiarę w potężne siły. Anioł patronuje grupę gwiazd tworzących się w wzór zodiakalnego Raka. Jako kolejna istota ze świetlnej sfery Jowisza Muriel staję się szóstym z 12 aniołów oddzielających pierwszą połowę roku, wypełniają jednocześnie połowę kalendarzowej drogi. Oznacza to, iż anioł ten zbliża się do ujawnienia nam pewnych tajemnic. Dotyczą one mądrości umysłu w takich sprawach jak siła grawitacji, lewitacji, przyciągania i magnetyzmu. W dosłownym rozumieniu chodzi tu o wznoszenie się lub po prostu latanie. Taka jest jego domena. Niemniej powinno się to przełożyć na wznoszenie się we wszystkich dziedzinach życia nie tylko duchowego, ale i tego doczesnego tu, na naszej Ziemi. Sztukę tę Muriel pomoże zagłębić razem z 6 aniołami czerwca, uwalniając nas od tego, co nas najbardziej obciąża. To Hariel i Hekamiah – anioły z chóru Cherubinów, oraz Lauviah, Caliel, drugi Lauviah i Pahaliah z chóru Tronów. Muriel w czerwcu na Ziemię wysyła promień w kolorze zielonym, po którym powinna wznosić się się nasza nadzieja w szczególną pomoc tego anioła, jak i tych którzy mu pomagają.

 

Cechy:

barwa – wszystkie kolory zieleni

litery hebrajskie – Cheth

świetlista liczba – 6

forma – sześciokąt

kamienie i minerały – malachit, szmaragd, bursztyn, miedź

rośliny i kadzidła – mirra, kwiat lilii, cynamon

 

 

Medytacja

W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świece. Wyobraź sobie świątynie o okrągłej budowli ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę, tak aby było ich też 12. Wskazówkę zegara umieść na godzinie szóstej symbolizującej szósty miesiąc – czerwiec. Teraz wpatruj się w szóstą komnatę, wyobraź sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Również mentalnie zapal białą świece, stawiają ją przed wejściem. W swietle płomienia ujrzysz nad komnatą imię anioła Muriela – zwierzchnika, wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię Murielu o opiekę. Niech w czerwcu posłani przez ciebie aniołowie Hariel i Hekamiah Lauviah, Caliel, drugi Lauviah i Pahaliah, wznoszą mnie na wyżyny mądrości, miłosci.

 

 

VERCHIEL – anioł na lipiec

 

Nieskończona moc jak spływa w lipcu na świat porównywalna jest z energią Słońca, wszechogarniającą każda formę bytu. Warto z niej skorzystać, ponieważ taka okazja trafia się tylko raz na rok. Powodem takiej siły jest patron lipca -Verchiel, wysyłający w tym czasie na wszystkie żywe organizmy intensywne, złotożółte światło. Pochodzi ono ze sfery słońca, emanującej energią wyższych istot świetlnych, tworzących na Ziemi piękno i harmonię. Wpływa to korzystnie nie tylko na dojrzewanie roślin i kolor owoców, ale przede wszystkim działa budująco na naszą świadomość i duchowe zmysły. Dodatkowo patronuj mu zodiakalny Lew – zwierzęca świętość, symbolizująca siłę i witalność. Z tak wielkim ładunkiem energii anioł Verchiel rozwijać w nas będzie artyzm i nauki parapsychologiczne. Nauczy mówić różnymi językami świata i objaśni też sekrety zielarstwa. Będzie nas bronił przed napadami i gwałtem, a jeśli wyniknie taka potrzeba, również na sali sądowej. Szczególne błogosławieństwa spłyną przez 3 aniołów z chóru Tronów i 3 aniołów z chóru Panowań, których Verchiel jest bezpośrednim zwierzchnikiem.

 

Cechy:

barwa – złocistożółta, pomarańczowa, niebieska, fioletowa

litery hebrajskie – Teth

świetlista liczba – 7

forma – siedmiokąt

kamienie – kamień słoneczny, cytryn, bursztyn

rośliny i kadzidła – drewno sandałowe, aloesowe, mirra, liście laurowe

 

 

Medytacja

Zapal jedna białą świece oraz kadzidło. Zamknij oczy. Przenieś się mentalnie do wnętrza okrągłej świątyni, gdzie na środku podłogi znajduje się ogromny zegar. Na jego tarczy wskazówka zegara właśnie przesuwa się na godzinę siódmą, symbolizując siódmy miesiąc – lipiec. To również mistyczna komnata sześciu aniołów lipca – Nelchaela, Yeiayela, Melahela, Hahuiaha, Nith-Haiaha, oraz Haaiaha. Czuwa nad nimi anioł Verchiel, którego imię możesz wizualizować w literach pisanych złotymi literami, a unoszącymi nad komnatą. Poproś z całego serca: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię aniele Verchielu o pomoc i ochronę. Niech światło Twoich aniołów Nelchaela, Yeiayela, Melahela, Hahuiaha, Nith-Haiaha, oraz Haaiaha opromieni mnie blaskiem mistycznego Słońca, odrodzi mnie i prowadzi drogą miłości.

