cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

------ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ------- Matka Boża, Królowa Aniołów ------- ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ------ -

2012-10-03 17:28:08, komentarzy: 0

------ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ------- Matka Boża, Królowa Aniołów ------- ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ------ -

Krótka historia tej popularnej, oddanie Tradycyjnego

Fragment zaadaptowane z artykułu o tym samym tytule, który ukazał się w lipcu-sierpniu 1994 roku emisji KATOLICKIEGO palenisko,
napisana przez Diana Serra Cary:

W annałach Franciszkańskiej 02. sierpnia jest jednym z najważniejszych dni w roku, bo to jest święto Matki Bożej Anielskiej, w rocznicę poświęcenia kolebki zakonu franciszkańskiego, dzień specjalnego odpustu, Odpust Porcjunkuli. Mamy wydobyte z autora artykułu część odnoszących historię świętego Franciszka z Asyżu i Matki Bożej Królowej Aniołów.

. . . No subject był bardziej popularny w tym czasie niż w przypadku Matki Bożej śmierci, założenia i koronacji. W katedrze Notre Dame w Paryżu trzy duże rzeźby są dedykowane do koronacji Matki Bożej w niebie, a nie mniej niż pięć wielkie rzeźbione grupy uczcić jej śmierć i wniebowzięcie. W znakomicie pięknej rzeźby kamiennej w katedrze, Dziewica jest wniebowzięta, stojąc z założonymi rękami wewnątrz karbowany powłoki lub aureolą chwały, która sama ponosi w górę przez wielu Aniołów.

Kiedy Matka Boża siedzi na tronie ostatni obok swego Boskiego Syna, większość artystów przewidywał Anioła kładąc koronę na czole, gdy Chrystus podnosi rękę do błogosławieństwa.

Oryginalny wzór, zarówno artystycznie i devotionally, do tytułu "Królowej Aniołów" elementów w połączeniu z tradycyjnej wersji Wniebowzięcia NMP, z imponującym obrazowania używanych przez św Jana Ewangelisty w swojej Apokalipsie głęboko mistyczną. W nim opisuje "Niewiasta obleczona w słońce, głowie wieniec z gwiazd dwunastu". Jeszcze później, Michael i jego aniołowie walczyć z siedmiu głową smoka stara się zniszczyć kobietę i pożreć jej syna. "A Smok i jego aniołowie walczyli i nie panował, nie było ich miejsce znaleziono żadnych więcej w niebie."

Z tego opisu "kobieta", artyści i pisarze Kościoła czerpał inspirację.

Gdy Zakon Franciszkanów został specjalny obrońca doktryny Niepokalanego Poczęcia Maryi, ten wizerunek kobiety ubranej w słońce, z księżycem pod stopami, stał się symbolem i banner ich krucjaty. Istnieje możliwość zdalnego, że włączenie tych symboli pochodzi bezpośrednio od samego Franciszka.

Krótko po Franciszek zrezygnował światowe życie i zaczął żyć dla Boga, natknął zrujnowanej kaplicy w dzielnicy wokół Asyżu, który został dany nazwę Santa Maria degli Angelis, lub "Our Lady of the Angels". Wprowadzanie trochę rozklekotany kościół, który został niemal ukryty pod plątaniną pnączy kwitnących, Saint oglądaliśmy to, co myślał, w złotym półmroku późnego popołudnia, musi być wizja Królowej Niebios. Okazało się to być stary, fresk co niektórzy długo żyje artysta namalował na ścianie nad głównym ołtarzem. Temat jest uważany Dziewica wzięta do nieba, wraz z sądem Aniołów. Obraz ten zbiegnie się z nazwą kaplicy.

Na długo przed czasem Franciszka benedyktyni założyli klasztor w pobliżu Asyżu. Jest możliwe, że ta kaplica istniała przed Benedyktyni przyszedł. Z drugiej strony, może być zbudowany przez nich. Niemniej, Benedyktyni również właścicielem niewielkiej działki gruntu je wspierać, który został nazwany "mała porcja" lub, w języku włoskim, Porcjunkuli. Tam przez kilkaset lat Benedyktyni pozostał, i prawdopodobnie fresco Wniebowzięcia na ścianie maleńkiej kaplicy był dziełem jednego z tych mnichów zaangażowanych i utalentowanych.

Wreszcie warunki w tym odosobnionym miejscu leśnej stała się tak niespokojne, że to niebezpieczne dla mnichów pozostać, więc ruszyli dalej i szukać bezpieczeństwa warownego klasztoru benedyktynów na pobliskich stokach Mount Subasio. Kiedy Franciszek przyszedł na kaplicy, to było, ale urocze ruiny wśród underbush.

