cień anioła
                                                Bóg stworzył cierpienie,
                                                      potem dodał nu skrzydła
                                                          z lekkiego eteru i ciszy.
                                                                  Tak powstały anioły.
..

”Hebrajska wykładnia imienia: LO-CIFIR, znaczy »

2012-03-26 14:29:49, komentarzy: 0

”Hebrajska wykładnia imienia: LO-CIFIR, znaczy »ten, który się nie liczy«, albo »ten, który nie jest zapisany«” - opowiada o. Pelanowski. Nic dziwnego, że Jezus, witając uczniów radujących się z tego, że poddają im się złe duchy, powiedział: ”Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie” (Łk 10,20). Jezus dodał wówczas: ”Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi”.

tak tak tak, owszem wiem ze to jest dziwne , sama sie zdzwilam , moze o tym wiecie, ale dla niewiedzących chialabym sie tym faktem podzielic...
Ze Słownika ANiołów.

Lucyfer-( " nosiciel swiatła ", "dawca swiatla")
-nieśłusznie utozsamiany z upadłym aniołem ( szatanem - wróg , przeciwnik)na skutek blednego odczytania fragmentu Ksieki Izajasza 14,12, " jakozes spadł z nieba Lucyferze, ktorys rano wschodził" { przeklad Jakuba Wujka; w Biblii Tysiąclecia imie zostało zastopione okresleniem " Syn Jutrzenki" - przyp.tłumacz} Apostrofa ta w rzeczywistosci skierowana jest o do Nabuchodonozora, króla Babilonu ( -> Szatan)

||Mnie to osobiscie dziwi ale pisze wam dalej||

Nalezy podkreslic , ze w zadnej z Ksiąg Starego Testamentu nie mam mowy o złych czy tez upadłych aniołach chociaz jak w Księdze Hioba 4,18 , Bógt "sługom swoim nie ufa/ i w aniołach braki dostrzega". Szatanowi imie "Lucyfer" nadali dopiero Ojcowie Koscioła ( sw Hieronim). [ Lucyfera i Szatana utozsamia takze slowianska Ksiega Henocha (zob, Graves, Patai, Mity hebrajskie s.,57-60) . w okultyzmie Luvyfer jst upadłym cherubinem, casarzem piekla , zdaniem niektorych demologów stojącyn wyzej niz sam Szatan i ukazującym sie 'pod postacia najpiekniejszego dziecia". Milton w raju utraconymokrelił Lucyferla jako demona grzesznej pychy>Lucyfer jest takze tytułowym bochaterem epickiego poepatu " holenderskiego Szekspira"(...) w rzeczywistosci Lucyfer oznacza gwiazde lub planete Wenus, Według Spensera autrora An Hymne of Heavenly Bautie, Lucyfer to najjasniejszy anioł , dziecko Swiatłosci" Wiecie ze lubie pisac o wszystkim co wy na to?

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!