 

 

HAMALIEL – anioł na sierpień

 

Umiejętność wykorzystania daru zarządzania i panowania nad wszystkim emocjami, to myśl przewodnia anioła czuwającego nad nami w sierpniu. Hamaliel stoi na straży władzy i pilnuje, aby ją utrzymać. Przewodnik nad zodiakalnym znakiem Panny uczy jak rządzić i panować. Jako istota wyższa ze sfery Jowisza prowadzi inne istoty świetlne Saturna i Merkurego. Na ludzi świat działa poprzez udzielanie im władzy umysłu i woli. To anioł prawdziwego światła mądrości. Pod jego wpływem będziemy potrafić wziąć w swoje ręce władzę nad jakimś przedsięwzięciem. Najważniejsze aby umiejętnie objąć panowanie nad tym, co może wymknąć się spod kontroli. W tym celu anioł Hamaliel posyła nam 6 aniołów – Yerathel, Seheiah, Reiel, Omael, Lekabel i Vasariah z chóru Panowania, nad którymi sprawuje władze.

 

Cechy:

barwa – żółto – zielona

metal – mosiądz

litery hebrajskie – Yod

forma – ośmiokąt

świetlista liczba – 8

kamienie i minerały – akwamaryn, cytryn, ametyst

rośliny, kadzidła – mastyks, goździk, drewno jałowcowe, rumianek

 

Medytacja

Zapal jedna białą świece oraz kadzidło. Zamknij oczy. Przenieś się mentalnie do wnętrza okrągłej świątyni, gdzie na środku podłogi znajduje się ogromny zegar. Na jego tarczy wskazówka zegara właśnie przesuwa się na godzinę ósmą, symbolizując ósmy miesiąc – sierpień. To również mistyczna komnata sześciu aniołów Yerathel, Seheiah, Reiel, Omael, Lekabel i Vasariah. Czuwa nad nimi anioł Hamaliel, którego imię możesz wizualizować w literach pisanych złotymi literami, a unoszącymi nad komnatą. Poproś z całego serca: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię aniele Hamalielu o pomoc i ochronę. Niech światło twoich aniołów - Yerathel, Seheiah, Reiel, Omael, Lekabel i Vasariah, udzieli mnie daru mądrości i pouczy jak rozporządzać swoją wolą.

 

 

ZURIEL – anioł na wrzesień

 

Po letnim odpoczynku i regeneracji witalnych sił, przyszedł czas na życiowe wyzwania a także refleksje nad określonym, własnym miejscem na ziemie. W tym przekonaniu utwierdza nas Zuriel, opiekun września, patron pokoju, pojednania i prawości charakterów. Anioł Zuriel zajmuje wysokie miejsce istot świetlnych w sferze Jowisza. Jako przywódca zodiakalnej Wagi strzeże kosmicznej równowagi. Uznany za Wielkiego Księcia boskiej siły ma prawo posługiwać się świętym imieniem Jahwe. Wysyła w kosmos światło koloru zielonego, jako siłę dla umocnienia wszelkiego życia na Ziemi. W Kabale anioł ten symbolizuje duchowy klucz otwierający drzwi do prawdziwego szczęścia, jakim jest poznanie własnej boskości. To anioł mądrości, boskiego światła i wszelkich życiowych nauk. Zuriel jest zwierzchnikiem 6 aniołów z Chóru Mocy, rozpoczynających swój czas działania od 03 września do 03 października.

 

Cechy:

barwa – seledynowa, zielona

litery hebrajskie – Lamed

świetlista liczba – 9

forma – dziesięciokąt

metal – srebro

rośliny i kadzidła – aloes, kamfora, styraks, biały mak

 

Medytacja

W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świece. Wyobraź sobie świątynie o okrągłej budowli ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę, tak aby było ich też 12. Wskazówkę zegara umieść na godzinie dziewiątej symbolizującej dziewiąty miesiąc – wrzesień. Teraz wpatruj się w dziewiątą komnatę, wyobraź sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Również mentalnie zapal białą świece, stawiają ją przed wejściem. W świetle płomienia ujrzysz nad komnatą imię anioła Zuriela, wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię Zurielu o opiekę. Niech we wrześniu posłani przez ciebie aniołowie Yehujah, Lehahiah, Khavakiah, Mendel, Aniel i Haamiah, pomogą w poszukiwaniu duchowego miejsca na ziemi, zapewnią stabilność zawodową, ochronią mnie i dodadzą wewnętrznej mocy.