Jak w kościele San Damiano, gdzie Pan wybrał porozmawiać Franciszka przez starożytnych krzyż tak Bóg i Jego Matka dokonała kapliczkę Matki Bożej Anielskiej miejscem inspiracji i wizji dla Biedaczyny z Asyżu. Na swojej pierwszej wizyty tam zapisane, nieznajomy powiedział, że przyjdzie na niego wędrówki przez kaplicy, wzdychając i płacząc. Dotyk jego pozornej smutku, człowiek zapytał, co doprowadził go do smutku. Franciszek odpowiedział: "Płaczę nad cierpieniami mojego Pana Jezusa Chrystusa, i nie będę się wstydzić, aby wędrować po całym świecie, aby płakać nad nimi." Przechodzień był tak przezwyciężyć tej odpowiedzi, że rozpłakał się i płakał z Franciszka!
 
Początki odpustu Porcjunkuli została utracona w mgłę wieków tak pochodzenia kaplicy sama. Pierwsza pisemna wzmianka mamy dotyczące tego odpust jest z dnia 31 października 1277, jakieś sześćdziesiąt lat po Indulgence mówi się, że zostały przyznane. W rezultacie, wiele różnych kont mają zejść do nas rzekomo dotyczyć wizji Franciszka i sposób, w jaki papież zgodził się udzielić odpustu. Każdy autor wydaje się odnosić do innej wersji, że Franciszek ujrzał. Jednakże, chociaż różnią się szczegółami konta, są zasadniczo takie same. Jeden prezentujemy tutaj jest jeden zaakceptowany przez Joergensen w życiu świętego Franciszka.

Pewnego razu, gdy Franciszek klęczał w modlitwie przed obrazem Matki Bożej, zdawał się widzieć kobiety i mężczyzn z każdego zakątka świata na tej niejasnej zbieżnego kapliczce w lesie Umbrii. Był on w modlitwie o przebaczenie grzechów ludzkości, kiedy nagle ciemne wnętrze wydawało oświecone światłem miliona świec. Jezus i Maryja objawiła się w środku olśniewającej chmurze aniołów i usłyszał głos, który spadł jak muzyka na jego duszy: "Co chcecie mi zrobić, aby pomóc biednych grzeszników?" Franciszek nie wiedział, co odpowiedzieć, ale nagle słowa carne tumbling się i poprosił Pana, aby udzielić pełnego przebaczenia wszystkim, którzy przyszli odwiedzić kościoła Porcjunkuli i zrobił dobrą spowiedź. Wtedy wydawało się, że Jezus był za to. Odwrócił się z uśmiechem do Jego Matki, a ona z kolei, skinął na Franciszka i uśmiechnął się.

Typowy świętego impetem i hojności duszy, odmaszerował zobaczyć papieża i prosić Go o upragnioną Indulgence. Panujący Ojciec Święty, Honoriusz III, był dosłownie oniemiał na żądanie udzielenia takiego hojny Indulgence. W tym czasie, latem 1216, plenarne Odpusty były rzadko przyznawane przez Kościół. Odpusty plenarne, które zostały przyznane zostały podane do tych walczących mężczyzn, którzy wzięli krzyż i miecz i poszedł za krzyżowców do Ziemi Świętej. Później, to ciężko wywalczone Indulgence został przedłużony do tych, którzy zostali w domu, ale pomógł krzyżowców w zaopatrywaniu ludzi i jałmużnę.

Francis, jednak nie było odrzucane. Sam Pan obiecał Go i Kuria Rzymska była związana ustąpi! Papież w końcu przyniósł i zostawił ją na zdumionych kardynałów, aby ograniczyć stosowanie nowego Indulgence. Data set był z Nieszporów pierwszego sierpnia do zachodu słońca na sekundę. Mówi się, że Franciszek wybrał tę datę bo Święto łańcuchów Piotra (z więzienia) obchodzony jest pierwszego sierpnia, i Franciszek uważał, że grzesznicy powinni być uwolniony z okowów ich grzechy na dzień po to wielkie święto. Ponadto, ta data była rocznica poświęcenia kaplicy Porcjunkuli.

Jak Franciszek pożegnał Ojca Świętego, po uzyskaniu bezprecedensowy przywilej, Papież powiedział, że zapytał, czy nie chciał jakiś dokument, aby udowodnić, że jego wniosek został oficjalnie wydane. Z charakterystyczną Franciszkanów niefrasobliwość przyszedł święty odpowiedział: "potrzebuję nic więcej niż słowa Matka Boża jest pergamin, Chrystus notariusz, a aniołowie nasi świadkowie."

Po pierwsze wielkie sierpnia pierwszy przybył, siedem biskupów zgromadzonych w kaplicy Matki Boskiej Anielskiej, aby poświęcić go jako "Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli." A święty Franciszek, uradowany, krzyknął do tłumu, że przepełniła wąski budynek, "Chcę, aby wszyscy z was pójść do nieba!"