 

 

BARCHIEL – anioł na październik

 

Anielski przewodnik nad zodiakalnym znakiem Skorpiona, pełni rolę naczelnego anioła, jednego z „siedmiu książąt” drugiego nieba. Jako władca planety Jowisz sprawuję opiekę nad październikiem, pilnując aby w niebie, jak i na ziemi panował w tym czasie porządek. Wysyła promień w kolorze niebiesko – zielonym. Odznacza się niezachwianą wolą i stałością umysłu, umacnia nasze charaktery. Przewodniczy 2 aniołom z Chóru Mocy i 4 aniołom z Chóru Cnót.

 

Cechy:

barwa – niebiesko – zielona, turkusowa

litery hebrajskie – Nun

świetlista liczba – I

forma – punkt

metal – platyna

kamienie – turkus, niebieski topaz, chryzokola

rośliny i kadzidła – korzeń dzięgla, tybetańskie zioła

 

Medytacja

W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świece. Wyobraź sobie świątynie o okrągłej budowli ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę, tak aby było ich też 12. Wskazówkę zegara umieść na godzinie dziesiątej symbolizującej dziesiąty miesiąc – październik. Teraz wpatruj się w dziesiątą komnatę, wyobraź sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Również mentalnie zapal białą świece, stawiają ją przed wejściem. W świetle płomienia ujrzysz nad komnatą imię anioła Barchiela - zwierzchnika wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię Barchielu o opiekę. Niech w październiku posłani przez ciebie aniołowie Rehael, Yeiazel, Hahahel, Mikael, Veuliah i Yelahiah, umocnią mój charakter, dodadzą sił i uwolnią od wszelkiego złego.

 

 

ADVACHIEL – anioł na listopad

 

Jesteśmy młodzi silni i zdrowi. Pod jego skrzydłami siły witalne nigdy się nie zużywają, bo on, Advachiel, energie życia nieustannie posyła nam z kosmosu. Anielski przewodnik nad zodiakalnym znakiem Strzelca jest patronem listopada i przewodzi istotami świetlnymi ze sfery Plutona. Patronuje 4 aniołom z Chóru Cnót, oraz 2 aniołom z Chóru Księstw.

 

Cechy:

barwa – czerwona, fioletowa, niebieska

litery hebrajskie – Samech

liczby, formy, metale, rośliny i kadzidła – nieskończony ocean różnorodnej materii energetycznej

 

Medytacja

Zapal jedna białą świece oraz kadzidło. Zamknij oczy. Przenieś się mentalnie do wnętrza okrągłej świątyni, gdzie na środku podłogi znajduje się ogromny zegar. Na jego tarczy wskazówka zegara właśnie przesuwa się na godzinę jedenastą, symbolizując jedenasty miesiąc – listopad. To również mistyczna komnata sześciu aniołów. Nad komnatą wizualizuj też imię anioła Advachiela, pisane złotymi literami, unoszącymi się nad komnatą. Proś do z całego serca: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię aniele Advachielu, poślij mi młodość, siłę uzdrowienie. Niech wybrani, przez Ciebie aniołowie: Sealiah, Ariel, Asaliah, Mihael, Vehuel i Daniel, przekazują mi uniwersalną energię życia abym ja mogła (mógł) z niej skorzystać i stawać się mocniejsza(y).

 

 

Hanael – anioł na grudzień

 

Duchowe królestwo Hanaela otacza krystalicznie czyste światło, które sprawia że transportowane tą drogą ludzkie prośby do Boga, zostają wysłuchane. Światło to pełni też rolę iskry, chroniącej nas przed zimową ciemnością, wskazując właściwy kierunek drogi. Niebiański przewodnik nad zodiakalnym znakiem Koziorożca pełni istotną rolę, jako strażnik karmicznego prawa przyczyn i skutku. Ze względu na wysoki poziom w anielskiej sferze Jowisza, posiada on trzy stałe barwy: złota, granatową i indygo. Hanael jest zwierzchnikiem 6 aniołów z Chóru Księstwa.

 

Cechy:

barwa - złota, granatową i indygo

litery hebrajskie – Ajin

świetlista liczba – 3

forma – trójkąt

metal – złoto

rośliny i kadzidła – mirra, drewno sandałowe, szafran, liście laurowe, olejek różany

 

Medytacja

W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świece. Wyobraź sobie świątynie o okrągłej budowli ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę, tak aby było ich też 12. Wskazówkę zegara umieść na godzinie dwunastej symbolizującej dwunasty miesiąc –grudzień. Teraz wpatruj się w dwunastą komnatę, wyobraź sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Również mentalnie zapal białą świece, stawiają ją przed wejściem. W świetle płomienia ujrzysz nad komnatą imię anioła Hanaela - zwierzchnika wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię aniele Hanaelu o opiekę. Niech w grudniu posłani przez ciebie aniołowie: Hahasiah, Imamiah, Nanael, Nithael, Mebahiah i Poyel, ześlą mi obfitości dóbr ziemskich, aby mi jej nigdy nie zabrakło. Niech również świeci we mnie Hanaelu, Twoje boskie światło, wskazując właściwą drogę życia.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!