Ale w tym czasie wydawało się czymś niemal skandal w Indulgence i konserwatywni prałaci niewiele zrobił, aby to znane. We własnym życiu Świętego Franciszka Odpust Porcjunkuli cieszył chrześcijan stosunkowo niewielu. Podróże i komunikacja były powolne, a nawet nie takie dobre wiadomości jako odpust mogły podróżować szybko nad błotem, które przeszły szlaków niedrożności dróg w XIII-wiecznej Europie. Później, oczywiście, Indulgence został przedłużony do wszystkich franciszkańskich kościołach w sierpniu pierwszym i drugim.

Ta kaplica była Świętych ulubione miejsce na ziemi. To tu usłyszał Ewangelię, który spowodował go do ustalenia jego pierwszego rzędu, po komendzie Chrystusa pójść w świat i nauczać i chrzcić wszystkich ludzi, biorąc ani złota, ani skryptu ani dodatkowy płaszcz na drogę. Tutaj Franciszek otrzymał swoje pierwsze braci, i stąd posłał ich na cały świat. W tej kaplicy, Klara uklękła przed obrazem Matki Bożej Anielskiej, a na podłodze jej złote warkocze spadły pod nożycami pomnożonej przez Franciszka samego. Rzeczywiście, Francis umieszczone tak wysokiej wartości tej kaplicy, którą odbudował własnymi rękami, że napisał specjalny przepis tylko dla "Porcjunkuli".

Było to zaledwie w dwa i pół wieku później, że włoski Trzeci członek Zakonu, niedawno mianowany Admirała mórz Oceanu przez króla i królowej Hiszpanii, spędził całą noc z sierpnia sekund, 1492, w modlitwie w kaplicy pod wezwaniem Matki Pani w portowym mieście Palos na wybrzeżu Hiszpanii. Rankiem trzeciego, on i jego flota cockleshell trzech karaweli popłynął w dół złoty bieg Rio Tinto, obok klasztoru Franciszkanów Matki Bożej Anielskiej z La Rabida. Tutaj dobrzy przyjaciele intonowanie godzin premiera braci ----- przybyłych do sądu o Admiral, Christopher Columbus, dbał o jego syna, Diego i który teraz modli się do Matki Bożej Anielskiej pilnować niepewna gospodarcza, która została uruchomiona na takim wielkim dniu święta franciszkańskiego. Każdy człowiek na pokładzie floty wyznał swoje grzechy i przyjął Komunię Świętą, a dzięki odpustu pobrane poprzez Franciszka (obecnie rozszerzony na wszystkie franciszkańskich kościołów, jak również kaplica Porcjunkuli), niektóre z tych ludzi, którzy nie zwracają z tej niebezpiecznej podróży mogli w końcu zrobić z portu Nieba.

Synowie Franciszka następnie szybko w ślad Santa Maria, Pinta i Nina, a wkrótce setki szary, brązowy i niebieski szatach Bracia pracowali w nowo odkrytych regionów. Z nich poszedł starożytne nabożeństwo do Matki Bożej Anielskiej. Meksyk obfitował w kaplicach poświęconych niej. W naszym stanie Nowy Meksyk, przyczółek misja w indyjskiej wiosce Pecos, niedaleko Santa Fe, nadano jej nazwę już w 1617 roku. W 1769 roku hiszpańska wyprawa na Górny Kalifornii, pod dowództwem Gaspara de Portola, przybył na wielkiej równinie, dobrze podlewane grzywny rzeki, na sekunda w sierpniu tego roku. Z tego powodu, rzeki nadano nazwę Rio Porciuncula (hiszpański pisownia). Później, w dniu 4 września 1781 roku, kiedy niektórzy czterdzieści osiem żołnierze i osadnicy założyli miasto na tej jednorazowej kempingu, dali mu nazwę El Puebla de Nuestra Senora, la Reina de los Angeles del Rio de Porciuncula, ( Miasto Matki Bożej Królowej Aniołów Rzeki Porcjunkuli).

Niewiele było polecić ubogie wioski w tych dniach, a może trudno żyć w takim tytule imponująco długi. Stopniowo został on skrócony do prostszej "Los Angeles", a jeszcze później, w naszym wieku w czasie świadomego do inicjałów, "LA"

Ale Kościół w starym placu, naprzeciwko Union Station, jest godnym następcą oryginalnego kaplicy Matki Bożej Anielskiej. Najświętszy Sakrament jest wystawiony dwadzieścia cztery godziny na dobę. Czciciele wielu narodowości tłoczą kaplicę dla "round-the-clock adoracji ich Pana. Prawdziwy patronką tego wielkiego miasta sześciu milionów dusz wciąż ona, kto ma aniołów, gdziekolwiek pójdzie, Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami.

Nikt nigdy lepiej opisane pełne znaczenie tego nabożeństwa do Maryi, niż samego Franciszka, kiedy powiedział do papieża Honoriusza: "Ja potrzebuję niczego więcej, niż słowa Matka Boża jest pergamin, Chrystus notariusz, a Aniołowie nasi świadkowie. ! "

VIRGIN WITH ANGELS

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!